بدون نظر
 
سلامت مردم خط قرمز بازرسان غذا و دارو
بیش از ۷ تن برنج فاسد در تربت حیدریه امحاء شد/کشف ۳۹ میلیون ریال کالای آرایشی بهداشتی قاچاق
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از امحا بیش از 7200 کیلوگرم برنج فاسد و همچنین کشف 39 میلیون ریال لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سید جواد حسینی، سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: در پی بازرسی صورت گرفته از سوی بازرسان اداره غله و با همکاری کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، 7200 کیلوگرم برنج فاقد صلاحیت مصرف، کشف و پس از بررسی های لازم  عملیات امحاء آن انجام شد.

وی از برخورد قاطع با خطرآفرینان سلامت مردم بعنوان رسالت مهم مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه یاد کرد و افزود : با تعامل بین بخشی و همراهی سایر دستگاه های نظارتی، بحث نظارت بر اماکنی که مواد غذایی و محصولات مرتبط با سلامت مردم را عرضه می کنند را تشدید کرده ایم و در این مسیر با نهایت جدیت برخورد خواهیم کرد تا کالاهای آسیب رسان سلامت را از سطح عرضه جمع آوری کنیم.

 

کشف 39 میلیون ریال کالای آرایشی بهداشتی قاچاق در تربت حیدریه

حسینی گفت: در گشت مشترکی که به منظور بررسی الزامات عرضه محصولات آرایشی بهداشتی در سطح شهرستان بعمل آمد، کالاهای قاچاق و فاقد نشان اصالت به ارزش 39 میلیون ریال کشف و توسط مقامات قضایی جهت طی روند ضبط شد.

وی با هشدار به عرضه کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی نسبت به رعایت ملزومات استاندارد کالاها افزود: با نظارت مسمتر و دقیق تمام توان خود را بکار بسته ایم تا نسبت به عرضه اقلام قاچاق اقدامات مقابله ای را صورت دهیم و از شهروندان نیز تقاضا داریم تا در هنگام خرید محصولات آرایشی بهداشتی حتما نسبت به اصل بودن محصول و دارا بودن نشان اصالت اطمینان حاصل کنند.

حسینی اظهار داشت : طرح برچسب اصالت، طرحی برای مبارزه با قاچاق کالاهاست که توسط وزارت بهداشت اجرایی شده و به این معنی که پس از واردات کالا باید برچسب های زرد رنگی روی آنها نصب شود که با خراش دادن آن یک کد 16 رقمی نمایان می شود.

 

وی بیان داشت: با فرستادن این کد برای سازمان غذا و دارو (از طریق مراجعه به وب سایت سازمان غذا و دارو و یا شماره پیامک 20008822) می توان از اصالت آن و معتبر بودن تاریخ مصرف آن اطمینان حاصل کرد.

 

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در محدوده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان در جنوب خراسان رضوی ارایه خدمت می کند.

 

انتهای پیا/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد