بدون نظر
 
مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام:
تحقق گام دوم انقلاب با جوانان است/مردم گرفتار تنبلی اجتماعی شده اند
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ در ۹:۵۲ ق.ظ
 
مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه بیانه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز دهه پنجم با عنوان گام دوم انقلاب یک ترسیم چهل ساله برای آینده انقلاب اسلامی است، گفت: خطاب اصلی این بیانیه به جوانان و نخبگان و در ادامه به عموم مردم است که با درک صحیح آن می توان راه رسیدن به قله را نیز پیمود.

به گزارش تابان تربت، محمد حسن قدیری ابیانه صبح امروز در نشست علمی پژوهشی طلاب و روحانیون تربت حیدریه اظهار کرد: در حال حاضر چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و علی رغم همه فشارهای اقتصادی و مشکلات و تحریم ها و فتنه های داخلی و خارجی که توسط جبهه استکبار برای این نظام طراحی و اجرا شد ملت ایران جشن چهل سالگی خود را با نشاط و با شکوهتر از همیشه برگزار کردند.

 

وی تصریح کرد: در ادامه این حرکت بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری در خصوص چشم انداز چهل سال آینده انقلاب اسلامی حرکتی نو در مسیر ملت و مسئولان ایران بود که با بررسی گذشته، حال و آینده و همچنین همه واقیعت ها اعم از چالش ها، فرصت ها، تهدیدات، کم کاری ها و نقاط قوت و  ضعف، وضع موجود را ایشان نیز تحلیل کردند.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک با بیان اینکه بیانه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز دهه پنجم با نام گام دوم انقلاب یک ترسیم چهل ساله برای آینده انقلاب اسلامی است، گفت: خطاب اصلی این بیانیه به جوانان و نخبگان و در ادامه به عموم مردم است که با درک صحیح آن می توان راه رسیدن به قله را نیز پیمود.

 

قدیری ابیانه اضافه کرد: برای فهم این پیام مهم رهبری در گام دوم انقلاب باید به این درک برسیم که امروز جمهوری اسلامی ایران از چهل سال گذشته قوی تر و مقتدر شده و به همان میزان دشمنان این نظام نیز ضعیف تر شده اند.

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام خاطر نشان کرد: امروز اگر می بینیم دشمنان نظام به دنبال ناامید کردن ملت هستند و قصد دارند نظام را ناکارآمد جلوه دهند بدان جهت است که می خواهند مقابل این حرکت باایستند.

 

وی به مشکلات پیش روی جامعه در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: امروز اگر واقعیت ها را نتوانیم بصورت صحیح شناسائی کنیم قطعا نخواهیم توانست برای آن راهکار ارائه بدهیم، لذا در گام اول شناخت وضعیت موجود از مشکلات بسیار در این مسیر حائز اهمیت است.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک بیان داشت: ایران کشوری ثروتمند است و مجموع ذخایر انرژی بالاترین را در جهان داراست، لذا باید بررسی شود که اگر این منابع از ابتدا به درستی مدیریت می شد آیا وضع موجود و مشکلات جامعه اینگونه حاکم بود؟

 

وی اظهار کرد: در گام اول باید این واقعیت را برای مردم تبیین کنیم که چه کسی گفته که حکومت مسئول تامین نیاز های مردم است؟ این فرضیه که در اذهان عمومی مردم شکل گرفته بسیاری از آحاد مختلف جامعه را دچار تنبلی اجتماعی کرده است.

 

قدیری ابیانه بیان کرد: در گام دوم باید به صندوق آرایی که به سوپر لیبرالها و مرفهینی که امروز بر سر کار آمدند توجه شود که چگونه است یک وزیر و یا معاون وزیر که چندین سال است سمت دارد امروز دارای ثروت های هزارمیلیاردی است و یا اینکه برای سفر ۴۵ دقیقه ای رییس جمهور به کرج یک و نیم میلیارد تومان هزینه تشریفات شود؟

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام تصریح کرد: امروز کسانی در مجلس نمایندگان شورای اسلامی بر کرسی سبز بهارستان نشستند که مخالف شفافیت اموال عمومی خود هستند اما با این حال می خواهند سیستم مالی و اقتصادی کشور را برای آمریکایی ها شفاف کنند.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب سالها تبیین کردند که اقتصاد کشور باید از تک محصولی و وابستگی به نفت خارج شود، از کالای ایرانی حمایت شود، همت مضاعف و کار مضاعف شکل بگیرد و دهها راهبرد عملیاتی دیگر را هر سال ترسیم می کنند که متاسفانه نه مردم و نه مسئولان جامعه به آن عمل می کنند.

 

قدیری ابیانه گفت: امروز اگر هر کس در جامعه مسئولیت کاری خود را بپیذیرد و برای حل مشکلات جامعه به سهم خود تلاش کند بسیاری از مشکلات نیز حل خواهد شد.

 

انتهای  پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس