بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد/بازهم بروکراسی اداری
تعطیلی واحدهای تولید آب نبات در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۶ ب.ظ
 
واحدهای تولیدی آب نبات در تربت حیدریه به دلیل نبود مواد اولیه(شکر تعاونی) رو به تعطیلی می روند و این در حالی است که کارخانه بزرگ قند شیرین این شهرستان روزانه 600 تن شکر تولید می کند و به اذعان دست اندرکاران، بروکراسی اداری از سوی وزارت کشاورزی بعنوان متولی تامین کالاهای اساسی، توزیع شکر را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت،  شکر یکی از اقلام اساسی برای تولید آب نبات است که در حال حاضر علاوه بر اینکه به سختی به دست آب نبات پز می رسد، قیمت آن نیز افزایش یافته و این امر برای آب نبات ریزی های این شهر مشکل ساز شده است.

 

واحدهای تولیدی آب نبات در تربت حیدریه به دلیل نبود مواد اولیه(شکر تعاونی) رو به تعطیلی می روند و این در حالی است که کارخانه بزرگ قند شیرین این شهرستان روزانه ۶۰۰ تن شکر تولید می کند و به اذعان دست اندرکاران، بروکراسی اداری از سوی معاونت  وزارت کشاورزی بعنوان متولی تامین کالاهای اساسی، توزیع شکر را با مشکل مواجه کرده است.

 

سهمیه توزیع شکر تعاونی به تربت حیدریه ناچیز است/ماهانه نیازمند ۲۰۰ تن شکر برای بخش صنعت شهرستان هستیم

رییس اتحادیه قنادان تربت حیدریه در این خصوص می افزاید: در حال حاضر ۲۰ روز است که سهمیه شکر به اتمام رسیده  و  واحدهای تولیدی آب نبات پزی با مشکل مواجه شدند که در تلاشیم تا در صورت امکان شکر سهمیه ای و در غیر اینصورت شکر آزاد تهیه و واحدهای تولیدی به فعالیت خود ادامه دهند.

 

حسن محقق با بیان اینکه اولویت اصلی ما تهیه شکر تعاونی است، افزود: به دلیل بالا رفتن قیمت اجناس، دستوری مبنی بر خرید و فروش شکر بصورت آزاد نداریم و سعی می کنیم تا هر چه زودتر شکر تعاونی و سهمیه ای را برای واحدهای تولیدی مهیا کنیم.

 

وی تصریح کرد: اداره کل سرپرستی استان ماهانه یک میزان شکر را برای توزیع بین شهرستانها تعیین می کند  که ماه قبل  از بین ۲۰۰ تن شکر سهمیه ای ۸۰ تن آن را به خانوارها  و مابقی را به بخش صنعت و  بر اساس تصمیم اتحادیه بین واحدهای تولیدی آب نبات پزی و شیرینی پزی ها توزیع شد.

 

محقق گفت: سهمیه ای که استان برای  تربت حیدریه تعیین می کند بسیار کم است  و این در حالی است که بخش صنعت این شهرستان شامل (آب نبات پزی های، آبمیوه فروشان و شیرینی فروشان) ماهانه ۲۰۰ تن شکر نیاز دارند.

 

رییس اتحادیه قنادان تربت حیدریه در پاسخ به این سئوال که چرا با وجود کارخانه بزرگ قند شیرین در سطح شهرستان با مشکل شکر مواجه اید؟ افزود: سال گذشته طی مساعدت های رییس کارخانه قند تربت حیدریه روزانه چهار تن شکر در سطح شهرستان توزیع می شد و تمامی واحدی های تولیدی اتحادیه مشکلی در این خصوص نداشتند اما امسال بروکراسی اداری توزیع شکر باعث اختلال در روند توزیع شده است.

 

روزانه ۶۰۰ تن شکر تولید و روانه بازار می شود

رییس کارخانه قند تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: تا قبل از این چغندر قند از اوایل پاییز تا اواسط زمستان توسط کارخانه از کشاورز خریداری می شد و شکر تولیدی در اختیار مردم و بخش صنعت قرار می گرفت اما در حال حاضر شکر تولید شده متعلق به دولت است و ما فقط مسئول تولید آن هستیم.

 

محمود انتظاری با بیان اینکه مسئولان جهاد و صمت باید پیگیر سهمیه برای شهرستان باشند، افزود: در حال حاضر ۱۰هزار تن شکر در انبار موجود است و این در حالی است که روزانه در کارخانه قند تربت حیدریه ۶۰۰ تن شکر تولید و روانه بازار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه اجازه توزیع نداریم، افزود: باید اداره کل غله و بازرگانی خراسان طی یک بروکراسی اداری  سهمیه مورد نیاز برای شهرستان را اعلام و طبق حواله های ارسالی ما شکر تعیین شده را در اختیار مسوولان قرار دهیم.

 

رییس کارخانه قند تربت حیدریه گفت: وظیفه این واحد تولیدی تولید شکر از تربت حیدریه تا سیستان و بلوچستان است و مشکلی به جهت تولید نداریم، لذا از حدود ۴۰ روز پیش تاکنون ۲۲ هزار تن شکر از این واحد تولیدی توزیع شده و حدود ۱۰ هزار تن دیگر تا آخر ماه نیز تولید خواهیم کرد.

 

منتظر ابلاغ وزارت کشاورزی به سازمان صمت استان هستیم

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه در تشریح فرایند توزیع اقلام تنظیم بازار در حوزه محصولات کشاورزی گفت: مسوول تامین کالاهای اساسی وزارت جهاد و شرکت مادر تخصصی بازرگانی در تهران است که موظفند کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را تامین و سپس به سازمانهای صمت استان ابلاغ،  تا براساس ابلاغ اولیه از سمت وزارت جهاد کشاورزی توزیع شود.

 

مهدی عباسپور بیان داشت: پس از ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی سازمانهای صمت استان به اداره کل غله و بازرگانی اعلام می کند که این میزان کالای اساسی را از کجا تهیه کنیم و در ادامه عامل را به اداره غله استان معرفی تا بر اساس سهمیه ابلاغی کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 

وی در خصوص پیگیری برای شکر سهمیه ای و تنظیم بازار گفت:  هفته قبل برای آخرین بار نامه نوشتیم که شکر رو به اتمام است و سازمان هم اعلام کرده در حال پیگیری هستیم.

 

وی بیان کرد: در حوزه شیرینی فروشان مشکلی نداریم و طبق اعلام خودشان تا یکی دو ماه آینده شکر مورد نیاز خود را تامین کردند و اکنون فقط مشکل در واحدهای تولیدی آب نبات پزان است.

 

رییس اداره صمت تربت حیدریه بیان داشت: در حال حاضر آب نبات کالای اساسی مردم نیست و با توجه به اینکه شکر کالای مورد نیاز مردم است، آن میزان شکر باقیمانده در انبارها را به توزیع بین خانوارها اختصاص دادیم و لیست توزیع شکر تعاونی را در فضای مجازی منتشر کردیم تا مردم به مقدار نیاز خود شکر تنظیم بازار را تهیه کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته کارخانه قند تربت حیدریه تعامل خوبی با صنعت و معدن داشت و طی فرایند تولید شکر که از سهمیه خرید کارخانه از کشاورز شکر تولید کرده بود روزانه ۲ تن شکر را در داخل شهرستان به فروش می رساندیدم اما در حال حاضر کارخانه قند از خودش محصولی ندارد و هر چه تولید می کند متعلق به دولت است که توزیع آن نیازمند ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی است.

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی