بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه خبر داد
تحول صنایع دستی با تصویب ۲۶ طرح مشاغل خانگی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ در ۶:۵۸ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه تحول در حوزه صنایع دستی را مستلزم احیای مشاغل خانگی برشمرد و گفت: برای احیای این صنعت امسال ۲۶ طرح در این حوزه برای اجرا به تصویب رسیده است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: این طرحها در رشته های تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، گلیم بافی، رودوزی سنتی، چادرشب بافی، نقاشی پشت شیشه، معرق چوب، بافتنی های سنتی، قلم زنی روی مس، تولیدات چرمی دست دوز و نقاشی روی سفال در دو حوزه پشتیبان و مستقل به تصویب رسیده است.

 

وی با بیان اینکه با اجرای این طرحها برای ۸۰ نفر در حوزه مشاغل خانگی اشتغالزایی ایجاد خواهد شد، افزود: در صددیم تا با احیای این صنعت مغفول مانده در این منطقه علاوه بر اشتغالزایی صنعت گردشگری نیز احیا شود.

 

محمدی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرحها ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار توسط کارگروه اشتغال شهرستان مصوب شده و این رقم تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در بخشی دیگرگفت: در اقدامی شایسته و خداپسندانه حسینیه تاریخی برس کدکن با معماری منحصربه فردش توسط خیرین این بخش مرمت و احیا خواهد شد.

 

وی همچنین از معادن تربت حیدریه بعنوان قابلیت تبدیل به جاذبه گردشگری بویژه گردشگران ژیوتوریسم خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشف ۱۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی قیام انقلابی نهم دیماه ۵۷ تربت حیدریه بیانگر ولایتمداری مردم این دیار است تلاش میراث فرهنگی تربت حیدریه برای احیای بخشی از تاریخ تحقیق و تفحص از بزرگترین تخلف مالی کشور در ایستگاه شفاف سازی/از مصلحت سنجی تا فشار لابی های زر و زور فقه اسلامی مهمتربن رکن ولی فقیه است فوتبال خراسان رضوی گرفتار روز مرگی شده است کارگاه آموزشی دانَش افزایی فوتبال در تربت حیدریه برگزار شد تعلیم و تربیت بستر تغییر در فضاهای ورزشی را فراهم می کند اعتماد نابجا به دوست باز هم دردسر ساز شد گرمخانه ای که زمستان را برای بی سرپناهان گرم می کند غاصبان بیت المقدس یک گام تا نابودی پیروزی و استحکام زنجیره مقاومت صهیونیست ها را به هراس انداخته است