بدون نظر
 
با اعلان رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی:
تابلوی خرید توافقی زعفران در خراسان رضوی روشن شد
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۱ ب.ظ
 
رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال هم این آمادگی را داریم تا خرید توافقی را برای طلای سرخ اجرا کنیم، افزود: دولت زمانی وارد کارزار می شود که احساس کند قیمت زعران از نرخ حداقلی نزول کرده و به زیان کشاورزان شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد ناصری مقدم ظهر امروز در جمع تولید کندگان زعفران در تربت حیدریه اظهار کرد: تاکنون 2 بار در موضوع خرید توافقی زعفران وارد شده ایم که ک بار در سال ۸۴ با رقم ۴۷ تن و ۳۰۰ کیلوگرم و دوم در سال ۹۶ با رقم نزدیک به هفت تن، اما این به آن معنا نیست که در سال‌های دیگر در حوزه زعفران هیچ نقشی نداشته ایم.

وی تصریح کرد: دولت زمانی وارد کار می شود که احساس کند قیمت زعفران از نرخ حداقلی در حال نزول است و روند تولید و عرضه زعفران  به زیان زعفران کار تمام می شود.

ناصری مقدم با بیان اینکه آنالیز زعفران را به طور دقیق هم برای پوشال، هم برای نگین و هم برای سرگل تحت کنترل داریم، گفت: این آمادگی را داریم امسال نیز پرده اعلان خرید توافقی رو برای کل استان برپا کنیم و حتی خراسان شمالی نیز با پیش بینی 10 تن تولید روی این عملکرد ما حساب باز کرده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال هم این آمادگی را داریم تا خرید توافقی را برای طلای سرخ اجرا کنیم، افزود: دولت زمانی وارد کارزار می شود که احساس کند قیمت زعران از نرخ حداقلی نزول کرده و به زیان کشاورزان شده است.

ناصری مقدم  گفت: ظرفیت انبارهای استان بیش از ۳۰۰ هزار تن است که از این میزان بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تن برای زعفران اختصاص داده ایم.

اتحادیه تعاونی های روستایی خراسان رضوی بازوی حمایتی جهاد کشاورزی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی خراسان رضوی نیز در ادامه گفت: این اتحادیه چون شبکه گسترده بین روستاها دارد، امکان خرید زعفران برایش بسیار فراهم می باشد و بر این اساس در سال ۸۴ بالغ بر ۴۷ تن و سال ۹۶ نیز بالغ بر ۶۷ زعفران را جمع آوری کردیم.

امیرمسعود پژمان پور خاطر نشان کرد: عملکرد ما مطابق با استانداردهای ملی کشور بود و صادرات خوبی نیز انجام شد و محصولی هم که در سال ۹۶ خریداری شد، متاسفانه در ابتدا مورد مقاومت بازار نیز قرار گرفت و همین مقاومت باعث شد خود اتحادیه تعاون روستایی به عنوان خریدار وارد بازار شده و بالغ بر ۱۱ تن زعفران را از تابلوی بورس زعفران خریداری کند.

وی با بیان اینکه در اتحادیه تعاونی های روستایی استان آزمایشگاه تخصصی ایجاد کرده ایم، گفت: همچنین یک انبار به ظرفیت بالغ بر 30 تن که مورد تایید بورس کالای ایران هم قرار گرفته، دایر کرده ایم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه زائران رضوی، حسینی می‌شوند/ برادران افغان از مرز دوغارون تا کربلای معلا/ پیش‌بینی ورود بیش از ۴۰ هزار زائر افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی سانحه رانندگی در محور مشهد به تربت حیدریه ۱۸ کشته و مصدوم برجای گذاشت