بدون نظر
 
رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه:
تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۸ در ۱:۰۶ ب.ظ
 
رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند، افزود: تمام فعالیت ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ثبت نام داوطلبین حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا 10 آذرماه بمدت 7 روز بصورت همزمان در کشور آغاز می شود و در این حوزه انتخابیه که مرکز آن فرمانداری تربت حیدریه است، همه روزه از ساعت 8 صبح تا 6 عصر کار ثبت نام از داوطلبین نیز انجام می شود.

وی تصریح کرد: حوزه انتخابیه تربت حیدریه دارای 7 حوزه فرعی و یک حوزه اصلی است که حوزه های فرعی در مه ولات، شادمهر، زاوه، بخش سلیمان زاوه، کدکن، بایگ، رباط سنگ و حوزه اصلی در معاونت استانداری و فرمانداری این شهرستان نیر مستقر شدند.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: تمام تلاش دست اندرکاران وزارت کشور بر این است تا تنها ماموریت انتخاباتی خود را که نهایت بی طرفی و سلامت و صلابت انتخابات است را به نحو مطلوب به انجام برساند.

رستمی به جمعیت حوزه انتخابیه مطبوع خود اشاره کرد و افزود: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه طبق آمار خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت 355 هزار و 203 نفر زندگی می کنند که از این میزان 65 درصد افراد بالای 18 سال واجد شرایط رای دادن هستند.

وی با بیان اینکه هنوز اطلاع دقیقی از برگزاری انتخابات الکترونیک در این حوزه انتخابیه در دسترس نیست، افزود: در حال حاضر برای این حوزه انتخابیه 275 شعبه اخذ رای( 76 درصد آن ثابت و 24 درصد سیار) با جمعیت حدود 4500 نفر عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی امنیتی و پشتیبانی پیش بینی شده است.

رستمی خاطر نشان کرد: در دور قبلی انتخابات 84 درصد جمعیت واجد شرایط این حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت کردند که در دور دوم این میزان مشارکت به 53 درصد کاهش یافت.

وی یکی از دلایل مهم و اصلی این کاهش مشارکت را انتخابات قومی و محلی عنوان کرد و افزود: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه نقش جریانات سیاسی و جناحی کاهش یافته و در دور قبلی مشخص شد که رای این حوزه انتخابیه منطقه ای بوده است.

فرماندار تربت حیدریه از نخبگان، فرهیختگان و رسانه ها خواست تا در مدت باقیمانده تا انتخابات نگاه مردم منطقه را از انتخاب نماینده را از قومی، محلی تغییر داده و مصادیق و شاخصه ها را به حوزه انتخابیه نیزمتمرکز کنند.

رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی تفاوتی ندارند، افزود: تمام فعالیت ها در فضای مجازی رصد و طبق قانون با متخلفین برخورد می شود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری جمعه دوم اسفند امسال در سراسرکشور برگزار می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود