بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه خبر داد
تحول صنایع دستی با تصویب ۲۶ طرح مشاغل خانگی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ در ۶:۵۸ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه تحول در حوزه صنایع دستی را مستلزم احیای مشاغل خانگی برشمرد و گفت: برای احیای این صنعت امسال ۲۶ طرح در این حوزه برای اجرا به تصویب رسیده است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: این طرحها در رشته های تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، گلیم بافی، رودوزی سنتی، چادرشب بافی، نقاشی پشت شیشه، معرق چوب، بافتنی های سنتی، قلم زنی روی مس، تولیدات چرمی دست دوز و نقاشی روی سفال در دو حوزه پشتیبان و مستقل به تصویب رسیده است.

 

وی با بیان اینکه با اجرای این طرحها برای ۸۰ نفر در حوزه مشاغل خانگی اشتغالزایی ایجاد خواهد شد، افزود: در صددیم تا با احیای این صنعت مغفول مانده در این منطقه علاوه بر اشتغالزایی صنعت گردشگری نیز احیا شود.

 

محمدی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرحها ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار توسط کارگروه اشتغال شهرستان مصوب شده و این رقم تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در بخشی دیگرگفت: در اقدامی شایسته و خداپسندانه حسینیه تاریخی برس کدکن با معماری منحصربه فردش توسط خیرین این بخش مرمت و احیا خواهد شد.

 

وی همچنین از معادن تربت حیدریه بعنوان قابلیت تبدیل به جاذبه گردشگری بویژه گردشگران ژیوتوریسم خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بسیج جهان اسلام در حال شکل گیری است/اجرای ۲۴۰ عنوان برنامه در هفته بسیج افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت طلای سرخ پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است