بدون نظر
 
در نشست شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه مطرح شد
تاکید برساماندهی فضای فرهنگی تربت حیدریه/ انتقاد از ناهنجاری در تالارهای پذیرائی/لزوم شناسنامه دار شدن موسسات فرهنگی با تعیین اصول و ساختارمناسب
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ در ۳:۵۹ ب.ظ
 
رئیس شورای فرهنگ و عمومی تربت حیدریه گفت: با میدان دادن به هنرمندان بومی در مراسم ها و مناسبت های مختلف شهرستان، بخش مهمی از اشتغال این قشر جامعه بر طرف می شود، از طرفی هنرمندان بومی و متعهد شخصیت اجتماعی خود را در نظر گرفته و مطابق با آداب و رسوم و فرهنگ منطقه فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه اظهار کرد: باید ملاک برنامه های فرهنگی و فعالیت های هنری و همچنین رعایت ضوابط امر به معروف و نهی از منکر بر اساس فتوای مقام معظم رهبری که مشهور همه فتاوا می باشد انجام شود، لذا اگر در خصوص  اجرای کنسرت های موسیقی نظری داده می شود بخاطر حواشی نابهنجار آن است.

 

وی به نظر مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و افزود: طبق نظر معظم له موسیقی و کنسرتی که در آن مطرب  و لهو و لعبی انجام نشود ممانعتی ندارد کما اینکه بسیاری از کنسرت ها این نکته  را رعایت نمی کنند و از سوی دیگر حواشی آسیب پذیری را برای مناطق مختلف کشور به همراه دارند.

 

عصمتی در خصوص مصوبه قبلی شورای فرهنگ و عمومی مبنی بر لغو کنسرت تا اطلاع ثانوی گفت: کنسرت موسیقی را در این شهرستان مجوز دادیم تا با رعایت ضوابط و قوانین و مقررات برنامه خود را اجرا کند اما وقتی که عوامل انتظامی قصد تذکر به چندین نفر را که حدود شرعی را رعایت نکرده داشته اند، به آنها گفته می شود این افراد مهمان هستند!

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه بر استفاده از هنرمندان بومی منطقه تاکید کرد و افزود: با میدان دادن به هنرمندان بومی در مراسم ها و مناسبت های مختلف شهرستان، بخش مهمی از اشتغال این قشر جامعه بر طرف می شود، از طرفی  هنرمندان بومی و متعهد شخصیت اجتماعی خود را در نظر گرفته و مطابق با آداب و رسوم و فرهنگ منطقه فعالیت می کنند.

 

وی اذعان کرد: هیچ کس مخالف نشاط و شادی مردم نیست، اما برخی برنامه ها به بهانه فراهم کردن شادی نباید منجر به ناهنجاری فرهنگی اجتماعی و آسیب برای جامعه شود.

 

امام جمعه تربت حیدریه اساسی ترین نیاز فرهنگی را وحدت مسئولان و مردم دانست و گفت: این وحدت زمانی محقق می شود که مسئولان دستگاههای اجرائی از اهم فعالیت های یکدیگر مطلع باشند و بر اساس  همدلی و وفاق هدایت شهرستان را به پیش ببرند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در ادامه این جلسه از نابسامانی فضای فرهنگی حاکم بر تربت حیدریه انتقاد کرد و بیان داشت: برخی افراد در این شهرستان بعنوان مافیای فرهنگی با گروههای غیر بومی همکاری دارند و این باعث شده تا هنرمندان مستعد تربت حیدریه تحت الشعاع و به حاشیه رانده شوند.

 

محمد حسن زاده اظهار داشت: برخی تالارهای پذیرائی با دعوت از گروههای بدون مجوز اقدام به مدیریت جشن های عروسی کرده و نظارتی بر نحوه عملکرد آنان نیست که منجر به ایجاد ناهنجاری در سطح شهرستان شده است.

 

وی تاکید کرد: فضای فرهنگی حاکم بر تربت حیدریه باید تحت قیومیت شورای فرهنگی عمومی این شهرستان قرار بگیرد و هر موسسه و ارگانی که درخواست برگزاری مراسم و یا فعالیت هنری نیازمند  مجوز دارد، باید  باید مجوزات قانونی را از این شورا دریافت کند.

 

فرمانده سپاه تربت حیدریه نیز اذعان کرد: ایجاد نشاط و شادی یعنی آماده کردن مردم برای انجام یک فعالیت جدید، لذا باید طراز فعالیت های فرهنگی بر اساس جامعه اسلامی و تربیت انسان باشد.

 

سرهنگ گرایلی از مساجد بعنوان مهمترین پایگاه فعالیت فرهنگی جهان اسلام یاد کرد و افزود: باید با ارائه برنامه های مختلف فرهنگی جوانان و نوجوانان را به سمت مسجد ترغیب کنیم تا بخش عمده ای از ناهنجاری های امروز جامعه از بین برود.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در پایان این نشست مهمترین اصل را اصلاح ساختارها دانست و افزود: اینکه با گرووهای غیر بومی مخالفت می شود مطلوب نیست، لذا باید قبل از انجام نظارت، ساختار برنامه ها را اصلاح کنیم تا اگر گروهی غیر بومی به این منطقه عزیمت می کند بر اساس اصول و ساختار و خطوط قرمز برنامه خود را اجرا کند.

 

احمد علی موهبتی بیان داشت: هر کسی که برای این نظام دل می سوزاند باید سنگ زیرین آسیاب این انقلاب و نظام باشد و این مهم با گذشت و فداکاری حاصل می شود.

 

وی تاکید کرد: مانع شدن و صحنه خالی کردن باعث می شود تا دشمن اهداف نفوذی و شیطانی خود را در جامعه ترویج دهد در حالی که اگر اصول و ساختاری را برای انجام فعالیت های خود در نظر بگیریم می توان بسیاری از برنامه ها را بدون حواشی دنبال کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ