بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
تلاش مدیران شهری در تربت حیدریه برای رسیدن به نقطه صفر!
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۷ در ۹:۱۸ ق.ظ
 
درشرایطی که شهرها در حال پیشرفتند و مردم تربت حیدریه خواهان تغییر در مبلمان شهری خود هستند، به گفته مدیران شهری آنها سوء مدیریتهای به ارث رسیده از دوره های اسبق و سابق را رفع و رجوع می کنند و این یعنی تلاش برای رسیدن به نقطه صفر!

به گزارش تابان تربت؛ بیش از یکسال از تغییر مدیریت شهری در بدنه شورای شهر و شهرداری تربت گذشته است و تلاش هایی از سوی مدیران جدید برای رفع مشکلات صورت گرفته است ولی کافی نبوده و طبق گفته خود این عزیزان حجم مشکلات بجا مانده از دوره های قبلی مدیریت شهری تربت تمام وقت و توان مدیران فعلی را گرفته است به نحوی که در این دوره نگاه مدیران بیش از آنکه به آینده باشد به گذشته است

 

در حال حاضر و به گفته مدیران شهری آنها سوء مدیریتهای به ارث رسیده از دوره های اسبق و سابق مدیران شهری را رفع و رجوع می کنند و این یعنی تلاش برای رسیدن به نقطه صفر!

 

حجم انبوه مشکلات بجا مانده از گذشته باعث بلعیده شدن اندک منابع مالی شهر شده تا جایی که هیچ چشم اندازی جهت آینده این شهر متصور نیست، به نحوی که مدیران را از اولویت بندی برنامه های توسعه شهر عاجز کرده و عمق فاجعه آنجا معلوم می شود که اولویت اول مدیران شهر پرداخت حقوق پرسنل شهرداری عنوان می شود.

 

مدیریت شهری با مدیریت یک شرکت یا سازمان و اداره دولتی یا خصوصی تفاوت دارد و اینکه تلاش مدیران شهر فقط جهت بروزرسانی حقوق پرسنل شهرداری معطوف شود ( هرچند امر پسندیده و بجایی است ) ولی تضییع حقوق سایر شهروندان است و باید در کنار این مساله به سایر امور خدماتی ، عمرانی و توسعه شهر نیزپرداخته شود

 

در حالیکه در طول سال گذشته هیچ تغییری نه در شکل شهر چه از لحاظ سیما و منظر چه از لحاظ رفع مشکلات ترافیکی و تمرکز زدایی از هسته مرکزی شهر و چه از لحاظ شهر فروشی و نه حتی اجرای برنامه های فرهنگی و تعاملات اجتماعی در سر زنده سازی فضاهای عمومی شهر دیده نشده است.

 

شهر فقط کوچه و خیابان و جوی و جدول و کالبد نیست بلکه روح دارد و بایستی به روح و روان شهر نیز توجه شود که متاسفانه مطلبی از این حیث دیده نمی شود.

 

مدیران شهر، مدیریت منابع مالی و جلوگیری از هدر رفت ان و پرداخت دستمزد پرسنل وظیفه هر مدیری است ولی کافی نیست و نباید اولویت نخست مجموعه مدیریت شهری باشد لطفا در کنار این دغدغه که مستقیما از محل عوارض و جیب مردم تامین می شود اولویتهای دیگری را نیز جهت توسعه شهر در دستور کارتان قرار داده و به مرحله عمل در آورید.

 

این در شرایطی است که سال گذشته شهردار تربت حیدریه در نشست خبری با اصحاب رسانه تصریح کرده بود: مدیریت شهر نیازمند به یک نفس توام با بخش خصوصی و حوزه اداری است و دیگر نمی توان شهر را با بودجه های دولتی اداره و به هیچ وجه نباید روی آن حساب کرد.

 

مجتهدی افزود: تنها راهکاری که می‌تواند در اداره ‌شهر کارساز باشد و به توسعه شهر و پیشبرد اهداف و برنامهای شهرداری و شورای شهر کمک کند، جلب اعتماد مردم و شفاف سازی و ایجاد زمینه های مناسب جهت تعامل و همکاری دوسویه است.

 

وی به ارتقاء زیرساخت‌های انفورماتیک در شهرداری اشاره کرد و افزود: دیگر وقت آزمون و خطا نیست و در پی آن هستم تا از تجربیات شهرداری های کلان شهرها و شهرهای موفق به طور مستقیم استفاده کنم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه با بیان اینکه این شهر در معرض هجوم یک میلیون و ۲۰۰ هزار جمعیت از جنوب کشور قرار گرفته، افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم با افزایش این روند، امروز حاشیه نشینی به بزرگترین تهدید مدیریت شهری در تربت حیدریه تبدیل شده است.

 

امانی افزود: مهاجرت و سکونت گاههای غیر رسمی، تربت حیدریه را به سومین شهر بدقواره استان و همچنین سی وسومین شهر بدقواره کشور تبدیل کرده که باید همه دستگاهها و مدیران شهری برای این معضل برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

 

وی بیان داشت: این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که در این سکونت گاههای غیر رسمی و حاشیه شهرها بیشترین آسیب های اجتماعی از جمله، اعتیاد، خرید و فروش مواد مخدر، کارتن خوابی و شیوع بیماری ها را رقم می زند و با توجه به اینکه این مناطق وارد محدوده شهری شدند، در آینده توقع ایجاد خواهد شد که باید تمام امکانات شهری را به آنجا هم منتقل کنیم.

 

بهرحال زمان برای مدیران شهری و مردم متوقف نخواهد شد و در چشم برهم زدنی سه سال آینده نیز خواهد گذشت و مسوولان دست اندر کارمی مانند و قضاوت مردم؟؟

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس