بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۰ در ۱:۱۴ ب.ظ
 
شرافتی راد گفت: هرچه تمرین مقابله با زلزله بیشتر باشد در لحظه وقوع این حادثه آسیب کمتری می بینیم.

به گزارش تابان تربت، حسین شرافتی‌راد صبح امروز در بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در دبیرستان حضرت خدیجه سلام الله تربت حیدریه افزود:مدارس مکان خوبی در زمان زلزله برای استقرار خانواده ها و برپایی چادرهای هلال احمر است و از اهداف مدیریت بحران این شهرستان، مدارس هستند.

وی ادامه داد: ایران در بین ۱۰ کشور برتر زلزله خیز جهان قرار دارد و خراسان رضوی سه گسل فعال دارد که هر چندسال یک بار می لرزد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: پناه گیری،خونسردی و آموزش های مانور زلزله باید جدی گرفته شود و هرکس باید به وظیفه خود به درستی عمل کند همچنین تامین امنیت برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی در زمان زلزله با نیروی انتظامی است و بقیه دستگاه ها هم باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند.

شرافتی راد افزود:دانش آموزان در مانور امروز هرکدام وظیفه خود را به درستی انجام دادند و در زمان وقوع زلزله به شکل واقعی باید با حفظ خونسردی، بروز حادثه تا حد ممکن کاهش یابد.

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور، آمادگی در برابر زلزله در شرایط پاندمی» امروز هشتم آبان به صورت حضوری و مجازی در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

هدف از اجرای این مانور، افزایش سطح آگاهی دانش‌ آموزان در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش ‌های صحیح و سریع در برابر آن، آشنایی دانش‌ آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش‌ آموزان نسبت به پدیده‌ های طبیعی است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دیدار چهره به چهره و بدون واسطه با مردم پای میز خدمت/میز خدمت فرصتی برای پاسخگویی بدون واسطه مدیران به مطالبات مردم است سوء مدیریت‌های گذشته در حوزه اقتصاد بیشترین ضربه را حتی بیش از تحریم‌ها به حوزه تولید و صنعت وارد کرده است/حلقه مفقوده اقتصاد کشور استراتژی اقتصادی است مجموعه آبی سرپوشیده شهدای غواص بسیج تربت حیدریه سال آینده به بهره برداری می رسد شهدا اسوه های اخلاق ملت ایران هستند/مهمترین شاخصه شهدا اطاعت پذیری از ولی فقیه بود حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قطعی است بیمارستان امام حسین علیه السلام قطب درمانی جنوب خراسان رضوی می‌شود تکریم خانواده معظم شهدا باید عملی باشد/واکسیناسیون یک واجب اجتماعی است دشمن در بستر فضای مجازی به دنبال القای یاس و ناامیدی در جامعه است/جوانان ظرفیت های شهرستان را به مردم معرفی کنند ایجاد ۵۰۰ هزار شغل برای جامعه هدف کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ خارج شدن از لیست سیاه اولویت نخست فروش اراضی بافت فرسوده است خاشعی سیوکی سرپرست دانشگاه تربت حیدریه شد احداث سایت پردازش زباله در دومین زباله گاه بحرانی کشور معطل اعتبار است