بدون نظر
 
فرمانده انتظامی تربت حیدریه خبر داد؛
تشکیل ۲۰۰ پرونده جرایم اقتصادی در فضای مجازی/کشف ۶۰ کیلوگرم طلای سرخ تقلبی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۸ در ۲:۱۶ ب.ظ
 
فرمانده انتظامی تربت حیدریه گفت: متاسفانه جرایم فضای مجازی در تربت حیدریه آمار بالایی به خود اختصاص داده و از ابتدای امسال تاکنون 200 پرونده جرایم اقتصادی در فضای مجازی تشکیل شده است.

به گزارش  تابان تربت؛ سرهنگ علی اکبر کیانی، اظهار کرد: در تمام کشورهای دنیا برای فضای مجازی به لحاظ شرایط سنی محدودیت قائل هستند و متاسفانه این فضا در کشور ما نامحدود است و یکی از مشکلاتی که وجود دارد و باید بی تردید آن را بپذیریم همین موضوع است که گریبانگیر بسیاری از خانواده ها شده است.

وی یکی از مشکلات این فضا را اُفت شدید تحصیلی بسیاری از دانش آموزان عنوان کرد و افزود: ما نمی گوئیم نباید از این فضا استفاده شود، اما معتقدیم خانواده ها  باید فضای مجازی را  برای فرزندان خود  همراه با محدودیت و کنترل مهیا کنند.

کیانی گفت: متاسفانه جرایم فضای مجازی در تربت حیدریه آمار بالایی به خود اختصاص داده و از ابتدای امسال تاکنون 200 پرونده جرایم اقتصادی در فضای مجازی تشکیل شده است.

67 درصد سرقت ها به معتادان متجاهر مرتبط است

فرمانده انتظامی تربت حیدریه بیان داشت: از ابتدای امسال 310 معتاد متجاهر را جمع آوری کردیم  و با تعاملی که با مجموعه استان برقرار کردیم حدود 6 ماه این معتادان متجاهر را نگهداری که در مرحله اول  پس از سه ماه تست اعتیاد گرفته و چنانچه برطرف نشده بود سه ماه دیگر نیز تمدید می شود.

وی تصریح کرد: اگر 10 درصد از این میزان معتادان متجاهر به آغوش خانواده خود برگردند، برای جامعه بسیار ارزشمند است، لذا برخورد شدید با معتادان متجاهر و مواد مخدر را در دستور کار قرار دادیم.

کیانی با بیان اینکه 67 درصد سرقت های این شهرستان به معتادان متجاهر بر می گردد، افزود: با جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر سرقت ها به 8 درصد کاهش یافته، ضمن آنکه از ابتدای امسال فقط از داخل شهر تربت حیدریه قریب به 60 کیلو گرم انواع مواد مخدر جمع آوری شده است.

کشف 60 کیلو گرم طلای سرخ تقلبی

فرمانده انتظامی تربت حیدریه بیان داشت: باتوجه به اینکه در آستانه فصل برداشت زعفران قرار گرفتیم، یکی از مسایل مهم و نگران کننده فروش زعفران تقلبی است که پارسال حدود 60 کیلو گرم زعفران تقلبی از مبادی ورودی و داخل شهر کشف شده است.

کیانی خاطر نشان کرد: یک کشاورز تمام امید خود را به فصل برداشت زعفران معطوف کرده و وقتی پرونده کلاهبرداری از زعفران تشکیل می شود برای ما نگران کننده است، لذا با توجه به اینکه منطقه تربت حیدریه یکی از صادرکنندگان اصلی طلای سرخ در جهان هست و از سوی دیگر زعفران تقلبی از خارج کشور وارد این منطقه می شود،می طلبد تا تولید کنندگان و دست اندرکاران دقت لازم را داشته باشند تا اسیر دام سوء استفاده کنندگان نشوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است