بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۱ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه عمده کار در بقاع متبرکه و امامزادگان فرهنگی است، گفت: از این روی کار ساخت و ساز و انجام امور عمرانی هر چند باید انجام شود، اما همه این‌ اقدامات در حکم کار حاشیه ای و مقدمه ای است برای یک کار فرهنگی بزرگ و آن تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی روز چهارشنبه در آیین غبارروبی و معارفه خادمان جدید بقعه متبرکه مزار بی بی حسنیه افزود: باید از وجود کسانی کمک گرفته شود که در راستای تحقق منویات رهبری عمل کنند.

 

وی با بیان اینکه بقعه متبرکه مزار بی بی حسنیه متعلق به اهل بیت(ع) است، گفت: از این روی شایسته است در چنین اماکنی معارف اهل بیت رعایت و نیز ترویج شوند.

 

عصمتی همچنین افزود: معارف اهل بیت(ع) چنان که هست باید برای مردم تبیین شوند و بر اساس معارف اهل بیت عصمت و طهارت رفتار شود و در مقابل از حضور افراد و افکاری که در مسیر افکار اهل بینت(ع) نیستند، جلوگیری شود.

 

وی در ادامه اظهار داشت: این مکان مقدس به همه اقشار جامعه و مردم تعلق دارد و لذا باید شرایطی فراهم کنیم که همگان بتوانند از این مکان فرهنگی و معنوی استفاده کنند و مردم نیز این مکان متعلق به خود بدانند.

 

عصمتی در ادامه با بیان اینکه عمده کار ما در اینجا فرهنگی است، گفت: از این روی کار ساخت و ساز و انجام امور عمرانی هر چند باید انجام شود، اما همه این‌ اقدامات در حکم کار حاشیه ای و مقدمه ای است برای یک کار فرهنگی بزرگ و آن تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه نیز گفت: بقاع متبرکه متعلق به اهل بیت(ع) و ما نیز به عنوان متولی وظیفه داریم اسباب پذیرایی از میهمانان و زایران را در این اماکن مقدس فراهم آوریم.

 

حجت‌الاسلام جعفر نواییان افزود: در این راستا و به منظور ارایه خدمات ارزشمند، بر خود لازم می دانیم از خادمانی در این بقاع متبرک استفاده کنیم که از سر اخلاص و اظهار علاقه به خاندان پیامبر(ص)، خود را شایسته خدمت به زایران می دانند.

 

در این آیین از حجت‌الاسلام سید محمد موسوی امام جماعت و مسوول فرهنگی و امور قرآنی و مصطفی توکلی مدیر داخلی قبلی مزار بی بی حسنیه تکریم و حجت‌الاسلام اسماعیل نوبهار به عنوان امام جماعت و مسئول فرهنگی و امور قرآنی و سجاد چلویی به عنوان مدیر داخلی جدید مزار بی بی حسنیه معرفی شدند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است