بدون نظر
 
تقویت احتمال جنگ با ایران!
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۷:۰۳ ب.ظ
 
موشه یعلون، در مقاله‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد ادعا کرد که اگر تفاهم اخیر سوئیس مبنای توافق نهایی اتمی میان ایران و 5+1 قرار گیرد، احتمال جنگ تقویت خواهد شد.

 

 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، موشه یعلون، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی، در مقاله‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد ادعا کرد که اگر تفاهم اخیر سوئیس مبنای توافق نهایی اتمی میان ایران و 5+1 قرار گیرد، احتمال جنگ تقویت خواهد شد.

 

یعلون در این مقاله که روز چهارشنبه، ۱۹ فروردین، در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست انتشار یافت مدعی شده است که تفاهم لوزان در سوئیس در صورت مبدل شدن به اساس توافق نهایی هسته‌ای، زیرساخت‌های اتمی ایران را حفظ خواهد کرد و «زمان گریز» ایران برای ساخت بمب اتم کوتاه‌تر می‌شود!

 

«زمان گریز» به بازه زمانی برای ذخیره کردن مواد هسته ای مورد نیاز جهت ساخت یک بمب اتمی اطلاق می‌شود.

 

یعلون در این مقاله نوشته است که رژیم مطبوعش با راه حل دیپلماتیک معضل هسته ای ایران مخالف نیست، بلکه اساس مخالفت اسرائیل توافقی بد است که بر مبنای تفاهم اخیر سوئیس به دست آید.

 

به نوشته یعلون، کشورش «جنگ را نمی خواهد»، اما می خواهد برای جهانیان روشن کند که مفاد چارچوب به دست آمده در لوزان سوئیس اگر در توافق نهایی اصلاح نشود، ایران را قوی‌تر و پولدارتر خواهد کرد و در آن صورت، «ایران به سوی بمب اتمی خواهد رفت» و در چنان شرایطی است که گزینه جنگ قوی‌تر می‌شود.

 

وی از احتمال رفع یا کاهش تحریم ها علیه ایران ابراز نگرانی جدی کرده و نوشته است که برای برقراری تحریم ها و صبر کردن تا کارساز بودن آنها مدت زمان زیادی طول کشید و این فرصت نباید به آسانی از بین برود.

 

یعلون در این مقاله افزون بر برنامه اتمی ایران، برنامه موشک های دورپرواز ایران را نیز تهدیدی برای رژِم صهیونیستی دانسته و از اینکه قدرت های جهانی نتوانسته اند این موضوع را به بخشی از دستور کار مذاکرات اتمی مبدل کنند، ابراز ناخشنودی کرده است.

 

به گزارش رادیو فردا، وزیر دفاع اسرائیل خواهان برخورد قدرت های جهانی با «تجاوزگری های منطقه ای» ایران نیز شده است!!

 

همزمان، ایهود باراک، وزیر دفاع اسبق اسرائیل، در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی‌ان‌بی‌سی» در روز چهارشنبه، ۱۹ فروردین، گفت آمریکا باید بی پرده و قاطع به رهبران ایران بگوید که «یا جاه طلبی هسته ای خود را رها کنند یا آن که…» و این جمله را به معنای تهدید نا تمام رها کرده است.

 

به گفته ایهود باراک، آمریکا از قدرت نظامی و گزینه های قوی در برابر ایران برخوردار است و می تواند حتی «یک شبه» امکانات لازم را برای نابود کردن «طرح های نظامی هسته ای ایران» فراهم کند.

 

اهود باراک در همین حال افزود، اساساً هنوز توافقی میان ایران و 5+1  در مورد برنامه اتمی ایران به دست نیامده و آمریکا بیهوده خود را به دردسر توضیح دادن در مورد تفاهم اخیر سوئیس انداخته و مشغول امری موهوم شده که هنوز وجود ندارد.

 

در همین حال، باراک با انتقاد از اینکه بنیامین نتانیاهو، با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، سر شاخ شده است، گفت، حمایت های آمریکا از اسرائیل در زمان ریاست جمهوری اوباما «بی سابقه» بوده و خود او «به تعهد قاطع رئیس جمهوری اوباما در مورد امنیت اسرائیل اطمینان کامل دارد».

 

اسرائیل گفته است که بیشترین تلاش را در ماههای آینده به کار خواهد برد تا به‌ویژه از طریق کنگره آمریکا، مانع از آن شود که تفاهم اخیر سوئیس به ملاک و مبنای توافق نهایی میان ایران و کشورهای گروه ۵+۱ مبدل شود.

 

دولت یهود که خود از دهه ها قبل یک قدرت هسته ای نظامی با داشتن بیش از دویست کلاهک اتمی محسوب می شود، برنامه اتمی ایران را «بزرگ ترین خطر» برای حیات و بقای خود نامیده و پیشتر گفته بود که به کمتر از «پیاده شدن پیچ و مهره» برنامه اتمی ایران رضایت نخواهد داد.

 

اما باراک اوباما و بلندپایگان دولت آمریکا از تفاهم سوییس حمایت کرده اند.

 

جان برنان، رئیس سی‌آی‌ای، روز سه‌شنبه، ۱۸ فروردین، در اشاره ای تلویحی به سرسختی های دولت اسرائیل علیه تفاهم سوئیس، گفت، منتقدان «متظاهرینی» هستند که «واقعیات را نمی دانند»

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات