بدون نظر
 
رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهرمطرح کرد؛
تحقق ۱۴ درصدی بودجه شهرداری در چهارماهه نخست امسال/بدهی ۱۶۰ میلیارد تومانی شهرداری به بانک شهر
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
 
رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر تربت حیدریه با بیان اینکه مجموع بودجه پیش بینی شده شهرداری در سالجاری 700 میلیارد ریال است، افزود: با وصول 98 میلیارد و 446 میلیون ریال در چهار ماهه نخست امسال 14 درصد بودجه شهرداری تحقق یافته است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ نادر سلیمانی، رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی این شورا با بیان اینکه 14 درصد بودجه پیش بینی شده شهرداری در چهار ماهه نخست امسال تحقق یافته، افزود: تا پایان تیرماه مبلغ 98 میلیارد و 446 میلیون ریال وصول شده و این مبلغ معادل تحقق 14 درصد بودجه سالجاری و همچنین 43 درصد بودجه چهارماهه نخست امسال است.

 

وی بدهی ادارات به شهرداری را مبلغ 135 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : تلاش داریم تا شهرداری ضمن توافق با ادارات از طریق اوراق قرضه، نسبت به وصول این بدهی ها اقدام کند که البته وصول اوراق قرضه نیز پروسه ای طولانی دارد.

 

نایب رییس شورای شهر تربت حیدریه بیان کرد: اولویت هزینه کرد شهرداری در طول سال باید پرداخت حقوق و بیمه کارکنان خود باشد و در مرحله بعد اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی در دستور کار قرار گیرد.

 

سلیمانی به موضوع تخفیفات عوارضی اشاره کرد و افزود: هرچند که امسال تخفیفاتی به شهروندان ارائه نشده  اما در راستای همراهی با مردم، شهرداری برای دریافت مطالبات خود اقدام به گرفتن چک کرده که در 4 ماهه نخست امسال مبلغ 33 میلیارد ریال چک از شهروندان دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است .

 

وی بیشترین درآمد در سرفصل ها را شامل؛ عوارض حذف پارکینگ (155درصد)، حق کارشناسی (118درصد)، عوارض پروانه های ساختمانی(70درصد) و همچنین کمترین در آمد در سرفصل ها را درآمد حاصل از خدمات آماده سازی (8درصد) و تغییر کاربری( 17 درصد) عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در 12 سرفصل دیگر درآمدی حاصل نشده است.

 

عضو شورای شهر تربت حیدریه بیشترین هزینه ها را بترتیب در ماشین آلات و تجهیزات عمده( 364 درصد)، بازپرداخت وام (239درصد) و خدمات قراردادی (125 درصد) عنوان و از پرداخت به بخش خصوصی با (2 درصد)، هزینه در حمل و نقل و بهبود شرایط عبور و مرور (7 درصد) و همچنین عمران شهری(13 درصد)  بعنوان کمترین هزینه ها در چهار ماهه نخست امسال یاد کرد.

 

سلیمانی، بیشترین بدهی شهرداری تربت حیدریه را  به بانک شهر عنوان کرد و افزود:  این بدهی در ابتدای سال 94 مبلغ 53 میلیارد تومان بود، اما  اکنون به حدود 160 میلیارد تومان رسیده است.

 

وی خاطر نشان کرد:  سایر بدهی های شهرداری حدود 30 میلیارد تومان است که 6 میلیارد تومان آن مربوط به بیمه تامین اجتماعی و 3 میلیارد تومان آن نیز مربوط به دارایی است .

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر