بدون نظر
 
معاون سیاسی فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۳ ب.ظ
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار تربت حیدریه گفت: در راستای بررسی چهار آسیب اولویت دار رتبه بندی شده توسط کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی در شهرستان بدنبال سند چشم انداز پیشگیری از آسیب اجتماعی در جامعه تربت حیدریه هستیم.

به گزارش تابان تربت؛ محمد ابراهیم داودیان صبح امروز در جمع اعضای شورای اجتماعی گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی که در جامعه شاهد آن هستیم اگر مدیریت نشود با چالش های زیادی روبرو خواهیم بود.

 

وی با تاکید بر اینکه انجام یک کار به تمام معنا پژوهش محور مبتنی بر تحقیقات علمیِ میدانی وکتابخانه ای در تهیه این سند افزود: باید از کارهای سطح انگارانه در تهیه نقشه راه پیشگیری از آسیب اعتیاد دوری کرد.

 

داودیان گفت: امروز متاسفانه شاهد وجود راه های بسیار زیاد نفوذ در افکار جوانان هستیم که عوامل مختلف نظیر مشکلات خانوادگی، بیکاری علت گرایش این قشر به مواد مخدر شده است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه نباید برای برخورد با این معضل قهری عمل کرد؛ گفت: امروز معتاد یک بیمار است نه مجرم و بایستی به کمک همه دستگاههای ذیربط با انجام کارهای زیربنایی و فرهنگی بصورت برنامه ریزی شده در کوتاه مدت و بلند مدت شاهد نتایج قابل اعتنایی در پیشگیری از این آسیب باشیم.

 

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرماندار با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش در سطح مدارس و دانشگاههای تربت حیدریه افزود: اقدامات خوبی جهت آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان در سطح مدارس و آموزش عالی شهرستان آغاز کرده ایم و در تلاش هستیم تا روز به روز این آگاهی که نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در بین دانش آموزان و دانشجویان را میتواند ایفا نماید؛افزایش پیدا کند.

 

داودیان نقش سمن های مردمی را در پیشبرد اهداف این شورا بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دست یاری به سوی همه سازمان های مردم نهاد جهت تهیه و تدوین سند چشم اندازِ حوزه اعتیاد دراز می کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است