بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۱ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه عمده کار در بقاع متبرکه و امامزادگان فرهنگی است، گفت: از این روی کار ساخت و ساز و انجام امور عمرانی هر چند باید انجام شود، اما همه این‌ اقدامات در حکم کار حاشیه ای و مقدمه ای است برای یک کار فرهنگی بزرگ و آن تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی روز چهارشنبه در آیین غبارروبی و معارفه خادمان جدید بقعه متبرکه مزار بی بی حسنیه افزود: باید از وجود کسانی کمک گرفته شود که در راستای تحقق منویات رهبری عمل کنند.

 

وی با بیان اینکه بقعه متبرکه مزار بی بی حسنیه متعلق به اهل بیت(ع) است، گفت: از این روی شایسته است در چنین اماکنی معارف اهل بیت رعایت و نیز ترویج شوند.

 

عصمتی همچنین افزود: معارف اهل بیت(ع) چنان که هست باید برای مردم تبیین شوند و بر اساس معارف اهل بیت عصمت و طهارت رفتار شود و در مقابل از حضور افراد و افکاری که در مسیر افکار اهل بینت(ع) نیستند، جلوگیری شود.

 

وی در ادامه اظهار داشت: این مکان مقدس به همه اقشار جامعه و مردم تعلق دارد و لذا باید شرایطی فراهم کنیم که همگان بتوانند از این مکان فرهنگی و معنوی استفاده کنند و مردم نیز این مکان متعلق به خود بدانند.

 

عصمتی در ادامه با بیان اینکه عمده کار ما در اینجا فرهنگی است، گفت: از این روی کار ساخت و ساز و انجام امور عمرانی هر چند باید انجام شود، اما همه این‌ اقدامات در حکم کار حاشیه ای و مقدمه ای است برای یک کار فرهنگی بزرگ و آن تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه نیز گفت: بقاع متبرکه متعلق به اهل بیت(ع) و ما نیز به عنوان متولی وظیفه داریم اسباب پذیرایی از میهمانان و زایران را در این اماکن مقدس فراهم آوریم.

 

حجت‌الاسلام جعفر نواییان افزود: در این راستا و به منظور ارایه خدمات ارزشمند، بر خود لازم می دانیم از خادمانی در این بقاع متبرک استفاده کنیم که از سر اخلاص و اظهار علاقه به خاندان پیامبر(ص)، خود را شایسته خدمت به زایران می دانند.

 

در این آیین از حجت‌الاسلام سید محمد موسوی امام جماعت و مسوول فرهنگی و امور قرآنی و مصطفی توکلی مدیر داخلی قبلی مزار بی بی حسنیه تکریم و حجت‌الاسلام اسماعیل نوبهار به عنوان امام جماعت و مسئول فرهنگی و امور قرآنی و سجاد چلویی به عنوان مدیر داخلی جدید مزار بی بی حسنیه معرفی شدند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد اما و اگرهای ساخت پردیس سینمایی در باغملی تربت حیدریه /تربتی ها صاحب پردیس سینمایی می شوند؟