بدون نظر
 
مدیرمرکز توسعه نوغانداری استانهای خراسان:
بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ در ۳:۴۷ ب.ظ
 
فرید سرجمعی با بیان اینکه پارسال ۱۴ هزار و ۲۰۰ جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع شده، افزود: توزیع تخم نوعان از پنجم فروردین امسال آغاز شده و قرار است بیش از ۱۷ هزار جعبه نیز بین نوغانداران توزیع شود.

فرید سرجمعی، مدیر مرکز توسعه نوغانداری استانهای خراسان، مستقر در تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت اظهار داشت: روند توزیع تخم نوغان داخلی از پنجم فروردین ماه و توزیع تخم نوغان وارداتی از امروز نوزدهم فروردین ماه با قیمت ثابت طی بیست سال گذشته به ازای هرجعبه نوغان ۷۵ هزار ریال در مراکز تائید شده آغاز شده است.

وی با اشاره به توزیع ۱۴ هزار و۲۰۰ جعبه ای سال گذشته در سه استان خراسان افزود: برنامه ریزی مرکز توسعه نوغانداری وشرکت تعاونی ابریشم کشان بایگ به عنوان عامل توزیع نوغان دراستان خراسان رضوی برای سال ۹۹ توزیع ۱۲ هزارجعبه نوغان در استان خراسان رضوی، ۵ هزارجعبه درخراسان شمالی و ۱۶۰ جعبه در خراسان جنوبی است.

سرجمعی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی پیله تر امسال توسط شورای اقتصاد به ازاء هرکیلو گرم ۳۳ هزارتومان تعیین شده که بدون شک با توجه به شرایط بازار امسال نیز بخش خصوصی با قیمتهای بالاتر نسبت به خرید پیله نوغانداران اقدام می کنند‌.

مدیر مرکز توسعه نوغانداری در استانهای خراسان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا کلیه تخم نوغان های وارداتی قرنطینه شده و آزمایشات مورد نیاز بر روی آنها انجام شده ونوغانداران هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی افزود: به منظور جلوگیری از تجمعات در اماکن عرضه تخم نوغان نیز تلاش می کنیم بیشتر فعالیت ها به صورت تلفنی وتوسط نمایندگان درشهرستانها انجام شود تا از رفت وآمد نوغانداران وتجمع جلوگیری شود.

خراسان رضوی با حدود ۴هزار و ۲۰۰ خانوار نوغاندار بعد از استان گیلان دومین تولیدکننده پیله کرم ابریشم درکشور محسوب می شود.

شهر بایگ تربت حیدریه بعنوان پایتخت ابریشم ایران و روستای بسک بعنوان روستای ابریشم کشی ثبت ملی شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام