بدون نظر
 
یادداشت
تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۳ ق.ظ
 
طولانی ترین خط ریلی کشور واقع در راه آهن شرق است که از بافق تا حوالی مشهد به مرکزیت طبس می باشد و پایانه ریلی تربت حیدریه یکی از معاونت ها و مهم ترین بخش های آن است.

به گزارش تابان تربت، طولانی ترین خط ریلی کشور واقع در راه آهن شرق است که از بافق تا حوالی مشهد به مرکزیت طبس می باشد و پایانه ریلی تربت حیدریه یکی از معاونت ها و مهم ترین بخش های آن است.

 

قرار گرفتن این ایستگاه اصلی بر سر سه راهی اتصال خطوط راه آهن کشور به افغانستان و همچنین وجود دو پایانه باری مهم سیمان و سنگ آهن خواف اهمیت آن را دوچندان می کند.

 

وجود پتانسیل های بالای شهرستان از جمله منطقه نفت تربت حیدریه که تامین کننده سوخت جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی است، تعدد معادن و حجم تولید بالای محصولات کشاورزی مانند پسته و رتبه اول تولید زعفران در جهان و همچنین رتبه بالای تولید گوشت و پیله ابریشم در سطح منطقه تربت حیدریه زمزمه ها و مطالبه هایی از جانب مردم و رسانه های شهرستان مبنی بر استقرار یک اداره کل را در تربت حیدریه تقویت کرده است.

 

در این رابطه نماینده مردم منطقه تربت حیدریه در مجلس نیز با انتشار یک فایل صوتی در فضای مجازی خبر از نهایی شدن مصوبه آن به دستور وزیر و مدیرعامل شرکت راه آهن داد و خبرگزاری وابسته به دولت(ایرنا) نیز با انتشار خبر “قطار تربت حیدریه به ایستگاه آخر رسید” کار را تمام شده دانست.

 

لکن آنچه باعث دلنگرانی در این خصوص می شود ایجاد یک کمربندی جهت اتصال خط آهن خواف به طور مستقیم از ایستگاه سالار(ملک آباد)به شادمهر و دور زدن تربت حیدریه است.

 

در این میان خبرهایی مبنی بر توسعه و ایجاد یک بندر خشک در ایستگاه راه آهن خواف به گوش می رسد هر چند این کار شاید تا حدودی  لازم باشد لکن مسئولین اگر در خواب باشند اختصاص یک مدیر پایانه به ایستگاه خواف و توسعه بیش از حد آن و اجبار لوکوموتیو ران ها به اقامت در شهر خواف زمزمه هایی است که پیامی جز ایجاد این اداره کل جدید در خواف را نخواهد داشت.

 

شهر کوچکی که خود در گذشته بخشی از تربت حیدریه بوده است و فاقد زیرساخت های لازم برای این منظور است، این مقاله قصد آن را دارد تا در کنار توجه مجدد افکار عمومی به این مساله و توجیه پتانسیل ها و مسئولین شهرستان و استان این مطالبه به حق را به نماینده و فرماندار شهرستان یاد آور شود. به امید محقق شده این خواسته بر حق مردم انشاء ا…

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه