بدون نظر
 
وزیر صنعت مطرح کرد؛
تقاضای ۴۴ میلیارد دلاری ثبت سفارش واردات در وزارت صنعت/نباید محصولات یارانه ای از کشور خارج شود
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۳ ب.ظ
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال بیش از ۳ برابر سال قبل تقاضای ثبت سفارش داشتیم، افزود: عمده این میزان تقاضا به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در قالب محصولات واسطه ای و سرمایه ای است که در داخل کشور رونق ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد شریعتمداری چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار داشت: در شرایط ویژه و خاصی قرار گرفتیم اما این به منزله بحران نیست، لذا حجم کل واردات و صادرات کشور در سه ماهه نخست امسال نسبت به پارسال افزایش داشته و این بیانگر آینده روشن اقتصادی برای کشور است.

 

وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال بیش از ۳ برابر سال قبل تقاضای ثبت سفارش داریم، افزود: عمده این میزان تقاضا به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در قالب محصولات واسطه ای و سرمایه ای است که در داخل کشور رونق ایجاد می کند.

 

شریعتمداری تصریح کرد: در همه دنیا تلاش می شود تا با ارتقای پول ملی روند صادرات و فعالیت های اقتصادی کشورشان را افزایش دهند اما در ایران و بخاطر اتفاقات اخیر ارزش پول ملی کاهش یافته و باعث بروز نوسانات اخیر شده است.

 

وزیر صنعت خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا از صادرات برخی محصولات اقتصادی که از مزایای یارانه ای دولت بهره می برند جلو گیری کنیم تا این محصولات بعنوان سرمایه ملی از کشور خارج نشوند.

 

وی افزود: مجلس شورای اسلامی ۳۲۰۰ میلیارد تومان را برای کمک های فنی و تخصصی به صنایع در بودجه ۹۷ پیش بینی کرده که در شش ماه دوم برای توسعه واحدهای صنعتی واگذار می شود.

 

شریعتمداری، استان خراسان رضوی را دارای پتانسیل های فراوان برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد سرمایه گذاری در این استان توسط بخش خصوصی انجام می شود و این ویژگی باعث شده تا با حمایت از بخش خصوصی از ابن ظرفیت ها استفاده بهینه شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به تربت حیدریه ضمن حضور در آئین عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ تربت حیدریه، از کارخانه کاشی زرین خراسان و شهرک صنعتی شماره ۲ این شهرستان بازدید و در جلسه شورای اداری نیز حضور یافت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است