بدون نظر
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
بیمارستان امام حسین(علیه السلام) نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد
تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱:۲۸ ب.ظ
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه بیمارستان آموزشی و درمانی امام حسین علیه السلام بصورت قطعی نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد، افزود: این بیمارستان 274 تختوابی بعنوان بیمارستان دوم دانشگاه علوم پزشکی است و بیمارستان نهم دی نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سعیدرضا قنبری زاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دربازدیدی که هفته گذشته معاونت توسعه فیزیکی وزارت بهداشت از این پروژه ملی انجام داد پیشرفت فیزیکی پروژه برای  تامین نیروی انسانی و تجهیزات لازم مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه بیمارستان آموزشی و درمانی امام حسین علیه السلام بصورت قطعی نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد، افزود: این بیمارستان ۲۷۴ تختوابی بعنوان بیمارستان دوم دانشگاه علوم پزشکی در شهر تربت حیدریه است  و بیمارستان نهم دی نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

 

قنبری زاده تصریح کرد: تا قبل از افتتاح این بیمارستان، تربت حیدریه با مجموع ۲۷۰ تخت بستری در بیمارستان های رازی و نهم دی با کمبود تخت های بیمارستانی مواجه بود اما با بهره برداری از این پروژه ملی تنها ۲۷۴ تخت بستری در بیمارستان امام حسین علیه السلام بخش مهمی از مشکلات حوزه درمانی جنوب خراسان رضوی برطرف می شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ادامه داد: این در حالی است که با توسعه فضای اورژانس بیمارستان نهم دی علاوه بر اضافه شدن ۳۴ تخت اورژانس ۵۰ تخت بستری و همچنین ۱۴ تخت دیالیز به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز افزوده می شود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، بهداشتی و درمانی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حال احداث می باشد، گفت: از مجموع این فضاهای در حال احداث ۳۰۰ میلیارد ریال در حوزه بهداشت، ۲۰ میلیارد ریال توسعه فضای اورژانس و همچنین ۴۰۰ میلیارد ریال به اتمام پروژه بیمارستان امام حسین علیه السلام اختصاص دارد.

 

قنبری زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته دو مرکز تحقیقات علوم اعصاب و علوم بهداشتی در تربت حیدریه راه اندازی شده، افزود: بر همین اساس و بنا به نیاز مجموعه علوم پزشکی منطقه، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال برای فعالیت های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی شامل بخش های میکروب شناسی، فیزیک شناسی، شیمی، محیط بهداشت، آلودگی هوا و پسماند، علوم رفتاری و مرکز نگهداری حیوانات آزمایشگاهی نیز راه اندازی شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه یکی از ماموریت های مهم طرح تحول نظام آموزشی را هدفمند شدن دانشگاه و ماموریت گرایی عنوان کرد و گفت: بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در منطقه ۹ کشور علاوه بر توسعه دانش علوم اعصاب، توسعه آموزش مجازی را بعهده دارد که  با تفاهم نامه ای که با وزارت بهداشت انجام گرفته دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بعنوان تنها دانشگاه مجوز تولید و انتشار در فضای مجازی را کسب کرده است.

 

وی در حوزه بین المللی به انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه خاتم النبین(صلی الله) کابل افغانستان اشاره داشت و افزود: از ابتدای مهر امسال با برگزاری نخستین آزمون شاهد ورود دانشجویان افغانی به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خواهیم بود.

 

قنبری زاده با بیان اینکه کلینیک تخصصی احمدیه امسال به بهره داری می رسد، افزود: با پایان یافتن پروژه های بهداشتی و درمانی که اغلب آنها امسال افتتاح خواهد شد، راه اندازی مرکز بیماران روانی و روانپزشکی، مرکز درمانی سوختگی و همچنین مرکز درمان سرطان با ارائه خدمات سطح ۲ بعنوان ۳ پروژه مهم مورد نیاز منطقه در سال های آتی در اولویت قرار گرفته است.

 

۱۷درصد جمعیت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به مراکز جامع سلامت مراجعه نکردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه از آغاز ثبت اطلاعات در سامانه سیب(سامانه یکپارچه بهداشت) حدود ۸۳ درصد مردم حداقل یک بار به مراکز و پایگاههای سلامت مراجعه و پرونده تشکیل داده اند، افزود: هنوز ۱۷ درصد دیگر از جمعیت تحت پوشش  دانشگاه چنین اقدامی نکردند و تقاضا داریم حداقل برای یک بار نیز به نزدیکترین پایگاه یا مراکز خدمات سلامت مراجعه کنند.

 

الهام بهره مند تصریح کرد: در پیوند با این موضوع در این سامانه الکترونیکی بعد از پایش افراد،  که خدمات بیمه ای، سوابق افراد و آن چه که در برنامه چهارم و پنجم توسعه به آن اشاره شده  بعنوان ارجاع پرونده از سطح یک بهداشتی به سطح ۲ درمانی به مراجعه کنندگان اعلام می شود که به کدام مراکز درمانی نیز باید رجوع کنند.

 

وی گفت: از دیگر وظایف ما تامین مکمل برای گروه‌های سنی مختلف است که یکی از اولویت های ما دانش آموزان هستند  و پارسال مکمل آهن بین دانش آموزان دختر توزیع و بر این اساس پوشش این مکمل ۸۹ درصد بود و پوشش ویتامین دی با وجود مشکلات و محدودیت های اعتباری ۹۴ درصد جمعیت دانش آموزان متوسطه تحت پوشش قرار گرفتند.

 

بهره مند در ادامه گفت: در ماه چهار هزار و ۱۰۰ سبد حمایتی با کمک بنیاد علوی به مادران باردار و شیر ده توزیع می کنیم که هنوز ادامه دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ با انجام بیش از ۱۳ هزار مورد بازرسی از اماکن مختلف ۴۰۰ متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۶۰ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: در مدیریت بحران و ارزیابی که از ۶۳ درصد خانوارها و مادران بعنوان جامعه هدف انجام گرفته، تنها ۱۸٫۵ درصد اماده مقابله با خطرات و بلایای طبیعی هستند و می طلبد تا با اموزش های لازم و مداوم نسبت به توجیه خانوارها نیز در زمینه بلایای طبیعی اقدام شود.

 

بیش از ۸۱ هزار نفر در کلینیک های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ویزیت شدند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه روزانه ۲۷۰ نفر به کلینیک های تخصصی تربت حیدریه مراجعه کنند، افزود: در سال گذشته ۸۱ هزار و ۵۱۹ نفر در کلینیک های تخصصی تربت حیدریه و همزمان در کلینیک امام رضا علیه السلام مه‌ولات ۳۹ هزار و ۱۶۸ ویزیت با تعرفه دولتی انجام شد و همچنین ۲۶۷ هزار و ۸۱۷ نفر به بیمارستان نهم دی مراجعه کردند.

 

محمدرضا بهروز گفت: مرکز ام آر آی علاوه بر جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی که شامل تربت حیدریه، مه ولات و زاوه می باشد، به شهرهای جنوب خراسان رضوی شامل خواف، رشتخوار، کاشمر و خلیل آباد نیز خدمات ارائه می کند، لذا پارسال در حوزه بیماران ام آر آی ۹۷۶ نفر بستری داشتیم و برای  ۶ هزار و ۶۱۷ نفر به صورت سرپایی ام آر آی انجام شد.

 

وی در خصوص ماوریت های اورژانس اظهار کرد: در سال گذشته ۱۹ هزار و ۲۶۳ ماموریت به مرکز اورژانس اعلام شده که از این تعداد ۷ هزار و ۱۰۷ مورد ماموریت جاده ای و ۱۲ هزار و ۱۵۶ ماموریت شهری نیز ثبت شده است.

 

بهروز افزود: پارسال یک دستگاه آمبولانس به مجموعه دانشگاه اضافه شده که اکنون تعداد آمبولانس های تحت پوشش به ۳۲ دستگاه به اضافه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس مجهز شده اند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه در حال حاضر مجوز ۶ پایگاه اورژانس برای شهر تربت حیدریه اخذ شده، افزود: با راه اندازی پایگاه اورژانس میدان شهدا، چهارمین مرکز اورژانس راه اندازی و برای دو پایگاه دیگر فقط مشکل واگذاری زمین داریم که به محض در اختیار گرفتن زمین نیز اقدام خواهد شد.

 

بهروز با بیان اینکه در سال گذشته ۱۷ متخصص جذب مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شدند، افزود: همچنین ۴۱ مود تجهیزات پزشکی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال برای مراکز درمانی نیز خریداری شده است.

 

تا آبان ۹۸ داروی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تامین است/اصناف بدون هماهنگی با دانشگاه برای گیاهان دارویی پروانه کسب صادر می کند

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: سال گذشته با توجه به پیش بینی تحریم ها برای جبران کمبود داروی مورد نیاز جمعیت تحت پوشش خرید تجمیعی صورت گرفته و تا پایان آبان ۹۸  داروهای مورد نیاز دپو شده است.

 

کاخکی، یکی از دغدغه های مهم را تامین داروهای خارجی عنوان کرد و گفت: با توجه به تحریم ها این دغدغه ایجاد شده، لذا با  تدبیر وزارت بهداشت و بنا به رونق تولید داخلی مقرر شده داروهای مشابه خارجی با بهترین کیفیت در داخل تولید شوند.

 

وی یکی از معضلات را رشد قارچ گونه گیاهان دارویی در سطح شهرستان تربت حیدریه عنوان کرد و افزود: متاسفانه اصناف بدون هماهنگی با دانشگاه اقدام به صدور پروانه می کند و این درحالی است که در برخی از این مکان ها داروهای قاچاق و مخدر که به سلامت انسان آسیب می رساند توزیع می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان بی خاصیت است Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی