بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ در ۲:۴۳ ب.ظ
 
علی رستمی، در خصوص انتشار خبری در رسانه ها مبنی بر عدم توقف قطار مسافربری در ایستگاه تربت حیدریه و عدم بررسی مسافرین گفت:در این راستا تابع تصمیمات مسئولین کشوری هستیم و پیشنهادات لازم مبنی بر عدم صدور بلیط به این ایستگاه داده شده، اما برخی اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!

به گزارش تابان تربت؛ ‍ علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری کرونا ویروس در پاسخ به برخی از مطالب و دغدغه های منتشر شده از سوی کاربران فضای مجازی اظهار کرد: شهروندان جهت اجرایی شدن هر چه بهتر تصمیمات و تدابیر اتخاذ شده از سوی اعضای ستاد پیشگیری حداکثر تعامل و اعتماد را با مسئولین داشته و اخبار مرتبط با آمار بیماران و روند درمان آنها را نیز از رسانه‌ها و مسئولان دریافت کنند.

وی با اشاره به نشست خبری برگزار شده در ۲۶ اسفند ماه که در پی جلسه مشترک شورای تامین و شورای پیشگیری از کرونا ویروس برگزار شد، تصریح کرد: بخشی از مصوباتی که در این نشست مشترک اتخاذ شد در راستای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا بود که با همکاری مسئولین به نحو احسن اجرا شد ولی برای اجرای برخی از مصوبات زمان مشخصی تعیین نشد و از گزینه “تا اطلاع ثانوی” استفاده شد.

رستمی ادامه داد: بخشی از تصمیمات گرفته شده در این جلسه پیشنهاداتی در جهت ایجاد حساسیت زایی و توجه بیشتر شهروندان به این بیماری بود که پس از تعامل مردم محدودیت ها برداشته شد، مانند ورود به هسته مرکزی شهر و یا تردد خودروها بر اساس طرح زوج و فرد.

وی با بیان اینکه درصورتی که تعامل میان مردم و مسئولین ایجاد شود می توان به برخورد و مقابله با بیماری و ریشه کن کردن آن امید داشت، افزود: تمام مصوبات و دستورالعمل های شورای ملی مبارزه با کرونا از سوی مسئولین شهرستان به خوبی اجرا شده و در برخی از محدودیت ها و ممنوعیت ها مانند مسدود کردن ورودی و خروجی های شهرستان و یا عدم توقف قطار در ایستگاه راه اهن، علی رغم اطلاع رسانی به مسئولین بالادستی، تابع دستورات ملی هستیم و برخی از این موارد در حیطه اختیارات مقامات محلی نیست.

فرماندار تربت حیدریه، حساسیت توام با حفظ ارامش و اعتماد و همراهی با مسئولین را مهم برشمرد و در خصوص تردد خودروها بیان داشت: ورودی و خروجی شهرستان علی رغم پایش و کنترل خودروها در ایستگاه های دیگر شهرها مستمرا پایش می شود و محور تربت حیدریه به زاوه نیز از هر دو دولاین کنترل می شود.

رستمی، در خصوص انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر عدم توقف قطار مسافربری در ایستگاه تربت حیدریه و یا عدم بررسی مسافرین گفت: در این راستا تابع تصمیمات مسئولین کشوری هستیم و پیشنهادات لازم مبنی بر عدم صدور بلیط به این ایستگاه داده شده که با این وجود، قطعا پروتکل های بهداشتی از سوی مسئولین راه اهن برای مسافرین در مبدا اجراشده و از طرفی این افراد کنترل شده اند و ما نیز تقویم کلیه مسافرینی که مقصدشان این پایانه است را در دست داریم و سریعا پس از پیاده شدن از قطار از سوی اکیپ های بهداشتی پایش می شوند.

‍ فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: حفظ سلامت و جان شهروندان در اولویت است و در صورت عدم توجه و سهل انگاری برخی از مردم به دستورالعمل های بهداشتی، ممنوعیت ها و محدودیت های بیشتر اعمال می شود.

برخی مصوبات جلسه اخیر ستاد پیشگیری از کرونا در تربت حیدریه به شرح ذیل اعلام شد.

تجمع و اطراق شهروندان در تفرجگاه های داخل و بیرون شهر، پارک ها و سایر مکان های عمومی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

اصناف، اداره صمت و اتحادیه های شهرستان با اعمال محدودیت های لازم و با همکاری بازاریان نسبت به ادامه روند تعطیلی برخی از صنوف غیر ضروری تدابیر و اقدامات لازم را مبذول دارند.

هسته مرکزی شهر مجددا مسدود می شود و فعالیت تاکسی ها بر اساس کد تاکسی و طرح زوج و فرد خواهد بود و مردم نیز جهت همکاری بیشتر از تردد های غیر ضرروری در سطح شهر پرهیز کنند

در این راستا پیشنهاد می شود شهروندان بصورت خودجوش بر اساس طرح زوج و فرد تردد کنند.

جهاد کشاورزی، ارتش و تیپ 61 محرم با همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای داوطلب، نسبت به ضدعفونی معابر و خیابان های اصلی شهر اقدام کنند.

بر اساس تصمیم ستاد کرونا استان، دستگاه‌ها می‌توانند تا 75 درصد از ظرفیت دورکاری استفاده کنند و بانک ها نیز تا اطلاع بعدی تعطیل هستند که برای پاره‌ای از امورات ضروری مردم، یک شعبه همراه با تعدادی پرسنل فعال است.

تشدید روند غربالگری و پایش مسافران در مبادی ورودی و خروجی شهرستان بویژه ه در محور تربت حیدریه به زاوه

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهیدی که بر سر مزار حاج قاسم آرزوی شهادت کرد انقلاب اسلامی تا کنار کاخ سفید آمریکا به پیش رفته است پیروزی انقلاب اسلامی یکی از پایه های قدرت آمریکا در خاورمیانه را فروریخت/انتفاضه فلسطین فرزند انقلاب اسلامی است رزمایش مواسات باعث ترویج روحیه همدلی و تلاش شد دامادی که پدر همسر سابقش را آتش زد تجمع اعتراضی زعفرانکاران تربت حیدریه مقابل فرمانداری مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت