بدون نظر
 
رییس محیط زیست تربت حیدریه عنوان کرد؛
تخلف در بی خطر سازی زباله های عفونی مشهود است
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۴ ق.ظ
 
داوود نورمحمدی گفت: اولین شهرستان در خراسان رضوی هسیم که با مشارکت دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی و شهرداری نسبت به بی خطرسازی زباله های عفونی اقدام کرده ایم اما در بازدیدهایی که از محل دفن پسماندها داشتیم برخی تخلفات مشهود است.

به گزارش تابان تربت؛ داوود نورمحمدی، رئیس اداره محیط زیست تربت حیدریه صبح امروز در جلسه شورای شهر که با محوریت مدیریت طرح پسماند و بی خطر سازی زباله های عفونی برگزار شد، اظهار داشت: اولین شهرستانی در خراسان رضوی هسیم که با مشارکت دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی و شهرداری نسبت به بی خطرسازی زباله های عفونی اقدام کرده ایم اما در این راستا هنوز مشکلاتی داریم و در بازدیدهایی که از محل دفن پسماندها داشتیم برخی تخلفات مشهود است.

وی بیان کرد: در حوزه جمع آوری و دفن پسماندهای عفونی و بیمارستانی تخلفاتی هم از سوی پیمانکار و هم از سوی برخی مطب ها و مراکز درمانی صورت می گیرد.

رییس محیط زیست تربت حیدریه گفت: پیمانکار دفن و جمع آوری پسماندهای عفونی و بیمارستانی قراردادش به اتمام رسیده و باید هر چه سریعتر موضوع تعیین تکلیف شود

جمع آوری زباله های بیمارستانی باید با مجوز محیط زیست انجام شود

الهام بهره مند، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه خاطر نشان کرد: جمع آوری پسماندهای عفونی و بیمارستانی باید از طریق شرکت‌های باشد که مجوزات لازم را از اداره محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند که متاسفانه در سطح شهر تربت حیدریه فقط یک شرکت دارای مجوز است.

وی افزود: باید گامی اساسی در جهت جمع آوری و دفن استاندارد زباله های عفونی و بیمارستانی برداریم هرچند که خوشبختانه تاکنون مشکل حادی در این خصوص نداشته ایم اما باید روند کار به شکل بهتری ساماندهی شود.

مدیریت و ساماندهی پسماند در تربت حیدریه با نقطه مطلوب فاصله دارد

سیدمهدی وقفی، رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نیز اظهار کرد: ساماندهی محل دفن پسماند از مسائلی است که هر چه زودتر باید انجام شود و به استانداردهای لازم برسد.

وی گفت:در شورای پنجم یکی از اولویت های کاری ما اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا، مدیریت پسماند و ساماندهی محل دفن پسماندها بوده که با توجه به تلاش های زیادی که در این حوزه انجام شده هنوز به نقطه مطلوب نرسیدیم.

وقفی اظهار کرد: مشکلات محل دفن پسماند مضرات زیست محیطی دارد که هرچه زودتر باید این مشکلات رفع شود و این مکان به استاندارد های لازم برسد .

رییس شورای شهر تربت حیدریه بیان داشت: پسماندهای عفونی و بیمارستانی از خطرناک ترین نوع پسماندها است که جمع آوری و دفن آنها شرایط خاص خود را دارد، بنابراین باید به این مهم توجه بیشتری شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دسترنج یک ساله زعفرانکاران دست مایه دلال بازی ها ۲ هزار تخت به ظرفیت مراکز بستری و مراقبت های ویژه کشور اضافه می شود افتتاح باشگاه سوار کاری در تربت حیدریه نمایشگاه مشترک دستاوردهای نیروی انتظامی و میراث فرهنگی در تربت حیدریه افتتاح شد ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه تکمیل شده است فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده/ شاید یکی دو سال دیگر با تریلی کتاب به شهرها سفر کنم برداشت زعفران از اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شد هیچ تغییری در سهمیه و نرخ آرد نانوایی های دولتی و نیمه دولتی اعمال نشده است امنیت زیر بنای توسعه و پیشرفت جامعه است/نیروهای مسلح در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند نمک روی دل مجروح مردم نپاشید افزایش ۷ درصدی جرایم مالی و اقتصادی فضای مجازی در تربت حیدریه/کاهش ۴۴ درصدی تصادفات منجر به فوت راه اندازی بزرگترین بازار فروش طلای سرخ کشور در تربت حیدریه