بدون نظر
 
رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهرمطرح کرد؛
تحقق ۱۴ درصدی بودجه شهرداری در چهارماهه نخست امسال/بدهی ۱۶۰ میلیارد تومانی شهرداری به بانک شهر
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
 
رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر تربت حیدریه با بیان اینکه مجموع بودجه پیش بینی شده شهرداری در سالجاری 700 میلیارد ریال است، افزود: با وصول 98 میلیارد و 446 میلیون ریال در چهار ماهه نخست امسال 14 درصد بودجه شهرداری تحقق یافته است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ نادر سلیمانی، رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی این شورا با بیان اینکه 14 درصد بودجه پیش بینی شده شهرداری در چهار ماهه نخست امسال تحقق یافته، افزود: تا پایان تیرماه مبلغ 98 میلیارد و 446 میلیون ریال وصول شده و این مبلغ معادل تحقق 14 درصد بودجه سالجاری و همچنین 43 درصد بودجه چهارماهه نخست امسال است.

 

وی بدهی ادارات به شهرداری را مبلغ 135 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : تلاش داریم تا شهرداری ضمن توافق با ادارات از طریق اوراق قرضه، نسبت به وصول این بدهی ها اقدام کند که البته وصول اوراق قرضه نیز پروسه ای طولانی دارد.

 

نایب رییس شورای شهر تربت حیدریه بیان کرد: اولویت هزینه کرد شهرداری در طول سال باید پرداخت حقوق و بیمه کارکنان خود باشد و در مرحله بعد اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی در دستور کار قرار گیرد.

 

سلیمانی به موضوع تخفیفات عوارضی اشاره کرد و افزود: هرچند که امسال تخفیفاتی به شهروندان ارائه نشده  اما در راستای همراهی با مردم، شهرداری برای دریافت مطالبات خود اقدام به گرفتن چک کرده که در 4 ماهه نخست امسال مبلغ 33 میلیارد ریال چک از شهروندان دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است .

 

وی بیشترین درآمد در سرفصل ها را شامل؛ عوارض حذف پارکینگ (155درصد)، حق کارشناسی (118درصد)، عوارض پروانه های ساختمانی(70درصد) و همچنین کمترین در آمد در سرفصل ها را درآمد حاصل از خدمات آماده سازی (8درصد) و تغییر کاربری( 17 درصد) عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در 12 سرفصل دیگر درآمدی حاصل نشده است.

 

عضو شورای شهر تربت حیدریه بیشترین هزینه ها را بترتیب در ماشین آلات و تجهیزات عمده( 364 درصد)، بازپرداخت وام (239درصد) و خدمات قراردادی (125 درصد) عنوان و از پرداخت به بخش خصوصی با (2 درصد)، هزینه در حمل و نقل و بهبود شرایط عبور و مرور (7 درصد) و همچنین عمران شهری(13 درصد)  بعنوان کمترین هزینه ها در چهار ماهه نخست امسال یاد کرد.

 

سلیمانی، بیشترین بدهی شهرداری تربت حیدریه را  به بانک شهر عنوان کرد و افزود:  این بدهی در ابتدای سال 94 مبلغ 53 میلیارد تومان بود، اما  اکنون به حدود 160 میلیارد تومان رسیده است.

 

وی خاطر نشان کرد:  سایر بدهی های شهرداری حدود 30 میلیارد تومان است که 6 میلیارد تومان آن مربوط به بیمه تامین اجتماعی و 3 میلیارد تومان آن نیز مربوط به دارایی است .

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر