بدون نظر
 
رییس سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی تربت‌ حیدریه:
تجهیز سازمان آتش نشانی تربت حیدریه نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۳ ق.ظ
 
عظیم چوپان گفت: برای تجهیز و تامین نیازهای ضروری این سازمان به 200 تا 220 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

عظیم چوپان رییس سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی تربت‌ حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: برای تجهیز و تامین نیازهای ضروری این سازمان به 200 تا 220 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و تنها 180 میلیار ریال از این مبلغ برای خرید نردبان هیدرولیکی مورد نیاز است.

وی به دیگر نیازهای تجهیزاتی سازمان اشاره و بیان کرد: خرید خودرو فرماندهی، نجات و پیشرو، خرید ماشین آلات سنگین عملیاتی، خرید دستگاه تنفسی، خرید ست‌های تخصصی حریق و نجات از قبیل نازل‌های خاص، گازسنج، توربکس، چرخ چاه، دمنده، ست کامل غواصی، تجهیزات انفرادی شامل اور، شلوار، کلاه، دستکش، مقنعه و چکمه می‌باشد.

چوپان در بخش یگری به نیازهای سازمان در حوزه ساختمانی اشاره کرد و گفت: نوسازی ایستگاه مرکزی، احداث ایستگاه در منطقه قرنی و بلوار باهنر و احداث پایگاه در هسته مرکزی بازار مورد نیاز است.

وی همچنین به تجهیزاتی که از ابتدای سال به سازمان افزوده شدند، اشاره کرد و افزود: این تجهیزات شامل خودرو نیمه سنگین هیوندا، اهدا سه دستگاه موتور سیکلت از طریق خیر، بیسیم دستی و خورویی، نصب دکل بیسیم ایستگاهی، خرید لباس عملیاتی و نجات، خرید بست نجات برای حمل مصدوم در حوادث، خرید تجهیزات انفرادی برای پرسنل شامل گرمکن ورزشی، کفش ایمنی، تیشرت ورزشی و کاپشن از جمله این وسایل است.

چوپان همچنین به فعالیت‌های اداره پیشگیری و ساختمانی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال 254 مورد بازدید و تایید نقشه‌های ساختمانی، انجام 40 مورد کارشناسی حریق، 190 مورد بازدید ایمنی از ساختمان‌ها، بازدید از اماکن تجمعی نظیر پاساژها، ادارات و کارخانه‌ها و صدور ابلاغ کتبی موارد نا ایمن به مدیران مربوطه، شناسایی نقاط حادثه خیز در زمان بارندگی و ابلاغ به مسوولان و نهادهای مرتبط، برگزاری جلسه‌های کمیته فنی و کارگروه ایمنی شهرستان از جمله اینها است.

رییس سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی تربت‌ حیدریه در ادامه به فعالیت‌ های امدادی سازمان اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال 492 مورد اطفای حریق، 33 مورد امداد و نجات در تصادفات، یک مورد در چاه افتادگی، 17 مورد اشیا حلقوی و انگشتر، 215 مورد حیوانات موذی، 52 مورد محبوس شدن افراد در آسانسور و منازل، 11 مورد نجات خودرو و افراد از سیلاب، 15 مورد پیشگیری از حریق و نشت گاز و بنزین، 2 مورد فوتی گازگرفتگی و سه مورد فوتی ناشی از غرق شدگی انجام گرفته است.

وی در بخش دیگری به فعالیت‌ های انجام شده به منظور انجام کاهش هزینه‌های سازمان اشاره کرد و افزود: بازسازی خودروهای عملیاتی توسط کمیته فنی سازمان به تعداد ۶ دستگاه خودرو سنگین و نیمه سنگین با کاهش هزینه تقریبی ۲ میلیارد ریال از جمله این اقدامات است.

چوپان همچنین گفت: در حوزه آموزشی نیز استفاده از بستر فضای مجازی با توجه به شیوع ویروس کرونا و تهیه و انتشار مطالب آموزش شهروندی در فضای مجازی، انجام رایزنی در خصوص آموزش نیروهای امداد محلات و استفاده از پتانسیل این نیروها و به خصوص جوانان درهنگام بروز حوادث غیر مترقبه مانند آتش‌سوزی، زلزله، سیل، آب افتادگی و موارد مشابه با همکاری واحد فرهنگی شهرداری و بسیج محلات انجام گرفته‌است.

وی در بخش دیگری به تعداد نیروهای موجود سازمان اشاره کرد و گفت: کلیه فعالیت‌های امدادی با کمک ۶۱ نفر نیروی عملیاتی و۴ نفر نیروی اداری انجام می‌گیرد.

چوپان افزود: تاکنون 20 نفر از همکاران ما به کرونا مبتلا شدند که پس از طی مراحل قرنطینه و استراحت مجددا به سرکار بازگشتند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است