بدون نظر
 
فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام؛
تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت یک جریان مستمر در جامعه است
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۹ در ۹:۳۳ ق.ظ
 
سردار نظری گفت: جریان شهادت، مجاهدت و مبارزه، مستمر است و به همین دلیل پرداختن به شهدا استمرار و هیچ سکونی در آن وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام عصر امروز در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ملی یک هزار ۱۰۳ شهید تربت حیدریه، رشتخوار، زاوه و مه ولات که در بیت امام جمعه تربت حیدریه برگزار شد، اظهار داشت: کنگره بزرگداشت شهدا یک ظرف زمانی است برای تجمیع تلاش ها و در مسیر شناساندن روحیه شهادت انقطاعی در کار نیست و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت یک جریان مستمر در جامعه است.

وی تصریح کرد: همانگونه که جریان شهادت و مجاهدت و مبارزه دائمی و مستمر است، پرداختن به شهدا مستمر و هیچ سکونی در آن وجود ندارد.

نظری، پرداختن به صحنه های با عزمت جهاد ستارگان آسمان شهادت را لازمه جامعه دانست و افرود: باید با خلق آثار ارزشمند در حوزه دفاع مقدس و دفاع از حرم و یا هر صحنه دیگری که از آن به عنوان یک نماد و تابلو یاد می‌کنیم به برجسته سازی آن رویداد بپردازیم و سپس به نسل های بعدی معرفی کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام خاطر نشان کرد: آنهایی که اینگونه صحنه ها را خلق کرده اند، باید اهدافشان تبیین شود و نوع مبارزات آنها در جریان زندگی برای نسل های بعدی معرفی شود.

سردار نظری در بخشی دیگر گفت: بنابراین هم شهید و شهادت و هم راه آنها مستمر است و پیوستگی دارد و باید مستمر به آنها پرداخت.

وی بیان داشت: کنگره ها و یادواره ها برش های تاکتیکی زمانی هستند که آنچه انجام داده ایم در این ظرف های زمانی به مردم معرفی می‌شوند.

نظری افزود: عجله ای برای انجام کار‌های کنگره نیست و شکوه یک یادواره و کنگره به شاخص و میزان کیفیت معرفی آن بستگی دارد. ما باید هم در ارتباط با مجاهدت های دفاع مقدس و هم در ارتباط با جانفشانی های شهدای حرم و امنیت و غیره به تناسب ایثارگری این شهدا در مبارزاتشان‌ به معرفی صحنه ها و معرفی خود شهدا که هر کدام دارای روش و مسلکی بودند، بپردازیم.

وی اضافه کرد: امروز یک فرهنگی به نام فرهنگ شهید و شهادت وجود دارد که باید به عنوان دستاوردهای معنوی کشور و نظام آن را برجسته کنیم و به نسل های بعدی معرفی کنیم.

نظری گفت: تربت حیدریه و محدوده آن که قرار است کنگره ملی برگزار کنند، باید با توجه به ظرفیت های متعددی که در این منطقه وجود دارد به برجسته شدن این آثار در شان شخصیت ها و شهدای این منطقه پر همه فعالیت های کنگره باید بر اساس توانمندی های این منطقه باشد.

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام تاکید کرد: این منطقه ظرفیت های بسیار خوبی دارد که توانسته شهیدی مثل سردار عبدالحسین برونسی را تقدیم انقلاب کند.

در پایان این جلسه احکام ماموریت های کنگره ملی شهدا توسط فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام به مسوولان اهدا شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است