بدون نظر
 
در راستای حمایت از کشاورزان؛
تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۴ ق.ظ
 
علی رستمی، مهمترین نیاز کشاورزان و سرمایه گذاران را تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی عنوان کرد و افزود: تشکیل صندوق های سرمایه گذاری برای کمک کشاورزان در بورس و زمانی که مافیای زعفران و پسته بازار سازی می کنند می تواتد با ورود به موقع از خرید و فروش غیر منطقی وغیر موجه جلوگیری کند.

علی رستمی معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: زعفران گران‌ بهاترین ادویه جهان است و در
حال حاضر ایران بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده زعفران در جهان محسوب می شود.

وی اظهار کرد: نیازمند مدیریت صادرات محصول زعفران به عنوان یکی از مزیت های مطلق کشور در صحنه جهانی هستیم زیرا در بحث صادرات زعفران با صادرکنندگان مختلف ومتعددی مواجه هستیم که دارای برندهای مختلف و شناخته شده می باشتد و همزمان ممکن است افرادی وارد بازار شوند که سابقه کافی نداشته و ورود آنها به سازمان جهانی لطمه وارد کند.

وی تصریح کرد: این ایده که بتوانیم زعفران را با برند ایران صادر کنیم باید در مورد آن ساز وکاری تعریف شود که زعفران ما با برند دیگری صادر نشود، زیرا نبود برند در داخل کشور باعث می شود زعفران به صورت فله خریداری و با برندهای کشورهای خارجی به فروش برسد.

رستمی تاکید کرد: باید همه صادرکنندگان زعفران به سازوکاری برسند و هرکسی تعهدی به طرف خارجی دارد محفوظ بماند و این اتحادیه و یا سازمان بتواند آن را تامین کند و زعفران با استاندارهای لازم تحت عنوان زعفران ایران صادر و مالکیت معنوی آن حفظ شود.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: 85 تا 90 درصد محصول زعفران صادر می شود و نفع استراتژیکی گاهی اوقات این است که زعفران گران وگاهی اوقات هم نباید گران باشد، لذا نیازمند این هستیم که بازار جهانی را در دست داشته باشیم که باید سازوکاری برای آن تعریف شود تا با 95 درصد صادرات به اجماع کامل برسیم.

وی اظهار کرد: کمترین سهم و ارزش این چرخه تولید را کشاورز و تولید کننده دارد و از سوی دیگر دنیا به سرعت بازارها را جایگزین می کند که افزایش تولید محصول زعفران درکشورهای پیرامونی باشد، بنابراین نیازمند این هستیم که بازار را انحصاری در اختیار داشته باشیم.

فرماندار تربت حیدریه ابراز داشت: باید به شکل اجماعی این محصول را تولید کنیم وحیف است که تولید کننده 90 درصد این محصول هستیم و 5 تا 10 درصد ارزش افزوده آن در دست ما باشد.

رستمی گفت: مشکل دیگری که داریم آن است که بازارهای اروپا نه تنها نابسامانی ها و رقابت های داخلی ما را ندارند، بلکه از نابسامانی های داخلی ما به نفع خود سود می برند، لذا ایجاد یک وحدت رویه و سیاست همسو در داخل کشور، برای ایجاد آرامش بر بازار زعفران بسیار ضروری است.

فرماندار تربت حیدریه افزود: در رابطه با زعفران یکی از اقدامات خوب راه اندازی بورس است که مهم ترین شاخص بورس شفاف سازی قیمت ها است و یک بستر مناسب برای عرضه فروش کالا به شمار می رود.

رستمی تصریح کرد: دراقتصاد های بزرگ دنیا همواره بازار سرمایه به عنوان نقطه ثقل سرمایه گذاری مطرح است وبر همین اساس بورس آخرین مکانی است که می تواند به طور بلند مدت محل جذب سرمایه های مردم باشد.

وی گفت: بازار سهام مکانی برای تامین مالی فعالیت های مولد اقتصادی و رشد اشتغال درجامعه است که این موضوع به عنوان وجه تمایز اصلی آن از بازار های رقیب مطرح می شود.

رستمی اظهار کرد: رشد قیمت ها در بازار سرمایه به مفهوم رشد و بالندگی بنگاه های اقتصادی است و این امر موجب ارتقای توسعه اقتصادی کشور می شود

فرماندار تربت حیدریه گفت: وجود ابزارهای معاملاتی متنوع برای طیف گسترده ای از سرمایه گذاران باعث می شود افراد با ریسک و بازده انتظاری امکان فعالیت درابزارهای مختلف مانند سهام، اوراق بهاردار، اوراق آتی و خرید و فروش را برای سهامداران به همراه داشته باشد.

وی مهمترین نیاز کشاورزان و سرمایه گذاران را تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی عنوان کرد و افزود: تشکیل صندوق های سرمایه گذاری برای کمک کشاورزان در بورس و زمانی که مافیای زعفران و پسته بازار سازی می کنند می تواتد به موقع وارد و از خرید و فروش غیر منطقی وغیر موجه جلوگیری کند.

رستمی آماده سازی انبارهای نگهداری، استاندارد سازی ازمایشگاه های ذخیره و هرگونه بازار سازی از طریق ناظر بورس را از فعالیت های بورس در تربت حیدریه عنوان کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد