بدون نظر
 
فرمانده انتظامی تربت حیدریه خبر داد؛
تشکیل ۲۰۰ پرونده جرایم اقتصادی در فضای مجازی/کشف ۶۰ کیلوگرم طلای سرخ تقلبی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۸ در ۲:۱۶ ب.ظ
 
فرمانده انتظامی تربت حیدریه گفت: متاسفانه جرایم فضای مجازی در تربت حیدریه آمار بالایی به خود اختصاص داده و از ابتدای امسال تاکنون 200 پرونده جرایم اقتصادی در فضای مجازی تشکیل شده است.

به گزارش  تابان تربت؛ سرهنگ علی اکبر کیانی، اظهار کرد: در تمام کشورهای دنیا برای فضای مجازی به لحاظ شرایط سنی محدودیت قائل هستند و متاسفانه این فضا در کشور ما نامحدود است و یکی از مشکلاتی که وجود دارد و باید بی تردید آن را بپذیریم همین موضوع است که گریبانگیر بسیاری از خانواده ها شده است.

وی یکی از مشکلات این فضا را اُفت شدید تحصیلی بسیاری از دانش آموزان عنوان کرد و افزود: ما نمی گوئیم نباید از این فضا استفاده شود، اما معتقدیم خانواده ها  باید فضای مجازی را  برای فرزندان خود  همراه با محدودیت و کنترل مهیا کنند.

کیانی گفت: متاسفانه جرایم فضای مجازی در تربت حیدریه آمار بالایی به خود اختصاص داده و از ابتدای امسال تاکنون 200 پرونده جرایم اقتصادی در فضای مجازی تشکیل شده است.

67 درصد سرقت ها به معتادان متجاهر مرتبط است

فرمانده انتظامی تربت حیدریه بیان داشت: از ابتدای امسال 310 معتاد متجاهر را جمع آوری کردیم  و با تعاملی که با مجموعه استان برقرار کردیم حدود 6 ماه این معتادان متجاهر را نگهداری که در مرحله اول  پس از سه ماه تست اعتیاد گرفته و چنانچه برطرف نشده بود سه ماه دیگر نیز تمدید می شود.

وی تصریح کرد: اگر 10 درصد از این میزان معتادان متجاهر به آغوش خانواده خود برگردند، برای جامعه بسیار ارزشمند است، لذا برخورد شدید با معتادان متجاهر و مواد مخدر را در دستور کار قرار دادیم.

کیانی با بیان اینکه 67 درصد سرقت های این شهرستان به معتادان متجاهر بر می گردد، افزود: با جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر سرقت ها به 8 درصد کاهش یافته، ضمن آنکه از ابتدای امسال فقط از داخل شهر تربت حیدریه قریب به 60 کیلو گرم انواع مواد مخدر جمع آوری شده است.

کشف 60 کیلو گرم طلای سرخ تقلبی

فرمانده انتظامی تربت حیدریه بیان داشت: باتوجه به اینکه در آستانه فصل برداشت زعفران قرار گرفتیم، یکی از مسایل مهم و نگران کننده فروش زعفران تقلبی است که پارسال حدود 60 کیلو گرم زعفران تقلبی از مبادی ورودی و داخل شهر کشف شده است.

کیانی خاطر نشان کرد: یک کشاورز تمام امید خود را به فصل برداشت زعفران معطوف کرده و وقتی پرونده کلاهبرداری از زعفران تشکیل می شود برای ما نگران کننده است، لذا با توجه به اینکه منطقه تربت حیدریه یکی از صادرکنندگان اصلی طلای سرخ در جهان هست و از سوی دیگر زعفران تقلبی از خارج کشور وارد این منطقه می شود،می طلبد تا تولید کنندگان و دست اندرکاران دقت لازم را داشته باشند تا اسیر دام سوء استفاده کنندگان نشوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه زائران رضوی، حسینی می‌شوند/ برادران افغان از مرز دوغارون تا کربلای معلا/ پیش‌بینی ورود بیش از ۴۰ هزار زائر افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی سانحه رانندگی در محور مشهد به تربت حیدریه ۱۸ کشته و مصدوم برجای گذاشت