بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه عنوان کرد:
تربت حیدریه در جایگاه هشتم آمار مبتلایان و فوتی ها کرونا
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۹ ق.ظ
 
علی رستمی گفت: در حالی که دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به لحاظ جمعیتی رتبه سوم استان را دارد، اما در مدیریت پشگیری از شیوع کرونا و آمار مبتلایان و فوتی ها، این خطه در جایگاه هشتم خراسان رضوی قرار گرفته است.

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: درنیمه دوم اسفند ماه 98 با پدیدار شدن این ویروس 50 تخت بستری خاص بیماران کرونایی فراهم شد و امروز این ظرفیت به 220 تخت ارتقا یافته است.

وی تصریح کرد: در یک ماهه اول شیوع ویروس توانستیم مهمترین اقلام بهداشتی از جمله ماسک و ضدعفونی کننده را در شهرستان تولید و مازاد ان را به شهرستان های همجوار نیز صادر کنیم.

فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: راه اندازی آزمایشگاه تخصصی تشخیص کرونا در تربت حیدریه به عنوان دومین ازمایشگاه مرکزی پس از مشهد و همچنین خرید و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز و مخازن تقویت کننده لازم از دیگر اقدامات مناسب دانشگاه علوم پزشکی در پیک اول کرونا بود.

وی اضافه کرد: با شیوع فراگیر ویروس و وضعیت حاد و قرمز توانستیم بیمارستان رازی(تامین اجتماعی) را نیز وارد چرخه درمان کنیم و همزمان حدود 200 بیمار کرونایی تحت درمان و مداوا قرار گرفتند.

رستمی خاطر نشان کرد: با برقراری محدودیت ها و ممنوعیت های ابلاغی از سوی ستاد پیشگیری و اجرای بی نقص آن و همکاری و تعامل بی نظیر مردم و بازاریان نجیب در اجرای طرح هوشمندسازی مقابله با کرونا، توانستیم به رقم اینکه در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در رده سوم استان هستیم، اما در مدیریت شیوع و پیشگیری از کرونا و میزان امار بیمار و فوتی در رتبه هشتم استان قرار بگیریم.

فرماندار تربت حیدریه اظهار کرد: تاکنون 55 جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با 390 مصوبه برگزار شده و در موج دوم شیوع ویروس در 21 روز گذشته 3500 مورد بازرسی در قالب 62 تیم انجام شده که به 500 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تذکر و جریمه و یا پلمپ شدند.

رستمی با گرامیداشت یاد و خاطر دوتن از شهدای مدافع سلامت تربت حیدریه، مثبت شدن تست 300 نفر از کادر بهداشت و درمان این منطقه را نشان از عزم راسخ و تلاش بی وقفه مدافعان سلامت در مبارزه با این ویروس منحوس دانست و ابراز داشت: امیدواریم با راه اندازی بیمارستان بزرگ امام حسین علیه السلام و تجهیز تخت های ویژه بیماران کرونایی بتوانیم به جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خدمات شایسته تر و بیشتر بدهیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است