بدون نظر
 
معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی مطرح کرد؛
تغییر نگرش بر فضای اجتماعی جامعه نیاز امروز معلولان
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۵ در ۸:۱۶ ق.ظ
 
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، نیاز امروز جامعه معلولان را تغییر نگرش بر فضای اجتماعی و ایجاد نگرش مبتنی بر واقعیت دانست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، مسعود فیروزی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی شب گذشته در مراسم جشن آیه های امید ویژه معلولان تربت حیدریه که در تالار شهید تندگویان شرکت نفت برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت تغییر نگرش بر فضای اجتماعی که ریشه تاریخی دارد بعنوان نیاز اساسی و اولویت دار جامعه معلولان باید توسط مسئولان و آحاد مختلف مردم تبیین و ترویج داده شود.

 

وی تصریح کرد: تغییر نگرش به این معناست که نگاه افراطی مبتنی بر عدم توانمندی معلولان و همچنین نگاه تفریطی و انتظارات بی حد و اندازه از این قشر جامعه به موازات هم کاهش یابد.

 

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی اذعان کرد: در تغییر نگرش باید فرد معلول را با همان مشخصات و محدودیت های فردی در فضای جامعه پذیرفت و از سوی دیگر نباید معلولان را بعنوان یک سوپرمن برای مردم جلوه داد.

 

وی یکی از مشکلات جامعه معلولان را عدم مناسب سازی فضای عمومی جامعه برای این قشر دانست و گفت: حدود 90 درصد از فضا و مبلمان شهری در مشهد مقدس برای معلولان مناسب سازی نشده و این میزان عدم مناسب سازی در بسیاری از شهرستانهای استان نیز مشهود است.

 

فیروزی تاکید کرد: با توجه به جامعه 15 درصدی معلولان جامعه که حدود 3 درصد انان از معلولیت شدید رنج می برند باید نیاز ویژه انها در فضای جامعه فراهم شود تا به سطح بالاتر ارتقا یابند.

 

وی از آموزش، بهداشت، درمان و هزینه های درمانی بعنوان موئلفه های مهم سازمان بهزیستی برای معلولان یاد کرد.

 

جشن آیه های امید ویژه خانواده معلولان تربت حیدریه شب گذشه در محل تالار شهید تند گویان شرکت نفت برگزار شد.

 

از 17 هزار مددجوی بهزیستی شهرستان تربت حیدریه حدود 4500 نفر معلول جسمی، حرکتی، ذهنی، نابینا، ناشنوا و اعصاب و روان هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است