بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
تشکیل تعاونی ها و کارگاههای تولیدی در روستاها ضروری است
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ در ۶:۲۷ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: روستائیان باید از حالت تک قطبی و کشاورزی محض خارج شوند و با راه اندازی کارگاههای تولیدی به سمت ایجاد اشتغال و تولید ثروت در روستاها حرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حسن فتحی نیا در جمع مردم روستاهای کدکن تربت حیدریه اظهار کرد: ظرفیت و پتانسیل بسیاری خوبی در روستاها برای انجام فعالیتهای تولیدی و دانش بنیان مهیا می باشد، اما به دلیل کشاورزی مطلق روستائیان و نگاه تک قطبی جوانان این امر مهم بر زمین مانده است.

 

وی با اشاره به حمایت دولت از تولید  و کار آفرینی اذعان کرد: دولت طرحهای حمایتی خوبی برای تولید و سرمایه گذاری در روستا ها برای روستائیان مهیا کرده و مردم می توانند برای بهبود وضعیت اقتصادی و تولید داخلی حداکثر استفاده را ببرند.

 

فتحی نیا افزود: مشکل اساسی در روستاهای تربت حیدریه و بسیاری از روستاهای کشور کمبود آب است و باید از قطره قطره این آب نهایت استفاده صحیح و مناسب را برای انجام فعالیتهای کشاورزی، دامداری و تولید  و بهره وری داشته باشیم.

 

فرماندار تربت حیدریه با اشاره به اینکه میزان زیادی از آب موجود در بخش کشاورزی مصرف می شود گفت : برای استفاده بهینه از این آب باید به سمت کشت گلخانه ای و آبیاری قطره ای و بارانی برویم .

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود