بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۰۳ ب.ظ
 
شورای شهر تربت حیدریه در ادامه برون سپاری خدمات شهرداری طبق مصوبه ای جدید پرداخت عوارض خودرو را با دریافت هزینه 3500 تومان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کرده و این در حالی است که دفاتر از مردم مبلغ 12 هزار تومان دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، بر اساس مصوبه شورای شهر تربت حیدریه و در راستای برون سپاری خدمات شهرداری از جمله پرداخت عوارض خودرو، مقرر شده که دفاتر پیشخوان دولت به ازای خدمات ارائه شده مبلغ 3500 تومان بابت حق الزحمه از مالکین خودروها هزینه دریافت کنند اما برخی دفاتر پیشخوان این مبلغ را به 12 هزار تومان افزایش دادند.

 

پس از رسانه ای شدن این موضوع در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، دفتر ارتباطات شهرداری تربت حیدریه در جوابیه ای اعلام کرده که دفاتر پیشخوان موظف به رعایت قانون شورای شهر و دریافت 3500 تومان هستند و لذا با مشخص شدن این تخلف در مرحله اول  از طریق اتحادیه مربوطه موارد تخلف پیگیری و در ادامه با استعلام انجام شده، دفاتر با صلاحیت بیشتری برای برون سپاری عوارض خودرو و مراجعه شهروندان معرفی خواهد شد.

 

این در حالی است که روی گواهی ارائه شده از سوی دفاتر پیشخوان دولت کارمزد دریافتی را 3500 تومان درج می کنند اما در عمل 12 هزار تومان مالکان خودرو پرداخت می کنند.

 

برخی مسوولان دفاتر پیشخوان دولت بر نرخ اعلام شده از سوی صنف دفاتر پیشخوان تاکید دارند و مبلغ 12 هزار تومان را ملاک خود قرار دادند.

 

دریافت هرگونه وجهی بیش از مصوبه شورای شهر غیر قانونی و تخلف است

 

رییس کمیسون اقتصاد شهری شورای شهر تربت حیدریه در این خصوص اظهار داشت: دفاتر پیشخوان دولت باید طبق مصوبه شورای شهر عمل کنند و دریافت هرگونه وجه اضافی از شهروندان تخلف و غیر قانونی است.

 

نادر سلیمانی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر قرار است دفاتر پیشخوان از مالکان خودروها مبلغ 3500 تومان دریافت کنند و نه اینکه بر اساس نرخ نامه خودشان از مردم پول بگیرند.

 

وی تاکید کرد: قرار است عواید حاصل از این برون سپاری به حساب شهرداری واریز شود نه صنف دفاتر پیشخوان، لذا چنانچه این روند تخلف ادامه داشته باشد شورای شهر این مصوبه را لغو خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست