بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه خبر داد؛
بیش از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شد
تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ در ۱:۴۲ ب.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: ازابتدای فصل برداشت گندم تاکنون بیش از 14 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان توسط مراکز خرید، در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شده است.

مهدی شیبانی، مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ از خرید 14هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان این منطقه خبر داد و اظهار داشت: این میزان گندم به سیلوهای تربت حیدریه، رباط سنگ و مشهد انتقال و ذخیره سازی شده است.

وی در خصوص اراضی زیر کشت گندم در بخش رخ بیان داشت: بیش از 10 هزار و 950 هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه در سال زراعی جاری زیر کشت گندم آبی و دیم قرارگرفته که از این سطح 3هزار و 850 هکتار به صورت آبی و مابقی نیز به صورت دیم کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی رخ خاطر نشان کرد: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان منطقه رخ توسط مراکز خرید بخش خصوصی و دولتی با درصد سن زدگی نزدیک به صفر و به صورت تضمینی انجام شده است.

وی ابراز داشت: این میزان خرید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10‌‌ درصد رشد داشته و علت این رشد بارش های مناسب سال جاری بود.

شیبانی به ارقام کشت شده گندم اشاره کرد و گفت: مهمترین ارقام کشت شده، در مزارع بخش رخ پیشگام، میهن، حیدری، سیروان، امید، مهرگان، سرداری آدز2 و کوهدشت به صورت آبی و دیم کشت شده اند.

وی گفت: متوسط برداشت محصول گندم امسال از هر هکتار آبی 5 تن و از هر هکتار دیم به صورت متوسط یک تن گندم برداشت شد.

شیبانی ادامه داد: برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان سه مرکز خرید در رباط سنگ، نسر و سلطان آباد در منطقه رخ این کار را انجام می دهند.

وی قیمت هر کیلو گندم معمولی را 25 هزار ریال و گندم دیم را 27 هزار ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دکتر مهرداد حیدری دومین شهید مدافع سلامت تربت حیدریه آسمانی شد تورم فعلی در کشور دلیل اقتصادی ندارد/ماهیت شورای ملی و اتحادیه صادرکنندگان زعفران برای مردم مشخص شده است/طرح شفافیت آرا نبابد فضای پوپولیستی را در مجلس ایجاد کند حضور روحانیون، هیئت امنا و فرماندهان بسیج در طرح مسجد سنگر سلامت الزامی است/تفکر بسیج باید جهانی شود مهمترین ماموریت هفته بسیج اجرای طرح مسجد سنگر سلامت است تهدیدات شهری را باید به فرصت تبدیل کرد/هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری نقش بسزایی در عمران و آبادانی دارد ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی یک هفته گذشته در تربت حیدریه جان باختند بیش از ۱۲۰۰ کودک یتیم در تربت حیدریه چشم انتظار حمایت نیکوکاران ۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان در تربت حیدریه تغییر کاربری ۳ کاروانسرای تربت حیدریه توسط بخش خصوصی در حال انجام است دوبانده شدن محور تربت حیدریه_زاوه در انتظار تحقق وعده مسئولان نیمی از مساجد و پایگاههای بسیج تربت حیدریه در طرح مسجد سنگر سلامت شرکت دارند