بدون نظر
 
رئیس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
تغییر کاربری ۳ کاروانسرای تربت حیدریه توسط بخش خصوصی در حال انجام است
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۹ در ۱:۰۳ ب.ظ
 
علی محمدی گفت: مرمت و تغییر کاربری ۳ کاروانسرای علیا، لاری و طبسی با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است و تاکنون بیش از ۸ میلیارد ریال با مشارکت مالکان و متولیان بخش خصوصی هزینه شده است.

علی محمدی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت‌حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: این اقدام در راستای احیای کاروانسراهای تاریخی و تبدیل آنها به اقامتگاه‌ های زنجیره‌ای گردشگری با سبک کاروانسرا می‌باشد و بخش خصوصی سقفی برای میزان سرمایه‌ گذاری خود تعیین نکرده است.

وی گفت: با توجه به موقعیت ویژه تربت‌ حیدریه و قرار گرفتن در مسیر ورودی به مشهد از سمت جنوب، از قدیم کاروانسراهای متعددی در مسیر کاروانیان بنا شده بود که وجود ۱۳ کاروانسرا و رباط بیانگر این نیاز بوده و بر این اساس وجود این تعداد کاروانسرا می تواند از راهکارهای مناسب برای جذب گردشگر باشد.

محمدی بیان کرد: مرمت و احیای کاروانسراهای تاریخی و تبدیل آنها به اقامتگاه‌ ها و مجموعه‌ های گردشگری با سبک کاربری کاروانسرا علاوه بر تبلیغ و ترویج معماری و سنت‌های اصیل و فرهنگ ایرانی اسلامی، باعث درآمد زایی و اشتغالزایی می‌شود.

وی در بخش دیگری گفت: رباط تاریخی کامه نیز در حال واگذاری به بخش خصوصی است و کاروانسراهای میاندشت، شورحصار، کسکک و تروسک نیز در حال پیگیری برای مرمت و ساماندهی با مشارکت دهیاران و شوراها و نیز بخش خصوصی هستند.

شهرستان تربت‌ حیدریه دارای 350 جاذبه گردشگری و 52 اثر تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، می‌باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است/اسرائیل پادگان نظامی ایالات متحده در منطقه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود