بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۰۳ ب.ظ
 
شورای شهر تربت حیدریه در ادامه برون سپاری خدمات شهرداری طبق مصوبه ای جدید پرداخت عوارض خودرو را با دریافت هزینه 3500 تومان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کرده و این در حالی است که دفاتر از مردم مبلغ 12 هزار تومان دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، بر اساس مصوبه شورای شهر تربت حیدریه و در راستای برون سپاری خدمات شهرداری از جمله پرداخت عوارض خودرو، مقرر شده که دفاتر پیشخوان دولت به ازای خدمات ارائه شده مبلغ ۳۵۰۰ تومان بابت حق الزحمه از مالکین خودروها هزینه دریافت کنند اما برخی دفاتر پیشخوان این مبلغ را به ۱۲ هزار تومان افزایش دادند.

 

پس از رسانه ای شدن این موضوع در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، دفتر ارتباطات شهرداری تربت حیدریه در جوابیه ای اعلام کرده که دفاتر پیشخوان موظف به رعایت قانون شورای شهر و دریافت ۳۵۰۰ تومان هستند و لذا با مشخص شدن این تخلف در مرحله اول  از طریق اتحادیه مربوطه موارد تخلف پیگیری و در ادامه با استعلام انجام شده، دفاتر با صلاحیت بیشتری برای برون سپاری عوارض خودرو و مراجعه شهروندان معرفی خواهد شد.

 

این در حالی است که روی گواهی ارائه شده از سوی دفاتر پیشخوان دولت کارمزد دریافتی را ۳۵۰۰ تومان درج می کنند اما در عمل ۱۲ هزار تومان مالکان خودرو پرداخت می کنند.

 

برخی مسوولان دفاتر پیشخوان دولت بر نرخ اعلام شده از سوی صنف دفاتر پیشخوان تاکید دارند و مبلغ ۱۲ هزار تومان را ملاک خود قرار دادند.

 

دریافت هرگونه وجهی بیش از مصوبه شورای شهر غیر قانونی و تخلف است

 

رییس کمیسون اقتصاد شهری شورای شهر تربت حیدریه در این خصوص اظهار داشت: دفاتر پیشخوان دولت باید طبق مصوبه شورای شهر عمل کنند و دریافت هرگونه وجه اضافی از شهروندان تخلف و غیر قانونی است.

 

نادر سلیمانی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر قرار است دفاتر پیشخوان از مالکان خودروها مبلغ ۳۵۰۰ تومان دریافت کنند و نه اینکه بر اساس نرخ نامه خودشان از مردم پول بگیرند.

 

وی تاکید کرد: قرار است عواید حاصل از این برون سپاری به حساب شهرداری واریز شود نه صنف دفاتر پیشخوان، لذا چنانچه این روند تخلف ادامه داشته باشد شورای شهر این مصوبه را لغو خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد اما و اگرهای ساخت پردیس سینمایی در باغملی تربت حیدریه /تربتی ها صاحب پردیس سینمایی می شوند؟