بدون نظر
 
گفتگو/ رئیس کمیته هنر و رسانه مجلس:
تأکید مجدد بر قطع همکاری صداوسیما با هنرمندان هنجارشکن
تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۴ در ۲:۳۰ ب.ظ
 
روز گذشته، 20 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب فراکسیون روحانیت، طی بیانیه‌ای از سرافراز، رئیس سازمان صداوسیما خواستند مصوبه اخیر شورای نظارت بر این سازمان را اجرایی کرده و با هنرمندان هنجارشکن قطع همکاری کند.

ه گزارش تابان تربت، چندی قبل شورای نظارت بر صدا و سیما طی مصوبه‌ای از رسانه ملی خواست تا نسبت به قطع همکاری با برخی از هنرمندان که براساس حضور هنجارشکنانه خود در شبکه‌های اجتماعی و انتشار تصاویر نامناسبی از خود، شئونات اخلاقی و ضوابط سازمانی را رعایت نکرده‌اند و موجبات دلخوری خیل عظیم هنرمندان متعهد و اهالی فرهنگ و هنر را فراهم آورده‌اند، اقدام کند. حال آنکه پس از مدت کوتاهی، روابط عمومی رسانه ملی هرگونه ممنوع‌التصویرشدن هنرمندان را تکذیب کرد و مطالب سایت‌های خبری پیرامون این قضیه را کذب محض و به‌کلی عاری از صحت عنوان کرد.

ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به موضوع

در همین حال روز گذشته(چهارشنبه)، ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب فراکسیون روحانیت، طی بیانیه‌ای از سرافراز، رئیس سازمان صداوسیما خواستند مصوبه اخیر شورای نظارت بر این سازمان را اجرایی کرده و با هنرمندان هنجارشکن قطع همکاری کند.
در این راستا نصرالله پژمان‌فر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و از جمله امضاءکنندگان این بیانیه در گفتگو با تابان تربت گفت: با توجه به تصمیم اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس طی نامه‌ای به صداوسیما متذکر شدیم پیرامون به‌کارگیری آن دسته معدود از چهره‌ها و هنرمندانی که در شبکه‌های اجتماعی شئونات اخلاقی را رعایت نمی‌کنند، دقت بیشتری صورت گیرد. این موضوع مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس بود که به اتفاق همه اعضاء مورد تأیید قرار گرفت و به صدا و سیما تذکر داده شد.

لزوم اجرای مصوبه شورای نظارت در اسرع وقت

پژمان‌فر، رئیس کمیته هنر و رسانه مجلس در ادامه تصریح کرد: در امتداد این موضوع، فراکسیون روحانیت مجلس نیز در قالب بیانیه‌ای رسیدگی به این مطلب را از ریاست صداوسیما مطالبه کردند و این بیانیه با امضای ۲۰ نفر از روحانیون مجلس به رسانه ملی ارسال شد. بیانیه فراکسیون در راستای حمایت از مصوبه شورای نظارت بر صدا سیما مبنی بر عدم به‌کارگیری این گونه افراد صادر شده است و انتظار داریم نسبت به اجرای مصوبه مذکور هرچه سریع‌تر اقدامات لازم صورت گیرد.

 متن بیانیه فراکسیون روحانیت مجلس

براساس این گزارش، متن بیانیه فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی که روز گذشته خطاب به سرافراز، رئیس سازمان صداوسیما صادر شد، به شرح ذیل است:

«برادر ارجمند جناب آقای دکتر سرافراز

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با سلام واحترام مستحضرید که بر اساس مصوبه اخیر شورای نظارت بر صدا و سیما، هنرمندان و مجریان صدا وسیما اگر در شبکه های اجتماعی تصاویری از خود بگذارند که با شئونات اخلاقی و موازین دینی منافات داشته باشد، سازمان موظف است از آنان استفاده نکند ولی مطلع شدیم که به این مصوبه بی اعتنایی شده است.

با عنایت به اهمیت بالا و اثر گذاری قابل توجه صدا وسیما در فرهنگ سازی و تغییر باورها و اعتقادات مردم انتظار داریم در اسرع وقت این  مصوبه را اجرایی نمایید از ظرفیت بالای هنرمندان متعهد و متدین برای جایگزینی بهره مند گردید.

فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی»

photo_2015-07-16_09-03-23

انتای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است