بدون نظر
 
نشست علنی شورای شهر تربت حیدریه
تصمیم گیری نهایی در خصوص تبصره ۳ به جلسه آینده موکول شد
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
سومین نشست علنی و اختصاصی شورای شهر تربت حیدریه و مدیریت آبفای شهری با محوریت لغو و یا تعدیل تبصره 3 در حضور اصحاب رسانه برگزارشد، که پس از ارائه نقطه نظرات اعضا، تصمیم گیری نهایی به جلسه آینده موکول شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سومین نشست علنی و اختصاصی  شورای شهر تربت حیدریه شب گذشته با حضور ۸ نفر از اعضا و همچنین مدیریت آب و فاضلاب شهری و اصحاب رسانه در قالب لغو و یا تعدیل تبصره ۳ برگزار شد که  پس از اعلام نظرات اعضا، تصمیم گیری نهایی به جلسه آینده موکول شد.

 

مدیر شرکت آبفای شهری: هیچ اعتباری برای اصلاح شبکه آبرسانی وجود ندارد

محمود امیری در ابتدای این جلسه با تاکید بر اینکه هیچ اعتباری برای اصلاح شبکه آبرسانی وجود ندارد، افزود: اعتبارات ملی شرکت آبفا تنها متعلق به تکمیل تصفیه خانه فاضلاب واقع در شهرک ولی عصر(عج) می باشد و برای جلوگیری از هدر رفت آب و اصلاح شبکه فرسوده آبرسانی نیازمند مشارکت های مردمی هستیم.

 

وی اظهار کرد: با این وجود از محل تبصره ۳ و وجوه دریافتی از مشترکین توانستیم تاکنون حدود ۳ کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر را با مشارکت مردم اصلاح کنیم.

 

امیری تصریح کرد: از آغاز اجرای این تبصره و براساس آمار بخش زیادی از مشترکین مصارف بالا به شکل قابل توجهی مصرف خود را کاهش داده اند.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه؛ نحوه ورود به تبصره ۳ اشتباه بود

نادر سلیمانی با تاکید بر اینکه نحوه ورود مدیریت شهری به تبصره ۳ اشتباه بود، افزود: در یک بازه زمانی ۳ ماهه قبوض مشترکین آب با افزایش قابل توجهی همراه شد و از طرفی هیچگونه اطلاع رسانی در این خصوص به مردم نشده بود که این مبالغ دریافتی بر چه اساس از آنها اخذ می شود.

 

وی اظهار کرد: عملکرد ضعیف در اصلاح شبکه ابرسانی توسط مدیریت آبفا دومین عاملی است که نتوانست خروجی مناسبی داشته باشد و مدیران شهری نیز نتوانستند مردم را نسبت به این اقدام که عمران و ابادانی شهر را به همراه دارد توجیه کنند.

 

سلیمانی تصریح کرد: در حال حاضر و از ابتدای اجرای طرح تبصره ۳ حدود ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از مردم وجه دریافت شده و به ازای آن در ۳۹ نقطه اصلاح شبکه ابرسانی با هزینه ۱۳ میلیار ریال از این محل انجام گرفته است.

 

وی گفت: در جلسات غیر علنی با مدیریت آبفای شهر قرار بر این شد تا ۵ پیمانکار در نقاط مختلف شهر اقدام گسترده ای در خصوص اصلاح شبکه آبرسانی انجام دهند تا ضمن هزینه کرد سایر مبالغ اخذ شده از مردم، عملکرد این اقدام در مدیریت شهری بخوبی احساس شود.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه با بیان اینکه ۵۷ درصد مشترکین با ۲۸۶۰۰ انشعاب بالغ بر ۱۰ متر مکعب ماهانه آب مصرف می کنند، پیشنهاد داد تا بر اساس مصارف مشترکین هزینه دریافتی تبصره ۳ از مردم کاهش یابد.

 

 اشرف جهانشیری، عضو شورای شهر: دولت از اختلاس های خود بکاهد و فشار را از روی شانه مردم بردارد

اشرف جهانشیری دیگر عضو شورای شهر تربت حیدریه با انتقاد از سخنان رئیس اداره آبفا، مدیریت قوی و قابل قبول را مدیریتی دانست که به جای فشارآوردن بر مردم، بتواند از دستگاهها و مدیران بالادستی مطالبه گری کرده و بودجه و اعتبارات مورد نیاز شهر را دریافت کند.

 

وی افزود: اینکه به بهانه محدودیت منابع مالی بودجه و اعتبارات در این حوزه اختصاص داده نمی شود  قابل قبول نیست، دولت از اختلاس های خود بکاهد و فشار را از روی شانه مردم بردارد.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر؛ عملکرد ضعیف آبفا نتوانسته مدیریت شهر و مردم را قانع کند

احمد وطندوست یکی از مهمترین دلایل نارضایتی مردم را عملکرد ضعیف آبفا در اصلاح شبکه آبرسانی عنوان کرد و گفت: اینکه گفته می شود در سایر شهرها این تبصره اجرا می شود هنوز هیچ گزارشی در این خصوص بصورت مکتوب روی میز شورا نیامده و از طرفی عملکرد ضعیف در خصوص اصلاح شبکه آبرسانی، مدیریت شهری و مردم را نسبت به این اقدام قانع نکرده است.

 

وی بیان کرد: قرار بود حساب مشترکی در این خصوص در یکی از بانکها افتتاح شود و گزارش مالی و چگونگی وجوه دریافتی و هزینه های انجام شده به مردم ارائه شود.

 

حمید نیروئی؛ نحوه وصول تبصره ۳ اشتباه بود/مصرف بهینه و مشارکت در عمران و آبادانی نیازمند فرهنگ سازی است

حمید نیروئی دیگر عضو شورای شهر تربت حیدریه اظهار داشت: نحوه وصول تبصره ۳ از مردم اشتباه بود و باید در جلسات آتی نسبت به اینکه چه مبالغی و از چه نوع مشترکانی این تبصره را دریافت کرد  بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

وی افزود: با توجه به وضعیت فعلی و ۶ هزار پروژه نیمه تمام که نیازمند ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است، نمی توان از دولت توقع داشت تا همه هزینه ها را متقبل شود، از طرفی دولت با توجه به شرایط خشکسالی های اخیر خراسان رضوی را استان بحرانی اعلام کرده است.

 

نیروئی، استفاده بهینه از منابع محدود آبی و مشارکت مردم در عمران و ابادانی شهر و همچنین مدیریت شهری را نیازمند فرهنگ سازی برای مردم دانست.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر: آبفای شهری برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خود را برای اصلاح شبکه آبرسانی اعلام کند

 

مهسا رمضانپور اعلام نظر نهایی خود را در خصوص تبصره ۳ منوط به ارائه برنامه کوتاه مدت و بلند مدت مدیریت آبفای شهری دانست و گفت: مسئولان شرکت آب و فاضلاب اعلام کنند که برای اصلاح شبکه آبرسانی در کوتاه مدت برای چه مناطقی و با چه برآورد ریالی برنامه دارند ضمن اینکه برنامه بلند مدت انها برای اصلاح شبکه آبرسانی شهر نیز مهم است.

 

همچنین در این جلسه حسین جهانشیری، جلال ناصری و حمید محمدی دیگر اعضای شورای شهر نظرات خود را ارائه کردند.

 

در ادامه این جلسه مدیریت آبفای شهر برنامه کوتاه و بلند مدت شرکت مطبوع خود را در صحن علنی شورا قرائت کرد که بر اساس آن در  ۶۸ نقطه از شهر تربت حیدریه در یک بازه زمانی کوتاه مدت اصلاح شبکه آبرسانی انجام می شود و در برنامه بلند مدت خود نیز “زون بندی شهر” که بر اساس ۶ منطقه تقسیم شده انجام خواهد شد.

 

پس از ارائه نقطه نظرات اعضا و مدیرآبفا جلسه برای رای گیری بدون حضور اصحاب رسانه دنبال شد که در نهایت تصمیم نهایی به جلسه آینده موکول شد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مرهون تبعیت از فرهنگ عاشورا جبهه استکبار با هجوم به اعتقادات و باورهای دینی در صدد براندازی نظام اسلامی است/ پاسخ به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا با حضور در میدان عمل و استقلال همه جانبه برگزاری آزمون تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در تربت حیدریه سهم تربت حیدریه از اشتغال در حوزه بازار مجازی تقریبا هیچ! افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه از تولید بذر سیب زمینی در رقابت با هلندی ها تا چند قلوزایی دامهای سبک حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بود/اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در تربت حیدریه اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان رضوی نمایشگاه «اقتصاد منهای نفت» در تربت حیدریه گشایش یافت تعدیل تبصره ۳ با موافقت وزارت نیرو امکان پذیر است آیت الله معصومی قاطعانه از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد