بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه خبر داد؛
بیش از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شد
تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ در ۱:۴۲ ب.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: ازابتدای فصل برداشت گندم تاکنون بیش از 14 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان توسط مراکز خرید، در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شده است.

مهدی شیبانی، مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ از خرید 14هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان این منطقه خبر داد و اظهار داشت: این میزان گندم به سیلوهای تربت حیدریه، رباط سنگ و مشهد انتقال و ذخیره سازی شده است.

وی در خصوص اراضی زیر کشت گندم در بخش رخ بیان داشت: بیش از 10 هزار و 950 هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه در سال زراعی جاری زیر کشت گندم آبی و دیم قرارگرفته که از این سطح 3هزار و 850 هکتار به صورت آبی و مابقی نیز به صورت دیم کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی رخ خاطر نشان کرد: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان منطقه رخ توسط مراکز خرید بخش خصوصی و دولتی با درصد سن زدگی نزدیک به صفر و به صورت تضمینی انجام شده است.

وی ابراز داشت: این میزان خرید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10‌‌ درصد رشد داشته و علت این رشد بارش های مناسب سال جاری بود.

شیبانی به ارقام کشت شده گندم اشاره کرد و گفت: مهمترین ارقام کشت شده، در مزارع بخش رخ پیشگام، میهن، حیدری، سیروان، امید، مهرگان، سرداری آدز2 و کوهدشت به صورت آبی و دیم کشت شده اند.

وی گفت: متوسط برداشت محصول گندم امسال از هر هکتار آبی 5 تن و از هر هکتار دیم به صورت متوسط یک تن گندم برداشت شد.

شیبانی ادامه داد: برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان سه مرکز خرید در رباط سنگ، نسر و سلطان آباد در منطقه رخ این کار را انجام می دهند.

وی قیمت هر کیلو گندم معمولی را 25 هزار ریال و گندم دیم را 27 هزار ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سازمان بورس، مقصر اصلی روند فعلی این بازار است/مکانیزم ماشه آمریکا جنگ روانی است ضرورت رفع موانع قانونی بر سر راه مشکلات ساخت و ساز در شهرهای کوچک انتقاد رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی از قوانین ۶۰ سال گذشته شهرداری‌ها جهش تولید حوزه کشاورزی کدکن با افزایش سطح کشت گلخانه ای پناهجویان نهضت آزادی و ترور شخصیت پناهیان/ترور دیده بان های انقلاب، شیوه تاریخی منافقین آغاز عملیات اجرایی طرح دوبانده شدن محور تربت حیدریه به رشتخوار بیش از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شد نامه فعالان فضای مجازی به مجلس درباره کارنامه پراشکال وزیر ارتباطات در حوزه فضای مجازی مردم تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر گلایه‌مند هستند ۴۱ درصد جامعه هدف روستایی تربت حیدریه تحت پوشش بیمه هستند اهانت به ساحت مقدس رسول خدا از سیاست‌های اسلام ستیزیانه غرب است پلمپ ۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در تربت حیدریه