بدون نظر
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه:
بیش از ۱۳۵ هزار دُز واکسن کرونا در تربت حیدریه تزریق شده است
تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ در ۷:۳۶ ق.ظ
 
بهره مند گفت: تاکنون ۱۳۵ هزار و ۲۷۴ دُز واکسن به افراد واجد شرایط و گروه‌های هدف در مناطق زیر پوشش این دانشگاه تزریق شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ الهام بهره مند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار داشت: از این شمار تزریق واکسن ۹۳ هزار و ۹۹۹ دُز در مرحله نخست و ۴۱ هزار و ۲۷۵ دُز در مرحله دوم بوده است.

وی اظهار کرد: واکسیناسیون گروه‌های سنی نیز بر اساس اعلام وزارت بهداشت و سهمیه‌ای که اختصاص پیدا کند انجام می‌شود و تاریخ دقیقی نمی‌شود برای آن اعلام کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه گفت: واکسن‌ها از بروز شکل حاد بیماری و مرگ‌ومیر بر اثر کرونا تا حد زیادی جلوگیری می‌کنند اما این به معنای مصونیت کامل و عدم ابتلا به کرونا نیست.

دکتر بهره‌مند افزود: فرد واکسینه شده چنانچه نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بی‌تفاوت باشد، ممکن است به سرعت به کرونا مبتلا شود.

وی ادامه داد: اگرچه واکسن‌ها سیستم ایمنی را در مقابل کرونا تقویت می‌کنند اما این به معنای عدم ابتلای همیشگی به کرونا نیست و هر لحظه ممکن است فرد واکسینه شده به‌عنوان یک ناقل خاموش، کرونا را به اطرافیان خود انتقال دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه گفت: افراد واکسینه شده در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ دچار مرگ و میر و عوارض جدی ناشی از بیماری نخواهند شد، اما عواقب ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از عوارض احتمالی و نادر واکسن‌ها بسیار بیشتر است و واکسیناسیون یک امر ضروری برای حفظ سلامت هر فرد و جامعه به‌شمار می‌رود.

بهره منده با بیان این‌که در ۳۴ مرکز خدمات جامع سلامت این خطه، واکسیناسیون در حال انجام است، گفت: در شهر تربت‌ حیدریه مرکز تجمیعی شهدای مدافع سلامت فعال است، فرهنگیان در مرکز واکسیناسیون تجمیعی فرهنگیان واکسینه می شوند و در سایر مراکز خدمات جامع سلامت روستایی، کار واکسیناسیون جمعیت روستایی در حال انجام است.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن در سه شهرستان تربت‌ حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی به مناطق محروم است واردات واکسن طی دو هفته آینده به ۱۶۰ میلیون دز می رسد / ۷۶ میلیون جمعیت کشور واکسینه شده اند بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه افتتاح شد وزیر بهداشت وارد تربت حیدریه شد مرزبانی از دین مهمترین میثاق طلاب و روحانیون است خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شد پسته‌کاران پسته خندان نیستند مهمترین دستاورد سفرهای استانی دولت محرومیت زدایی از مناطق محروم است پروژه های نیمه تمام ورزشی تربت حیدریه معطل ۱۸ میلیارد تومان اعتبار پیکر شهید محمد محمدی در تربت‌حیدریه تشییع شد بهره برداری از ۴ مینی چمن ورزشی در منطقه تربت حیدریه پارک جنگلی شهید حجتی تربت حیدریه فرصت مناسب برای تقویت گردشگری