بدون نظر
 
رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه:
تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۸ در ۱:۰۶ ب.ظ
 
رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند، افزود: تمام فعالیت ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ثبت نام داوطلبین حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا 10 آذرماه بمدت 7 روز بصورت همزمان در کشور آغاز می شود و در این حوزه انتخابیه که مرکز آن فرمانداری تربت حیدریه است، همه روزه از ساعت 8 صبح تا 6 عصر کار ثبت نام از داوطلبین نیز انجام می شود.

وی تصریح کرد: حوزه انتخابیه تربت حیدریه دارای 7 حوزه فرعی و یک حوزه اصلی است که حوزه های فرعی در مه ولات، شادمهر، زاوه، بخش سلیمان زاوه، کدکن، بایگ، رباط سنگ و حوزه اصلی در معاونت استانداری و فرمانداری این شهرستان نیر مستقر شدند.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: تمام تلاش دست اندرکاران وزارت کشور بر این است تا تنها ماموریت انتخاباتی خود را که نهایت بی طرفی و سلامت و صلابت انتخابات است را به نحو مطلوب به انجام برساند.

رستمی به جمعیت حوزه انتخابیه مطبوع خود اشاره کرد و افزود: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه طبق آمار خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت 355 هزار و 203 نفر زندگی می کنند که از این میزان 65 درصد افراد بالای 18 سال واجد شرایط رای دادن هستند.

وی با بیان اینکه هنوز اطلاع دقیقی از برگزاری انتخابات الکترونیک در این حوزه انتخابیه در دسترس نیست، افزود: در حال حاضر برای این حوزه انتخابیه 275 شعبه اخذ رای( 76 درصد آن ثابت و 24 درصد سیار) با جمعیت حدود 4500 نفر عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی امنیتی و پشتیبانی پیش بینی شده است.

رستمی خاطر نشان کرد: در دور قبلی انتخابات 84 درصد جمعیت واجد شرایط این حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت کردند که در دور دوم این میزان مشارکت به 53 درصد کاهش یافت.

وی یکی از دلایل مهم و اصلی این کاهش مشارکت را انتخابات قومی و محلی عنوان کرد و افزود: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه نقش جریانات سیاسی و جناحی کاهش یافته و در دور قبلی مشخص شد که رای این حوزه انتخابیه منطقه ای بوده است.

فرماندار تربت حیدریه از نخبگان، فرهیختگان و رسانه ها خواست تا در مدت باقیمانده تا انتخابات نگاه مردم منطقه را از انتخاب نماینده را از قومی، محلی تغییر داده و مصادیق و شاخصه ها را به حوزه انتخابیه نیزمتمرکز کنند.

رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند، افزود: تمام فعالیت ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می شود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال در سراسرکشور برگزار می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دستهای قاتل خاموش بر گریبان مادر و فرزندانش نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند