بدون نظر
 
رئیس شورای شهر تربت حیدریه:
تمام مشکلات شهرداری تربت حیدریه ناشی از عدم تدوین و تهیه برنامه مناسب است/برای انتخاب شهردار تحت تاثیر شایعات و جوسازی ها نخواهیم رفت
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۳ ب.ظ
 
رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه مشکلات حال حاضر شهرداری را ناشی از عدم تدوین و بی برنامه گی در حوزه های مختلف برشمرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی و هماهنگی همه مجموعه و پرهیز از تکرار اشتباهات گذشته به خواسته های خود در عمران و آبادانی شهر دست یابیم.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، نادر سلیمانی صبح امروز در نشست شورای اسلامی شهر تربت حیدریه اظهار داشت: کمیسیون های شورای شهر در حال تهیه و تدوین برنامه های ۶ ماهه آینده خود هستند و مقرر شده هر سه ماه یکبار برنامه ها ارزیابی و اطلاع رسانی عمومی شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه مشکلات حال حاضر شهرداری را ناشی از عدم تدوین و بی برنامه گی در حوزه های مختلف برشمرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی و هماهنگی همه مجموعه و پرهیز از تکرار اشتباهات گذشته به خواسته های خود در عمران و آبادانی شهر دست یابیم.

وی به موضوع انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت : شهروندان به منتخبین خود اعتماد داشته باشند و بدانند که برای انتخاب شهردار به هیچ وجه تحت تاثیر جوسازی‌ها و شایعه پراکنی های عده ای معدود قرار نخواهیم گرفت و شهرداری انتخابات خواهیم کرد که دلسوز شهر و همراه مردم باشد.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه در خصوص املاک و مستقلات شهرداری افزود: در حال حاضر املاک و مستغلات شهرداری تبدیل به معضلی شده و هر روز شاهد آن هستیم که در گوشه و کنار شهر اسناد و مدارکی ارائه می شود مبنی بر تصرف ملک و یا زمین توسط شهرداری که در سالهای بسیار دور تملک و بازگشایی شده ولی به دلیل اینکه اسناد و مدارکی دال بر نقل و انتقال آن زمین و ملک به شهرداری وجود ندارد باید غرامت پرداخت شود.

 

سلیمانی خاطر نشان کرد: به واحد املاک شهرداری فرصتی داده شده تا املاکی که در دوره چهارم شورای شهرتملک شده  را دردفاتر اسناد رسمی به صورت قانونی ثبت و ضبط کند.

 

رامین مصطفوی رئیس کمیسیون محلات و اصناف شورای شهر نیز اظهار داشت: برای مشخص شدن املاک متعلق به شهرداری باید نقشه ای تهیه و این املاک بر روی آن مشخص شوند تا به راحتی بتوان به آن دسترسی تا در تصمیم گیری ها دچار سردگمی نشویم.

 

دیگر عضو شورای اسلامی شهر تربت حیدریه بیان داشت: ارتقاء جایگاه شورای اسلامی شهر و شهرداری به همه ما بستگی دارد و باید در جهت بالابردن آن تلاش کنند.

 

سید مهدی وقفی گفت:باید از روزمرگی خارج و دوز اندیش باشیم و اسناد و مدارک مربوط به املاک و مستغلات به صورت سیستمی ثبت و ضبط شود تا  در صورت بروز حوادثی همچون آتش سوزی از بین نروند.

 

محمد امانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تصریح کرد: بهتر است قبل از شروع جلسات رسمی، مصوبات جلسات قبلی را مرور و نحوه اجرای آنها را پیگیری نمائیم، همچنین املاک و مستغلات شهرداری باید به شکلی مدیریت شوند که در صورت تغییر مدیریت این واحد خللی در روند اداره آنها ایجاد نشود.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد شهری شورای شهر بیان داشت: یک بار برای همیشه جهت مشخص بودن املاک و مستغلات شهرداری باید یک بانک اطلاعاتی تهیه و آن را بعنوان مرجع ثبت و ضبط کنیم.

 

 

احمد وطن دوست رئیس کمیسیون خدمات شهری نیز گفت: املاک و مستغلات از ارکان اصلی و جزء درآمد های پایدار شهرداری ها هستند و باید نگاه خاص و ویژه ای به آنها بشود، در حال حاضر این املاک و مستغلات وضعیت خوبی ندارند و لازم است ملاحضات را کنار گذاشت و به طور جدی از حق و حقوق شهرداری و شهروندان دفاع کرد.

 

سرپرست شهرداری در این جلسه گفت: عدم رعایت قوانین و ضوابط و نقش پررنگ روابط در عقد برخی قراردادها و تملکات باعث شده که اکنون دست شهرداری در احقاق حق خود بسته باشد.

 

مهدی علیان افزود: شورای اسلامی شهر باید با تفویض اختیار به شهردار، اجرای مصوبات را از وی بخواهد و شهردار نیز باید سلسله مراتب اداری را رعایت و با تفویض اختیار به معاونین و مدیران خود بر نحوه اجرای مصوبات نظارت داشته باشد، اینگونه نباشد که شورای اسلامی شهر و یا شهردار مستقیم و بدون اطلاع آن معاون یا مدیر به سراغ نیروهای زیرمجموعه آن بروند و پیگیر اجرای مصوبات باشند.

در این جلسه از سرپرست شهرداری خواسته شد تا شخصی را با ابلاغ رسمی بعنوان مسئول پیگیری مصوبات شورای شهر منصوب کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مرهون تبعیت از فرهنگ عاشورا جبهه استکبار با هجوم به اعتقادات و باورهای دینی در صدد براندازی نظام اسلامی است/ پاسخ به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا با حضور در میدان عمل و استقلال همه جانبه برگزاری آزمون تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در تربت حیدریه سهم تربت حیدریه از اشتغال در حوزه بازار مجازی تقریبا هیچ! افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه از تولید بذر سیب زمینی در رقابت با هلندی ها تا چند قلوزایی دامهای سبک حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بود/اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در تربت حیدریه اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان رضوی نمایشگاه «اقتصاد منهای نفت» در تربت حیدریه گشایش یافت تعدیل تبصره ۳ با موافقت وزارت نیرو امکان پذیر است آیت الله معصومی قاطعانه از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد