بدون نظر
 
رئیس شورای شهر تربت حیدریه:
تمام مشکلات شهرداری تربت حیدریه ناشی از عدم تدوین و تهیه برنامه مناسب است/برای انتخاب شهردار تحت تاثیر شایعات و جوسازی ها نخواهیم رفت
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۳ ب.ظ
 
رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه مشکلات حال حاضر شهرداری را ناشی از عدم تدوین و بی برنامه گی در حوزه های مختلف برشمرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی و هماهنگی همه مجموعه و پرهیز از تکرار اشتباهات گذشته به خواسته های خود در عمران و آبادانی شهر دست یابیم.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، نادر سلیمانی صبح امروز در نشست شورای اسلامی شهر تربت حیدریه اظهار داشت: کمیسیون های شورای شهر در حال تهیه و تدوین برنامه های ۶ ماهه آینده خود هستند و مقرر شده هر سه ماه یکبار برنامه ها ارزیابی و اطلاع رسانی عمومی شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه مشکلات حال حاضر شهرداری را ناشی از عدم تدوین و بی برنامه گی در حوزه های مختلف برشمرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی و هماهنگی همه مجموعه و پرهیز از تکرار اشتباهات گذشته به خواسته های خود در عمران و آبادانی شهر دست یابیم.

وی به موضوع انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت : شهروندان به منتخبین خود اعتماد داشته باشند و بدانند که برای انتخاب شهردار به هیچ وجه تحت تاثیر جوسازی‌ها و شایعه پراکنی های عده ای معدود قرار نخواهیم گرفت و شهرداری انتخابات خواهیم کرد که دلسوز شهر و همراه مردم باشد.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه در خصوص املاک و مستقلات شهرداری افزود: در حال حاضر املاک و مستغلات شهرداری تبدیل به معضلی شده و هر روز شاهد آن هستیم که در گوشه و کنار شهر اسناد و مدارکی ارائه می شود مبنی بر تصرف ملک و یا زمین توسط شهرداری که در سالهای بسیار دور تملک و بازگشایی شده ولی به دلیل اینکه اسناد و مدارکی دال بر نقل و انتقال آن زمین و ملک به شهرداری وجود ندارد باید غرامت پرداخت شود.

 

سلیمانی خاطر نشان کرد: به واحد املاک شهرداری فرصتی داده شده تا املاکی که در دوره چهارم شورای شهرتملک شده  را دردفاتر اسناد رسمی به صورت قانونی ثبت و ضبط کند.

 

رامین مصطفوی رئیس کمیسیون محلات و اصناف شورای شهر نیز اظهار داشت: برای مشخص شدن املاک متعلق به شهرداری باید نقشه ای تهیه و این املاک بر روی آن مشخص شوند تا به راحتی بتوان به آن دسترسی تا در تصمیم گیری ها دچار سردگمی نشویم.

 

دیگر عضو شورای اسلامی شهر تربت حیدریه بیان داشت: ارتقاء جایگاه شورای اسلامی شهر و شهرداری به همه ما بستگی دارد و باید در جهت بالابردن آن تلاش کنند.

 

سید مهدی وقفی گفت:باید از روزمرگی خارج و دوز اندیش باشیم و اسناد و مدارک مربوط به املاک و مستغلات به صورت سیستمی ثبت و ضبط شود تا  در صورت بروز حوادثی همچون آتش سوزی از بین نروند.

 

محمد امانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تصریح کرد: بهتر است قبل از شروع جلسات رسمی، مصوبات جلسات قبلی را مرور و نحوه اجرای آنها را پیگیری نمائیم، همچنین املاک و مستغلات شهرداری باید به شکلی مدیریت شوند که در صورت تغییر مدیریت این واحد خللی در روند اداره آنها ایجاد نشود.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد شهری شورای شهر بیان داشت: یک بار برای همیشه جهت مشخص بودن املاک و مستغلات شهرداری باید یک بانک اطلاعاتی تهیه و آن را بعنوان مرجع ثبت و ضبط کنیم.

 

 

احمد وطن دوست رئیس کمیسیون خدمات شهری نیز گفت: املاک و مستغلات از ارکان اصلی و جزء درآمد های پایدار شهرداری ها هستند و باید نگاه خاص و ویژه ای به آنها بشود، در حال حاضر این املاک و مستغلات وضعیت خوبی ندارند و لازم است ملاحضات را کنار گذاشت و به طور جدی از حق و حقوق شهرداری و شهروندان دفاع کرد.

 

سرپرست شهرداری در این جلسه گفت: عدم رعایت قوانین و ضوابط و نقش پررنگ روابط در عقد برخی قراردادها و تملکات باعث شده که اکنون دست شهرداری در احقاق حق خود بسته باشد.

 

مهدی علیان افزود: شورای اسلامی شهر باید با تفویض اختیار به شهردار، اجرای مصوبات را از وی بخواهد و شهردار نیز باید سلسله مراتب اداری را رعایت و با تفویض اختیار به معاونین و مدیران خود بر نحوه اجرای مصوبات نظارت داشته باشد، اینگونه نباشد که شورای اسلامی شهر و یا شهردار مستقیم و بدون اطلاع آن معاون یا مدیر به سراغ نیروهای زیرمجموعه آن بروند و پیگیر اجرای مصوبات باشند.

در این جلسه از سرپرست شهرداری خواسته شد تا شخصی را با ابلاغ رسمی بعنوان مسئول پیگیری مصوبات شورای شهر منصوب کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری ار دو پاسگاه پلیس راه خراسان رضوی ۸۴ درصد منابع آبی خراسان رضوی در بخش کشاورزی است/جهاد کشاورزی فعالیت خاصی برای کنترل منابع آبی ندارد/طرح های جهاد کشاورزی باید الزام آور شود ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تربت حیدریه بودجه شهرداری تربت حیدریه ۷۱۰ میلیارد ریال برآورد شد بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود رفتار مناسب با معتادان بهبود یافته برگشت موفقیت آمیز به آغوش جامعه را بهمراه دارد «منوچهر امینیان» افسر انقلابی تیپ ۱۷۷ ارتش در تربت حیدریه برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه روایتی از پروژه های نیمه تمام تربت حیدریه/ از زخم کلنگ های یادگاری بر زمین مانده دولتها تا چشم انتظاری بودجه برای تکمیل پروژه ها حضور تماشایی ملت ایران در یوم الله ۲۲ بهمن، پیام اقتدار ملی و مبارزه با نظام سلطه را به جهان مخابره کرد جبهه استکبار از پویایی و زنده بودن انقلاب اسلامی عصبانی است/دشمن جایگاه رهبری و القای ناامیدی در بین جامعه را هدف قرار داده است جودوی کشور نیازمند بروز رسانی است