بدون نظر
 
وزیر صنعت مطرح کرد؛
تقاضای ۴۴ میلیارد دلاری ثبت سفارش واردات در وزارت صنعت/نباید محصولات یارانه ای از کشور خارج شود
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۳ ب.ظ
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال بیش از ۳ برابر سال قبل تقاضای ثبت سفارش داشتیم، افزود: عمده این میزان تقاضا به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در قالب محصولات واسطه ای و سرمایه ای است که در داخل کشور رونق ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد شریعتمداری چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار داشت: در شرایط ویژه و خاصی قرار گرفتیم اما این به منزله بحران نیست، لذا حجم کل واردات و صادرات کشور در سه ماهه نخست امسال نسبت به پارسال افزایش داشته و این بیانگر آینده روشن اقتصادی برای کشور است.

 

وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال بیش از ۳ برابر سال قبل تقاضای ثبت سفارش داریم، افزود: عمده این میزان تقاضا به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در قالب محصولات واسطه ای و سرمایه ای است که در داخل کشور رونق ایجاد می کند.

 

شریعتمداری تصریح کرد: در همه دنیا تلاش می شود تا با ارتقای پول ملی روند صادرات و فعالیت های اقتصادی کشورشان را افزایش دهند اما در ایران و بخاطر اتفاقات اخیر ارزش پول ملی کاهش یافته و باعث بروز نوسانات اخیر شده است.

 

وزیر صنعت خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا از صادرات برخی محصولات اقتصادی که از مزایای یارانه ای دولت بهره می برند جلو گیری کنیم تا این محصولات بعنوان سرمایه ملی از کشور خارج نشوند.

 

وی افزود: مجلس شورای اسلامی ۳۲۰۰ میلیارد تومان را برای کمک های فنی و تخصصی به صنایع در بودجه ۹۷ پیش بینی کرده که در شش ماه دوم برای توسعه واحدهای صنعتی واگذار می شود.

 

شریعتمداری، استان خراسان رضوی را دارای پتانسیل های فراوان برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد سرمایه گذاری در این استان توسط بخش خصوصی انجام می شود و این ویژگی باعث شده تا با حمایت از بخش خصوصی از ابن ظرفیت ها استفاده بهینه شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه به تربت حیدریه ضمن حضور در آئین عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ تربت حیدریه، از کارخانه کاشی زرین خراسان و شهرک صنعتی شماره ۲ این شهرستان بازدید و در جلسه شورای اداری نیز حضور یافت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از تبار «دجال» سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند