بدون نظر
 
مدیر کل حوزه ریاست مرکز خدمات حوزه های علمیه:
تشکیل گروههای تکفیری ثمره جهل و نادانی است/در سایه علوم الهی بصیرت و ارزش عملی محقق می شود
تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱:۲۹ ب.ظ
 
مدیر کل حوزه ریاست مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور، با بیان اینکه امروز بسیاری از مشکلات جهان اسلام بواسطه گروههای تکفیری ایجاده شده، تشکیل این تفکر را ثمره حهل و نادانی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمد محمودی صبح امروز در آئین افتتاح دفتر نمایندگی خدمات حوزه های علمیه جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه، تحصیل علوم و معارف الهی را نعمت بزرگی برای طلاب دانست و گفت: بهره ‌مندی از نعمت تحصیل علوم الهی می‌تواند در آینده متبلور شده و در تبلیغات کارگشای مشکلات فرهنگی در جامعه شود.

 

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از مشکلات جهان اسلام بواسطه گروههای تکفیری ایجاده شده، تشکیل این تفکر را ثمره حهل و نادانی عنوان کرد.

 

مدیر کل حوزه ریاست مرکز خدمات حوزه های علمیه  با بیان اینکه بصیرت و ارزش عملی در سایه علوم الهی محقق می شود، اضافه کرد: گوهر علم مایه رشد و کمال و سعادت انسان است و این ابزار توسط روحانیون و طلاب علوم دینی و علما و اندیشمندان در سطح جامعه محقق می شود.

 

وی در تشریخ راه اندازی مرکز خدمات حوزه های علمیه جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه اظهار کرد: این دفتر چهل و پنجمین مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور محسوب می شود که ۳۱ دفتر در مراکز استانها و ۱۴ دفتر دیگر دز شهرستانهایی که قابلیت مرکزیت را دارند افتتاح شده و حدود ۵ مرکز دیگر نیز در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد.

 

محمودی افزود: مقام معظم رهبری که شخصا هدایت وحمایت از این مراکز را بعهده دارند هدف از راه اندازی مرکز خدمات حوزه های علمیه را اعطای خدمات حداقلی و طلبگی به روحانیون عنوان فرمودند تا طلاب علوم دینی بتوانند با فکری آزاد تر به مطالعه بپردازند.

 

مدیر کل حوزه ریاست مرکز خدمات حوزه های علمیه با بیان اینکه برخی افراد نا آگاه بر علیه بودجه های حوزه علمیه در سطح کشور سم پاشی می کنند، افزود: برخی گمان می کنند در این مراکز خدمات قابل توجهی به طلاب ارائه می شود کما اینکه بیمه طلاب کارگری است و تسهیلات و خدمات حداقلی به طلاب در این مراکز اعطا می شود.

 

وی سرکشی از فعالیت های مدارس علمیه، ارتباط گیری مستمر با ائمه جمعه و جماعات، تجمیع پرونده ها برای تسهیل امور خدماتی طلاب و همچنین ارتباط با مدیر کل استان را از مهمترین وظایف دفتر نمایندگی در منطقه تربت حیدریه عنوان کرد.

 

اولویت اصلی مرکز خدمات حوزه های علمیه به مبلغان دینی در مناطق محروم است

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان رضوی گفت: اولویت اصلی مرکز خدمات حوزه های علمیه به مبلغان دینی در مناطق محروم است، زیرا آنها با زیستن در کنار محرومان جامعه سنگر اسلام را می سازند.

 

حجت الاسلام حائری بیان کرد: مرکز خدمات حوزه های علمیه دایره وسیع خدمات خود را باید به مناطق دوره افتاده سوق دهد تا بخشی از مشکلات مبلغین دینی در روستاها و مناطق محروم برطرف شود.

 

وی با بیان اینکه راه اندازی این دفتر اختصاص به منطقه تربت حیدریه ندارد، افزود: همانطور که مرکز خدمات حوزه های علمیه در مرکز استان متعلق به حوزه های علمیه مشهد نیست، دفتر نمایندگی این مرکز در تربت حیدریه نیز  باید شهرهای اقماری تا جنوب خراسان رضوی را  پوشش دهد.

 

امام جمعه تربت حیدریه که ریاست حوزه علمیه مرحوم هراتی را عهده دار است در این مراسم اظهار داشت: شهرستان تربت حیدریه دارای دو حوزه علمیه فولاد و هراتی( مختص برادران) و حوزه علمیه ریحانه الرسول(س)(خواهران) است که بالغ بر ۵۵۰ طلبه و روحانی از سطح یک تا چهار(معادل دکترا) تحصیل، تدریس و فعالیت های علمی، پزوهشی و تحقیقاتی دارند.

 

حجت الاسلام عصمتی با بیان اینکه در ۱۵۰ مسجد این شهرستان مبلغان دینی به اقامه نماز جماعت و نشر دین مشغول هستند، افزود: تربت حیدریه بعنوان قطب حوزه های علمیه جنوب خراسان رضوی ظرفیت بالائی در پرورش علما و اندشمندان داشته و دارد، لذا برای رسیدن به ارتقا و پیشرفت بیشتر در سطوح مختلف تلاش خواهیم کرد.

 

در پایان این مراسم دفتر نمایندگی مرکز خدمات حوزه های علمیه جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه در محل خیابان طالقانی ۷ با مسوولیت حجت الاسلام احمد ناصح پور راه اندازی شد.

 

این مرکز قرار است تا خدمات خود را به شهرستانهای جنوب خراسان رضوی شامل؛ تربت حیدریه، کدکن، مه ولات، زاوه، رشتخوار، خواف، جنگل، چمن آباد، گناباد، بیدخت، کاخک، بجستان، کاشمر، کوهسرخ، تسری دهد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به برجام یک اشتباه استراتژیک است/زبان دیپلماسی با اروپایی ها باید انقلابی، مقتدرانه و عزتمند باشد حماسه فتح خرمشهر با مقاومت و مبارزه به دست آمد/هر زمان محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد اینفوگرافی/فتح خرمشهر آینده نگری برای افزایش ۲۰ درصدی سهمیه مدیریتی بانوان تربت حیدریه نخستین تالار بورس زعفران جهان در تربت حیدریه راه اندازی شد خسارت ۹۵ میلیارد ریالی سیل در تربت حیدریه پیروزی ائتلاف مقاومت و ضد آمریکایی در انتخابات بیانگر بلوغ سیاسی مردم عراق است/پیروزی محور مقاومت در حال تسری به میدان سیاسی است اروپا با سیاست چماق و هویچ عمق استراتژیک و قدرت منطقه ای ایران را هدف قرار داده است/سران اروپا تکمیل کننده پازل بازی ترامپ هستند کشف منطقه تاریخی در تربت حیدریه بهره برداری از پردیس سینمایی تربت حیدریه تا پایان شهریور تقویت اراده پولادین، موفقیت در عرصه های مختلف را رقم می زند