۱ نظر
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
بیمارستان امام حسین(علیه السلام) نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد
تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱:۲۸ ب.ظ
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه بیمارستان آموزشی و درمانی امام حسین علیه السلام بصورت قطعی نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد، افزود: این بیمارستان 274 تختوابی بعنوان بیمارستان دوم دانشگاه علوم پزشکی است و بیمارستان نهم دی نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سعیدرضا قنبری زاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دربازدیدی که هفته گذشته معاونت توسعه فیزیکی وزارت بهداشت از این پروژه ملی انجام داد پیشرفت فیزیکی پروژه برای  تامین نیروی انسانی و تجهیزات لازم مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه بیمارستان آموزشی و درمانی امام حسین علیه السلام بصورت قطعی نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد، افزود: این بیمارستان 274 تختوابی بعنوان بیمارستان دوم دانشگاه علوم پزشکی در شهر تربت حیدریه است  و بیمارستان نهم دی نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

 

قنبری زاده تصریح کرد: تا قبل از افتتاح این بیمارستان، تربت حیدریه با مجموع 270 تخت بستری در بیمارستان های رازی و نهم دی با کمبود تخت های بیمارستانی مواجه بود اما با بهره برداری از این پروژه ملی تنها 274 تخت بستری در بیمارستان امام حسین علیه السلام بخش مهمی از مشکلات حوزه درمانی جنوب خراسان رضوی برطرف می شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ادامه داد: این در حالی است که با توسعه فضای اورژانس بیمارستان نهم دی علاوه بر اضافه شدن 34 تخت اورژانس 50 تخت بستری و همچنین 14 تخت دیالیز به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز افزوده می شود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 50 هزار متر مربع فضای آموزشی، بهداشتی و درمانی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حال احداث می باشد، گفت: از مجموع این فضاهای در حال احداث 300 میلیارد ریال در حوزه بهداشت، 20 میلیارد ریال توسعه فضای اورژانس و همچنین 400 میلیارد ریال به اتمام پروژه بیمارستان امام حسین علیه السلام اختصاص دارد.

 

قنبری زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته دو مرکز تحقیقات علوم اعصاب و علوم بهداشتی در تربت حیدریه راه اندازی شده، افزود: بر همین اساس و بنا به نیاز مجموعه علوم پزشکی منطقه، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی با اعتبار 60 میلیارد ریال برای فعالیت های پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی شامل بخش های میکروب شناسی، فیزیک شناسی، شیمی، محیط بهداشت، آلودگی هوا و پسماند، علوم رفتاری و مرکز نگهداری حیوانات آزمایشگاهی نیز راه اندازی شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه یکی از ماموریت های مهم طرح تحول نظام آموزشی را هدفمند شدن دانشگاه و ماموریت گرایی عنوان کرد و گفت: بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در منطقه 9 کشور علاوه بر توسعه دانش علوم اعصاب، توسعه آموزش مجازی را بعهده دارد که  با تفاهم نامه ای که با وزارت بهداشت انجام گرفته دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بعنوان تنها دانشگاه مجوز تولید و انتشار در فضای مجازی را کسب کرده است.

 

وی در حوزه بین المللی به انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه خاتم النبین(صلی الله) کابل افغانستان اشاره داشت و افزود: از ابتدای مهر امسال با برگزاری نخستین آزمون شاهد ورود دانشجویان افغانی به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خواهیم بود.

 

قنبری زاده با بیان اینکه کلینیک تخصصی احمدیه امسال به بهره داری می رسد، افزود: با پایان یافتن پروژه های بهداشتی و درمانی که اغلب آنها امسال افتتاح خواهد شد، راه اندازی مرکز بیماران روانی و روانپزشکی، مرکز درمانی سوختگی و همچنین مرکز درمان سرطان با ارائه خدمات سطح 2 بعنوان 3 پروژه مهم مورد نیاز منطقه در سال های آتی در اولویت قرار گرفته است.

 

17درصد جمعیت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به مراکز جامع سلامت مراجعه نکردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه از آغاز ثبت اطلاعات در سامانه سیب(سامانه یکپارچه بهداشت) حدود 83 درصد مردم حداقل یک بار به مراکز و پایگاههای سلامت مراجعه و پرونده تشکیل داده اند، افزود: هنوز 17 درصد دیگر از جمعیت تحت پوشش  دانشگاه چنین اقدامی نکردند و تقاضا داریم حداقل برای یک بار نیز به نزدیکترین پایگاه یا مراکز خدمات سلامت مراجعه کنند.

 

الهام بهره مند تصریح کرد: در پیوند با این موضوع در این سامانه الکترونیکی بعد از پایش افراد،  که خدمات بیمه ای، سوابق افراد و آن چه که در برنامه چهارم و پنجم توسعه به آن اشاره شده  بعنوان ارجاع پرونده از سطح یک بهداشتی به سطح 2 درمانی به مراجعه کنندگان اعلام می شود که به کدام مراکز درمانی نیز باید رجوع کنند.

 

وی گفت: از دیگر وظایف ما تامین مکمل برای گروه‌های سنی مختلف است که یکی از اولویت های ما دانش آموزان هستند  و پارسال مکمل آهن بین دانش آموزان دختر توزیع و بر این اساس پوشش این مکمل ۸۹ درصد بود و پوشش ویتامین دی با وجود مشکلات و محدودیت های اعتباری ۹۴ درصد جمعیت دانش آموزان متوسطه تحت پوشش قرار گرفتند.

 

بهره مند در ادامه گفت: در ماه چهار هزار و 100 سبد حمایتی با کمک بنیاد علوی به مادران باردار و شیر ده توزیع می کنیم که هنوز ادامه دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: در سال 97 با انجام بیش از 13 هزار مورد بازرسی از اماکن مختلف 400 متخلف به مراجع قضایی معرفی و 60 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: در مدیریت بحران و ارزیابی که از 63 درصد خانوارها و مادران بعنوان جامعه هدف انجام گرفته، تنها 18.5 درصد اماده مقابله با خطرات و بلایای طبیعی هستند و می طلبد تا با اموزش های لازم و مداوم نسبت به توجیه خانوارها نیز در زمینه بلایای طبیعی اقدام شود.

 

بیش از 81 هزار نفر در کلینیک های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ویزیت شدند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه روزانه 270 نفر به کلینیک های تخصصی تربت حیدریه مراجعه کنند، افزود: در سال گذشته 81 هزار و 519 نفر در کلینیک های تخصصی تربت حیدریه و همزمان در کلینیک امام رضا علیه السلام مه‌ولات ۳۹ هزار و ۱۶۸ ویزیت با تعرفه دولتی انجام شد و همچنین ۲۶۷ هزار و ۸۱۷ نفر به بیمارستان نهم دی مراجعه کردند.

 

محمدرضا بهروز گفت: مرکز ام آر آی علاوه بر جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی که شامل تربت حیدریه، مه ولات و زاوه می باشد، به شهرهای جنوب خراسان رضوی شامل خواف، رشتخوار، کاشمر و خلیل آباد نیز خدمات ارائه می کند، لذا پارسال در حوزه بیماران ام آر آی ۹۷۶ نفر بستری داشتیم و برای  6 هزار و 617 نفر به صورت سرپایی ام آر آی انجام شد.

 

وی در خصوص ماوریت های اورژانس اظهار کرد: در سال گذشته 19 هزار و 263 ماموریت به مرکز اورژانس اعلام شده که از این تعداد 7 هزار و 107 مورد ماموریت جاده ای و 12 هزار و 156 ماموریت شهری نیز ثبت شده است.

 

بهروز افزود: پارسال یک دستگاه آمبولانس به مجموعه دانشگاه اضافه شده که اکنون تعداد آمبولانس های تحت پوشش به 32 دستگاه به اضافه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس مجهز شده اند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه در حال حاضر مجوز 6 پایگاه اورژانس برای شهر تربت حیدریه اخذ شده، افزود: با راه اندازی پایگاه اورژانس میدان شهدا، چهارمین مرکز اورژانس راه اندازی و برای دو پایگاه دیگر فقط مشکل واگذاری زمین داریم که به محض در اختیار گرفتن زمین نیز اقدام خواهد شد.

 

بهروز با بیان اینکه در سال گذشته 17 متخصص جذب مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شدند، افزود: همچنین 41 مود تجهیزات پزشکی با اعتبار 20 میلیارد ریال برای مراکز درمانی نیز خریداری شده است.

 

تا آبان 98 داروی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تامین است/اصناف بدون هماهنگی با دانشگاه برای گیاهان دارویی پروانه کسب صادر می کند

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: سال گذشته با توجه به پیش بینی تحریم ها برای جبران کمبود داروی مورد نیاز جمعیت تحت پوشش خرید تجمیعی صورت گرفته و تا پایان آبان 98  داروهای مورد نیاز دپو شده است.

 

کاخکی، یکی از دغدغه های مهم را تامین داروهای خارجی عنوان کرد و گفت: با توجه به تحریم ها این دغدغه ایجاد شده، لذا با  تدبیر وزارت بهداشت و بنا به رونق تولید داخلی مقرر شده داروهای مشابه خارجی با بهترین کیفیت در داخل تولید شوند.

 

وی یکی از معضلات را رشد قارچ گونه گیاهان دارویی در سطح شهرستان تربت حیدریه عنوان کرد و افزود: متاسفانه اصناف بدون هماهنگی با دانشگاه اقدام به صدور پروانه می کند و این درحالی است که در برخی از این مکان ها داروهای قاچاق و مخدر که به سلامت انسان آسیب می رساند توزیع می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


  • منوری

    سلام.استخدام کادر درمانی واداری بیمارستان امام حسبن چه زمانی وبه چه صورت انجام میشه؟از کجا باید پیگیر اخبار استخدام بیمارستان امام حسین باشیم؟؟؟؟؟؟

 
 
x
شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد