بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
تمسک به ولایت سرمنشا وحدت الهی است
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ در ۸:۵۱ ق.ظ
 
امام جمعه تربت خیدریه گفت: تمسک به ولایت، اتصال به خداوند متعال است و سر منشا وحدت و قرار گرفتن در حصار الهی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان به تشریح جایگاه ولایت و امامت در جامعه اسلامی پرداخت و افزود: ولایت خدا و برائت از دشمنان خدا از واجبات دینی است و بر همین اساس از عید قربان تا غدیر دهه ولایت نامگذاری شده تا این واجب الهی تبیین شود.

 

وی تصریح کرد: ولایت مراتب مختلف دارد که مرحله نخست آن ابراز محبت و مودت نسبت به خدا و اولیای الهی است و این همان اقدام تاثیر گذاری است که مردم بمناسبت های گوناگون اظهار می کنند.

 

عصمتی، مرحله دوم ولایت را عمل و تبعیت از امام و ولی عنوان کرد و گفت: مرحله سوم پذیرفتن ولی خدا در جامعه اسلامی است که از آن بعنوان مدیریت سیاسی امت اسلامی تعبیر شده و به این معنا که هر حاکمیتی در راس آن ولی خدا باشد آن حاکمیت الهی است.

 

امام جمعه تربت حیدریه گفت: مرحله چهارم از ولایت فانی شدن در ولی خدا و در این راستا قرب بنده به خدا نزدیک می شود یعنی هم خدا ولی و هم علی علیه السلام ولی است و این مرحله عالی از ولایت به تعبیر اهل معنا خداوند این نعمت را به هر کس ارزانی دهد بالاترین نعمت است..

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The Simple Most useful Strategy To Use For games Revealed Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد