بدون نظر
 
مدیرمرکز توسعه نوغانداری استانهای خراسان:
بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ در ۳:۴۷ ب.ظ
 
فرید سرجمعی با بیان اینکه پارسال ۱۴ هزار و ۲۰۰ جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع شده، افزود: توزیع تخم نوعان از پنجم فروردین امسال آغاز شده و قرار است بیش از ۱۷ هزار جعبه نیز بین نوغانداران توزیع شود.

فرید سرجمعی، مدیر مرکز توسعه نوغانداری استانهای خراسان، مستقر در تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت اظهار داشت: روند توزیع تخم نوغان داخلی از پنجم فروردین ماه و توزیع تخم نوغان وارداتی از امروز نوزدهم فروردین ماه با قیمت ثابت طی بیست سال گذشته به ازای هرجعبه نوغان ۷۵ هزار ریال در مراکز تائید شده آغاز شده است.

وی با اشاره به توزیع ۱۴ هزار و۲۰۰ جعبه ای سال گذشته در سه استان خراسان افزود: برنامه ریزی مرکز توسعه نوغانداری وشرکت تعاونی ابریشم کشان بایگ به عنوان عامل توزیع نوغان دراستان خراسان رضوی برای سال ۹۹ توزیع ۱۲ هزارجعبه نوغان در استان خراسان رضوی، ۵ هزارجعبه درخراسان شمالی و ۱۶۰ جعبه در خراسان جنوبی است.

سرجمعی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی پیله تر امسال توسط شورای اقتصاد به ازاء هرکیلو گرم ۳۳ هزارتومان تعیین شده که بدون شک با توجه به شرایط بازار امسال نیز بخش خصوصی با قیمتهای بالاتر نسبت به خرید پیله نوغانداران اقدام می کنند‌.

مدیر مرکز توسعه نوغانداری در استانهای خراسان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا کلیه تخم نوغان های وارداتی قرنطینه شده و آزمایشات مورد نیاز بر روی آنها انجام شده ونوغانداران هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی افزود: به منظور جلوگیری از تجمعات در اماکن عرضه تخم نوغان نیز تلاش می کنیم بیشتر فعالیت ها به صورت تلفنی وتوسط نمایندگان درشهرستانها انجام شود تا از رفت وآمد نوغانداران وتجمع جلوگیری شود.

خراسان رضوی با حدود ۴هزار و ۲۰۰ خانوار نوغاندار بعد از استان گیلان دومین تولیدکننده پیله کرم ابریشم درکشور محسوب می شود.

شهر بایگ تربت حیدریه بعنوان پایتخت ابریشم ایران و روستای بسک بعنوان روستای ابریشم کشی ثبت ملی شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ