بدون نظر
 
گفتگو/ رئیس کمیته هنر و رسانه مجلس:
تأکید مجدد بر قطع همکاری صداوسیما با هنرمندان هنجارشکن
تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۴ در ۲:۳۰ ب.ظ
 
روز گذشته، 20 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب فراکسیون روحانیت، طی بیانیه‌ای از سرافراز، رئیس سازمان صداوسیما خواستند مصوبه اخیر شورای نظارت بر این سازمان را اجرایی کرده و با هنرمندان هنجارشکن قطع همکاری کند.

ه گزارش تابان تربت، چندی قبل شورای نظارت بر صدا و سیما طی مصوبه‌ای از رسانه ملی خواست تا نسبت به قطع همکاری با برخی از هنرمندان که براساس حضور هنجارشکنانه خود در شبکه‌های اجتماعی و انتشار تصاویر نامناسبی از خود، شئونات اخلاقی و ضوابط سازمانی را رعایت نکرده‌اند و موجبات دلخوری خیل عظیم هنرمندان متعهد و اهالی فرهنگ و هنر را فراهم آورده‌اند، اقدام کند. حال آنکه پس از مدت کوتاهی، روابط عمومی رسانه ملی هرگونه ممنوع‌التصویرشدن هنرمندان را تکذیب کرد و مطالب سایت‌های خبری پیرامون این قضیه را کذب محض و به‌کلی عاری از صحت عنوان کرد.

ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به موضوع

در همین حال روز گذشته(چهارشنبه)، ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب فراکسیون روحانیت، طی بیانیه‌ای از سرافراز، رئیس سازمان صداوسیما خواستند مصوبه اخیر شورای نظارت بر این سازمان را اجرایی کرده و با هنرمندان هنجارشکن قطع همکاری کند.
در این راستا نصرالله پژمان‌فر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و از جمله امضاءکنندگان این بیانیه در گفتگو با تابان تربت گفت: با توجه به تصمیم اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس طی نامه‌ای به صداوسیما متذکر شدیم پیرامون به‌کارگیری آن دسته معدود از چهره‌ها و هنرمندانی که در شبکه‌های اجتماعی شئونات اخلاقی را رعایت نمی‌کنند، دقت بیشتری صورت گیرد. این موضوع مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس بود که به اتفاق همه اعضاء مورد تأیید قرار گرفت و به صدا و سیما تذکر داده شد.

لزوم اجرای مصوبه شورای نظارت در اسرع وقت

پژمان‌فر، رئیس کمیته هنر و رسانه مجلس در ادامه تصریح کرد: در امتداد این موضوع، فراکسیون روحانیت مجلس نیز در قالب بیانیه‌ای رسیدگی به این مطلب را از ریاست صداوسیما مطالبه کردند و این بیانیه با امضای ۲۰ نفر از روحانیون مجلس به رسانه ملی ارسال شد. بیانیه فراکسیون در راستای حمایت از مصوبه شورای نظارت بر صدا سیما مبنی بر عدم به‌کارگیری این گونه افراد صادر شده است و انتظار داریم نسبت به اجرای مصوبه مذکور هرچه سریع‌تر اقدامات لازم صورت گیرد.

 متن بیانیه فراکسیون روحانیت مجلس

براساس این گزارش، متن بیانیه فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی که روز گذشته خطاب به سرافراز، رئیس سازمان صداوسیما صادر شد، به شرح ذیل است:

«برادر ارجمند جناب آقای دکتر سرافراز

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با سلام واحترام مستحضرید که بر اساس مصوبه اخیر شورای نظارت بر صدا و سیما، هنرمندان و مجریان صدا وسیما اگر در شبکه های اجتماعی تصاویری از خود بگذارند که با شئونات اخلاقی و موازین دینی منافات داشته باشد، سازمان موظف است از آنان استفاده نکند ولی مطلع شدیم که به این مصوبه بی اعتنایی شده است.

با عنایت به اهمیت بالا و اثر گذاری قابل توجه صدا وسیما در فرهنگ سازی و تغییر باورها و اعتقادات مردم انتظار داریم در اسرع وقت این  مصوبه را اجرایی نمایید از ظرفیت بالای هنرمندان متعهد و متدین برای جایگزینی بهره مند گردید.

فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی»

photo_2015-07-16_09-03-23

انتای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ