بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه خبر داد
تحول صنایع دستی با تصویب ۲۶ طرح مشاغل خانگی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ در ۶:۵۸ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه تحول در حوزه صنایع دستی را مستلزم احیای مشاغل خانگی برشمرد و گفت: برای احیای این صنعت امسال ۲۶ طرح در این حوزه برای اجرا به تصویب رسیده است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: این طرحها در رشته های تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، گلیم بافی، رودوزی سنتی، چادرشب بافی، نقاشی پشت شیشه، معرق چوب، بافتنی های سنتی، قلم زنی روی مس، تولیدات چرمی دست دوز و نقاشی روی سفال در دو حوزه پشتیبان و مستقل به تصویب رسیده است.

 

وی با بیان اینکه با اجرای این طرحها برای ۸۰ نفر در حوزه مشاغل خانگی اشتغالزایی ایجاد خواهد شد، افزود: در صددیم تا با احیای این صنعت مغفول مانده در این منطقه علاوه بر اشتغالزایی صنعت گردشگری نیز احیا شود.

 

محمدی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرحها ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار توسط کارگروه اشتغال شهرستان مصوب شده و این رقم تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در بخشی دیگرگفت: در اقدامی شایسته و خداپسندانه حسینیه تاریخی برس کدکن با معماری منحصربه فردش توسط خیرین این بخش مرمت و احیا خواهد شد.

 

وی همچنین از معادن تربت حیدریه بعنوان قابلیت تبدیل به جاذبه گردشگری بویژه گردشگران ژیوتوریسم خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حماسه فتح خرمشهر با مقاومت و مبارزه به دست آمد/هر زمان محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد اینفوگرافی/فتح خرمشهر آینده نگری برای افزایش ۲۰ درصدی سهمیه مدیریتی بانوان تربت حیدریه نخستین تالار بورس زعفران جهان در تربت حیدریه راه اندازی شد خسارت ۹۵ میلیارد ریالی سیل در تربت حیدریه پیروزی ائتلاف مقاومت و ضد آمریکایی در انتخابات بیانگر بلوغ سیاسی مردم عراق است/پیروزی محور مقاومت در حال تسری به میدان سیاسی است اروپا با سیاست چماق و هویچ عمق استراتژیک و قدرت منطقه ای ایران را هدف قرار داده است/سران اروپا تکمیل کننده پازل بازی ترامپ هستند کشف منطقه تاریخی در تربت حیدریه بهره برداری از پردیس سینمایی تربت حیدریه تا پایان شهریور تقویت اراده پولادین، موفقیت در عرصه های مختلف را رقم می زند ورزشکار معلول تربت حیدریه قهرمان مسابقات دو ومیدانی کشور شد