بدون نظر
 
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی:
تفکر بی نظیر امام خمینی(ره) در پرتو آموزه های مهدویت شکل گرفت/ توجه به محرومین و مستضعفین مهمترین شاخصه عدالت درحکومت اسلامی است
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ در ۲:۰۳ ب.ظ
 
معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: عبرت های تاریخی و مطالعات فقهی و سیاسی و عرفانی در شکل گیری اندیشه های امام خمینی(ره) نقش بسزایی را ایفا کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تابان تربت، علیرضا کاظمی در همایش مهدویت و اندیشه های امام خمینی(ره) درآموزش و پرورش تربت حیدریه اظهار کرد: وقتی امام راحل جریانهای تاریخی و اموزه های مهدوی و فلسفه وجودی پیامبران را بررسی کرد به این نتجیه رسید که باید در تاریخ حلقه اتصالی ایجاد شود و زمینه ظهور حضرت حجت(عج) را در فضای زمین مهیا کرد.

 

وی افزود: امام راحل در سوق دادن تفکر مهدویت و قلب این تفکر یعنی انتظار فرج بسوی جامعه اسلامی مهمرین نقش را ایفا کرد.

 

کاظمی به نقش امام در تبیین انتظار فرج اشاره کرد و گفت: اولین تفکر انحرافی انتظار فرج مفهوم ذهنی جامعه از آن بود که امام انتظار را بعنوان یک فعل جاری در رفتار و کردار جامعه تبیین کرد.

 

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: دومین تفکر خطرناک و انحرافی انتظار فرج توسعه ظلم و ستم و سکوت و کمک به ظلمانی شدن جامعه بود و امام با انقلاب اسلامی خط بطلانی بر این تفکرات انحرافی کشید.

 

وی عدم توانائی تشکیل حکومت اسلامی در زمان غیبت را سومین تفکر انحرافی انتظار فرج عنوان کرد و گفت: امام با مطالعات فقهی و سیاسی و عرفانی و تشکیل نظام اسلامی تلاش برای برقراری حکومت اسلامی را بر همگان واجب کرد.

 

کاظمی به شاخصه های مهم تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد و افزود: عدالت در زیر ساخت های اولیه جامعه در حوزه های مختلف و توجه به محرومین و مستضعفین بزرگترین شاخصه عدالت در برقراری حکومت اسلامی است.

 

وی بیان کرد: استقلال و آزادی تا مرز توطئه و فساد دو شاخصه مهم دیگر حکومت اسلامی است و تمام اقشار و اقلیت های جامعه اسلامی درآن نقش بسزایی را ایفا می کنند.

 

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطر نشان کرد: اگر روزی سلایق اجتماعی و سیاسی تبدیل به شکاف طبقاتی در جامعه اسلامی شود انقلاب دچار بحران شده و آسیب جدی به نظام وارد خواهد کرد.

 

وی گفت: وظیفه امروز همه آحاد جامعه دعا برای فرج و عمل به احکام اسلامی است تا با ظهور حضرت حجت(عج) عدالت اجتماعی در سراسر گیتی برقرار شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد