بدون نظر
 
معاون سیاسی فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۳ ب.ظ
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار تربت حیدریه گفت: در راستای بررسی چهار آسیب اولویت دار رتبه بندی شده توسط کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی در شهرستان بدنبال سند چشم انداز پیشگیری از آسیب اجتماعی در جامعه تربت حیدریه هستیم.

به گزارش تابان تربت؛ محمد ابراهیم داودیان صبح امروز در جمع اعضای شورای اجتماعی گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی که در جامعه شاهد آن هستیم اگر مدیریت نشود با چالش های زیادی روبرو خواهیم بود.

 

وی با تاکید بر اینکه انجام یک کار به تمام معنا پژوهش محور مبتنی بر تحقیقات علمیِ میدانی وکتابخانه ای در تهیه این سند افزود: باید از کارهای سطح انگارانه در تهیه نقشه راه پیشگیری از آسیب اعتیاد دوری کرد.

 

داودیان گفت: امروز متاسفانه شاهد وجود راه های بسیار زیاد نفوذ در افکار جوانان هستیم که عوامل مختلف نظیر مشکلات خانوادگی، بیکاری علت گرایش این قشر به مواد مخدر شده است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه نباید برای برخورد با این معضل قهری عمل کرد؛ گفت: امروز معتاد یک بیمار است نه مجرم و بایستی به کمک همه دستگاههای ذیربط با انجام کارهای زیربنایی و فرهنگی بصورت برنامه ریزی شده در کوتاه مدت و بلند مدت شاهد نتایج قابل اعتنایی در پیشگیری از این آسیب باشیم.

 

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرماندار با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش در سطح مدارس و دانشگاههای تربت حیدریه افزود: اقدامات خوبی جهت آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان در سطح مدارس و آموزش عالی شهرستان آغاز کرده ایم و در تلاش هستیم تا روز به روز این آگاهی که نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در بین دانش آموزان و دانشجویان را میتواند ایفا نماید؛افزایش پیدا کند.

 

داودیان نقش سمن های مردمی را در پیشبرد اهداف این شورا بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دست یاری به سوی همه سازمان های مردم نهاد جهت تهیه و تدوین سند چشم اندازِ حوزه اعتیاد دراز می کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد