بدون نظر
 
شهردار تربت حیدریه:
تهدیدات شهری را باید به فرصت تبدیل کرد/هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری نقش بسزایی در عمران و آبادانی دارد
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۶ ق.ظ
 
سعید اکبریان گفت: شهر تربت حیدریه در ظاهر دارای تهدیدات شهری است، اما عمق آن مملو از فرصت است، لذا چنانچه شهرها را با توجه به سیر تکاملی آنها یک موجود در حال رشد تصور کنیم باید مواردی که زندگی شهری را تهدید می کند به فرصت تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سعید اکبریان، شهردار تربت حیدریه صبح امروز در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه به اهمیت و جایگاه رسانه ها در پیشرفت و توسعه شهر اشاره کرد و افزود: رسانه بهترین مفصل ارتباطی بین نهاد اجتماعی شهری با مردم است که با مساله شناسی و تبدیل ان به مطالبه گری و در نهایت با ارائه راهکار تا حصول نتیجه نقش مهمی در توسعه و آبادانی دارد.

وی تصریح کرد: آگاهی بخشی و ارتقای سطح فرهنگ عمومی مردم در رشد مدیریت شهری نقش موثری دارد، بطوری که می توان با مردم محوری و مشارکت اجتماعی بسیاری از چالش ها، مشکلات پیش رو در مدیریت شهری حل و فصل شود.

تبدیل تهدیدات شهری به فرصت نخستین اولویت مدیریت شهری

شهردار تربت حیدریه بیان داشت: شهر تربت حیدریه در ظاهر دارای تهدیدات شهری است، اما عمق آن مملو از فرصت است، لذا چنانچه شهرها را با توجه به سیر تکاملی آنها یک موجود در حال رشد تصور کنیم باید مواردی که زندگی شهری را تهدید می کند به فرصت تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس در سطح شهر شاهد نازیبایی ها، مخرویه ها، فضای بی دفاع شهری و اراضی رها شده متعددی هستیم، اما در کنار آن فرصت های بی بدیلی هم داریم که علاوه بر استفاده از این فرصت ها همان تهدیدات شهری را هم می توان به فرصت تبدیل کرد.

اکبریان با بیان اینکه 200 اراضی رها شده در سطح شهر تربت حیدریه شناسایی شده، افزود: مصوبه شورای شهر را دریافت کردیم و قصد داریم قانون تعیین تکلیف این اراضی را اجرا کنیم، لذا با راهبرد تشویق و تنبیه در ابتدا آن دسته از کسانی که پس از ابلاغ شهرداری برای در یافت پروانه و یا دیوار کشی مراجعه کنند با 5 درصد تخفیف و آن دسته از کسانی که توجهی به ابلاغ نداشته باشند، آن اراضی توسط شهرداری به یک فضای شهری تبدیل خواهد شد.

وی از مسیل ها و کالهای داخل و اطراف شهر تربت حیدریه بعنوان دیگر تهدید مدیریت شهری یاد کرد و افزود: همین مسیل ها ظرفیتی را ایجاد کرده که می توان در مواقع بحران شهری و تامین آب پایدار و همچنین پارک محوری از آن استفاده بهینه ای کرد.

هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری گام های بعدی مدیریت شهری

شهردار تربت حیدریه ادامه داد: در حالی که هر دستگاه و سازمانی برای نه گفتن قانون خاص خودش را دارد اما مخاطب همه این دستگاهها و نهادها شهروندان هستند، لذا برای حل مشکلات مردم هر کدام از دستگاهها باید قوانین خود را برای خدمت رسانی به مردم منعطف کنند.

وی افزود: از زمانی که  تربت حیدریه در مسیر کریدور شمال به جنوب کشور قرار گرفته فرصت های خوبی برای مردم این منطقه بوجود آمده که هنوز از این فرصت ها به نحو مطلوب استفاده نشده است.

کمربندی تربت حیدریه باید اصلاح و ساماندهی شود

شهردار تربت حیدریه به نخستین معضل مدیریت شهری اشاره و اظهار داشت: سال ها پیش با یک نگاه اشتباه کمربندی را در اطراف شهر تربت حیدریه به بهانه عبور خودروهای سنگین ایجاد کردند و این نگاه اشتباه علاوه بر اینکه مسیر تردد زائران را 10 کیلومتر دور تر کرده منفعت اقتصادی را از این شهر خارج کرده است.

وی با بیان اینکه این کمربندی نیاز به اصلاح و ساماندهی دارد، افزود: در حالی که می توانستیم بولوار امام رضا علیه السلام را به یک بزرگراه  اصلی و شریانی تبدیل و از آن منفعت اقتصادی نصیب شهر کنیم اما احداث این کمربندی مانع این اتفاق شده، لذا بنا داریم تا بولوار امام رضا علیه السلام را به بزرگراه تبدیل کنیم.

اکبریان از بلاتکیلفی پارک جنگلی 800 هکتاری پیشکوه بعنوان دومین معضل شهری یاد کرد و افزود: پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه بعد از درگز به لحاظ وسعت، ارتفاعات، آب و هوا و فضای موجود بهترین نقطه بکر و تفریحی استان به شمار می رود، اما عدم دسترسی مناسب و فقدان خدمات در این منطقه باعث شده نتوانیم از آن بنحو مطلوبی استفاده کنیم.

شهردار تربت حیدریه از بازگشایی دو مسیر منتهی به منطقه پیشکوه خبر داد و گفت: تا چند روز آینده از انتهای خیابان آبشار و همچنین خیابان صدف(کنار مسیل) دو مسیر منتهی به پارک پیشکوه بازگشایی خواهد شد، ضمن آنکه از ورودی شهر ازسمت گناباد، کنار پارک ثامن مسیری را برای ورود زائران و گردشگران در حال تهیه و اجرا داریم.

وی از احیای بافت تاریخی شهر تربت حیدریه بعنوان یکی دیگر از فرصت های موجود یاد کرد و بیان داشت: بافت های تاریخی بسیار جذاب و دیدنی در این شهر وجود دارد که برای تورهای گردشگری بسیار جذاب است لذا باید با کمک سایر دستگاهها و هماهنگی بین بخشی زیر ساخت توسعه و گردشگری را برای آن فراهم کنیم.

بدهی 300 میلیارد تومانی مدیریت شهری تربت حیدریه

شهردار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: این شهر 300 میلیارد تومان بدهی دارد که مبلغ قابل توجه آن به بانک شهر است و این در حالی است که کل بودجه شهرداری در امسال 89 میلیارد تومان است و تاکنون 42 درصد آن محقق شده است.

وی مهمترین درخواست در حوزه سرمایه گذاری را در حوزه ساخت و ساز مسکن عنوان کرد و گفت: آمارها نشان می دهد تقاضا برای مسکن در این شهر بالاست و لذا از انبوه سازان و همه دست اندرکاران و سرمایه گذاران در حوزه ساخت و ساز دعوت می کنیم تا از فرصت هایی که مدیریت شهری برای آنها مهیا کردند استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است/اسرائیل پادگان نظامی ایالات متحده در منطقه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود