بدون نظر
 
مدیرآموزش و پرورش تربت حیدریه:
تربت حیدریه رتبه نخست تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کشور را کسب کرد
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۷ در ۳:۵۲ ب.ظ
 
معاون مدیرکل و رییس آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه گفت: تربت حیدریه امسال رتبه نخست تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین سوادآموزان نهضت سود آموزی کشور کسب کرد.

به گزارش تابان تربت، سعید نیرویی ظهر امروز به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی در جمع خبرنگاران افزود: این طرح در راستای ایجاد حلقه های کتاب و کتابخوانی و با هدف تقویت فرهنگ مطالعه همزمان با سرتاسر کشور اجرا شده است.

وی گفت: متاسفانه فضای مطالعه در جامعه ما بسیار کم رنگ شده که یکی از دلایل آن مسایل اقتصادی است، اما مهم تر از آن توسعه و گسترش شبکه های اجتماعی و فضای مجازی است که فرصت مطالعه را از مردم سلب کرده است.

نیرویی در ادامه جمعیت واجد شرایط سواد آموزی را ۱۰ تا ۴۹ سال اعلام و اظهار داشت: بر این اساس صدرصد جمعیت بیسوادان بجا مانده از تحصیل در منطقه که جمعیت شان ۵۲۰ نفر است را، جذب کرده ایم و در عین حال معتقیم برخی افراد بیسواد به دلایل مختلف از جمله کوچ یا مهاجرت های فصلی ممکن است از قلم افتاه باشند.

وی گفت: برای جذب این افراد نیز طرح آموزش خواندن با خانواده در منزل را با کمک سه نفر و با هدف همبستگی و انس و الفت بین اعضای خانواده در حال اجرا داریم.

نیرویی در بخش دیگری با بیان اینکه از سه سال قبل مراکز یادگیری محلی را در سطح شهرستان دایر کرده ایم، افزود: اکنون چهار مرکز فعال است و پنجمین مرکز نیز بزودی در زندان تربت حیدریه دایر می شود تا ضمن آموزش مهارت های مختلف زمینه اشتغال زندانیان را بعد آزادی فراهم آورد.

 

به گفته رییس آموزش و پرورش تربت حیدریه: در مراکز یادگیری محلی علاوه بر سوادآموزی، آشپزی، مهارت زندگی، اصول شهروندی، قالیبافی، گلیم بافی، شیرینی پزی و موضوعات روز جامعه مثل آشنایی با اچ آی وی و نیز بهداشت فردی اجتماعی با کمک مدرسین متخصص و کارشناسان نیروی انتظامی و دادگستری آموزش داده می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس استقبال از مسافران و زائران نوروزی در پایتخت ابریشم ایران با برنامه های نوین فعالیت ۱۲۴ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود/تمام برنامه های شهرداری تربت حیدریه فدای ترافیک شده است