بدون نظر
 
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی:
تفکر بی نظیر امام خمینی(ره) در پرتو آموزه های مهدویت شکل گرفت/ توجه به محرومین و مستضعفین مهمترین شاخصه عدالت درحکومت اسلامی است
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ در ۲:۰۳ ب.ظ
 
معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: عبرت های تاریخی و مطالعات فقهی و سیاسی و عرفانی در شکل گیری اندیشه های امام خمینی(ره) نقش بسزایی را ایفا کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تابان تربت، علیرضا کاظمی در همایش مهدویت و اندیشه های امام خمینی(ره) درآموزش و پرورش تربت حیدریه اظهار کرد: وقتی امام راحل جریانهای تاریخی و اموزه های مهدوی و فلسفه وجودی پیامبران را بررسی کرد به این نتجیه رسید که باید در تاریخ حلقه اتصالی ایجاد شود و زمینه ظهور حضرت حجت(عج) را در فضای زمین مهیا کرد.

 

وی افزود: امام راحل در سوق دادن تفکر مهدویت و قلب این تفکر یعنی انتظار فرج بسوی جامعه اسلامی مهمرین نقش را ایفا کرد.

 

کاظمی به نقش امام در تبیین انتظار فرج اشاره کرد و گفت: اولین تفکر انحرافی انتظار فرج مفهوم ذهنی جامعه از آن بود که امام انتظار را بعنوان یک فعل جاری در رفتار و کردار جامعه تبیین کرد.

 

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: دومین تفکر خطرناک و انحرافی انتظار فرج توسعه ظلم و ستم و سکوت و کمک به ظلمانی شدن جامعه بود و امام با انقلاب اسلامی خط بطلانی بر این تفکرات انحرافی کشید.

 

وی عدم توانائی تشکیل حکومت اسلامی در زمان غیبت را سومین تفکر انحرافی انتظار فرج عنوان کرد و گفت: امام با مطالعات فقهی و سیاسی و عرفانی و تشکیل نظام اسلامی تلاش برای برقراری حکومت اسلامی را بر همگان واجب کرد.

 

کاظمی به شاخصه های مهم تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد و افزود: عدالت در زیر ساخت های اولیه جامعه در حوزه های مختلف و توجه به محرومین و مستضعفین بزرگترین شاخصه عدالت در برقراری حکومت اسلامی است.

 

وی بیان کرد: استقلال و آزادی تا مرز توطئه و فساد دو شاخصه مهم دیگر حکومت اسلامی است و تمام اقشار و اقلیت های جامعه اسلامی درآن نقش بسزایی را ایفا می کنند.

 

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطر نشان کرد: اگر روزی سلایق اجتماعی و سیاسی تبدیل به شکاف طبقاتی در جامعه اسلامی شود انقلاب دچار بحران شده و آسیب جدی به نظام وارد خواهد کرد.

 

وی گفت: وظیفه امروز همه آحاد جامعه دعا برای فرج و عمل به احکام اسلامی است تا با ظهور حضرت حجت(عج) عدالت اجتماعی در سراسر گیتی برقرار شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه