بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
تفکیک مشکلات به شرط انجام کار کارشناسی قابلیت رسیدگی دارد/اقدامات و برنامه ریزی دستگاههای اجرائی جزیره ای است
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۱ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه با تاکید بر تفکیک مشکلات و انجام فعالیت های کارشناسی شده، افزود: مسئولان دستگاههای اجرائی و شرکت ها و سمن ها مشکلات را دسته بندی و با انجام کار کارشناسی در حوزه شهرستان و استان خواستار رسیدگی به آن شوند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی صبح امروز در نشست مشترک با تشکل های بخش تعاونی تربت حیدریه اظهار داشت: اقدامات دستگاههای اجرائی جزیره ای و فقط بر اساس دستورالعمل ها و بخش نامه های داخلی است که بخشی از این معضل به مجلس و قوانین حاکم بر کشور بر می گردد.

 

وی تصریح کرد: از طرفی مردم نیز تنها به منافع شخصی خود اهمیت می دهند و تا زمانی که این نگاهها در بین مردم و مسئولان کشور حاکم باشد بر مشکلات در حوزه های مختلف افزوده می شود.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه با تاکید بر تفکیک مشکلات و انجام فعالیت های کارشناسی شده، افزود: مسئولان دستگاههای اجرائی و شرکت ها و سمن ها مشکلات را دسته بندی و با انجام کار کارشناسی در حوزه شهرستان و استان خواستار رسیدگی  به آن شوند.

 

موهبتی خطاب به مدیران تعاونی ها گفت: هر کس که در تعاونی فعالیت دارد باید با قوانین آن آشنا باشد و صرف اینکه هیئت مدیره فامیلی و مدیر عامل بر اساس روابط انتخاب شود چندان موفقیتی در این عرصه حاصل نخواهد شد.

 

وی عمده مشکلات تعاونی ها را بی نظمی و عدم رعایت چهار چوب مشخص عنوان کرد و گفت: تعاونی ها چهارچوب قانونی خود را به موقع انجام نمی دهند و مجمع عمومی که باید مشکلات در آن رسیدگی شود بصورت منظم برگزار نمی شود.

 

در ادامه این نشست مدیر عامل شرکت تعاونی روستائی تربت حیدریه گفت: تسهیلات بانکی و سرمایه ثبتی شرکت ها مهمترین معضل تعاونی روستائیان است که خواستار رسیدگی به آن هستیم.

 

علی ربانی افزود: ۱۰۰ حکم بازنشستگی پیش از موعد روستائیان آماده است که طی نامه ای به نماینده شهرستان اعلام و قرار شده تا در نزدیک ترین فرصت ممکن به افراد ابلاغ شود.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان بیان داشت: عدم حمایت از شرکت تعاونی مصرف کارکنان و پرداخت مالیات ۳ نوبت در سال عملا این شرکت ها را منحل و یا به حالت نیمه تعطیل در آورده است.

 

حسین ایوبی خاطر نشان کرد: تا قبل از این دولت یارانه به شرکت ها پرداخت می کرد و از طرفی چنانچه قیمت اجناس و کالاها از مرکز تا سطح شهرستان یکسان باشد مورد استقبال مردم قرار می گرفت.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی تربت حیدریه از بسته بندی های غیر مجاز و زیر زمینی بعنوان مهمترین مشکلات زعفرانکاران یاد کرد و افزود: بسته بندی های زیر زمینی در سطح کشور رو به افزایش است و شرکت های دارای مجوز که هزینه های زیادی اعم از آزمایشگاهی و بسته بندی را پرداخت می کنند همیشه متضرر هستند.

 

علی احمد پور اظهار کرد: اغلب بسته بندی های زیر زمینی زعفران تقلبی را وارد بازار می کنند و مشکلات عدیده ای برای این محصول بوجود می آورند.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی تربت حیدریه تصریح کرد: پژوهشکده زعفران وابسته به دانشگاه تربت حیدریه بهترین امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی را دارد اما متاسفانه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی این پژوهشکده را قبول ندارد و به ناچار باید هزینه بیشتری برای آزمایشات پرداخت کنیم.

 

وی خواستار ارائه سند ملی زعفران به زعفرانکاران شد و گفت: زعفرانکاران منطقه تربت حیدریه بعنوان قطب تولید زعفران ایران و جهان باید از سند ملی زعفران مطلع باشند و اینکه این سند در مرکز استان رسیدگی و نگهداری شود مطلوب ما نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مرهون تبعیت از فرهنگ عاشورا جبهه استکبار با هجوم به اعتقادات و باورهای دینی در صدد براندازی نظام اسلامی است/ پاسخ به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا با حضور در میدان عمل و استقلال همه جانبه برگزاری آزمون تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در تربت حیدریه سهم تربت حیدریه از اشتغال در حوزه بازار مجازی تقریبا هیچ! افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه از تولید بذر سیب زمینی در رقابت با هلندی ها تا چند قلوزایی دامهای سبک حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بود/اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در تربت حیدریه اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان رضوی نمایشگاه «اقتصاد منهای نفت» در تربت حیدریه گشایش یافت تعدیل تبصره ۳ با موافقت وزارت نیرو امکان پذیر است آیت الله معصومی قاطعانه از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد