بدون نظر
 
سلامت مردم خط قرمز بازرسان غذا و دارو
بیش از ۷ تن برنج فاسد در تربت حیدریه امحاء شد/کشف ۳۹ میلیون ریال کالای آرایشی بهداشتی قاچاق
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از امحا بیش از 7200 کیلوگرم برنج فاسد و همچنین کشف 39 میلیون ریال لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سید جواد حسینی، سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: در پی بازرسی صورت گرفته از سوی بازرسان اداره غله و با همکاری کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، 7200 کیلوگرم برنج فاقد صلاحیت مصرف، کشف و پس از بررسی های لازم  عملیات امحاء آن انجام شد.

وی از برخورد قاطع با خطرآفرینان سلامت مردم بعنوان رسالت مهم مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه یاد کرد و افزود : با تعامل بین بخشی و همراهی سایر دستگاه های نظارتی، بحث نظارت بر اماکنی که مواد غذایی و محصولات مرتبط با سلامت مردم را عرضه می کنند را تشدید کرده ایم و در این مسیر با نهایت جدیت برخورد خواهیم کرد تا کالاهای آسیب رسان سلامت را از سطح عرضه جمع آوری کنیم.

 

کشف 39 میلیون ریال کالای آرایشی بهداشتی قاچاق در تربت حیدریه

حسینی گفت: در گشت مشترکی که به منظور بررسی الزامات عرضه محصولات آرایشی بهداشتی در سطح شهرستان بعمل آمد، کالاهای قاچاق و فاقد نشان اصالت به ارزش 39 میلیون ریال کشف و توسط مقامات قضایی جهت طی روند ضبط شد.

وی با هشدار به عرضه کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی نسبت به رعایت ملزومات استاندارد کالاها افزود: با نظارت مسمتر و دقیق تمام توان خود را بکار بسته ایم تا نسبت به عرضه اقلام قاچاق اقدامات مقابله ای را صورت دهیم و از شهروندان نیز تقاضا داریم تا در هنگام خرید محصولات آرایشی بهداشتی حتما نسبت به اصل بودن محصول و دارا بودن نشان اصالت اطمینان حاصل کنند.

حسینی اظهار داشت : طرح برچسب اصالت، طرحی برای مبارزه با قاچاق کالاهاست که توسط وزارت بهداشت اجرایی شده و به این معنی که پس از واردات کالا باید برچسب های زرد رنگی روی آنها نصب شود که با خراش دادن آن یک کد 16 رقمی نمایان می شود.

 

وی بیان داشت: با فرستادن این کد برای سازمان غذا و دارو (از طریق مراجعه به وب سایت سازمان غذا و دارو و یا شماره پیامک 20008822) می توان از اصالت آن و معتبر بودن تاریخ مصرف آن اطمینان حاصل کرد.

 

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در محدوده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان در جنوب خراسان رضوی ارایه خدمت می کند.

 

انتهای پیا/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر