بدون نظر
 
روشنفکرنماهایی که تصویری سیاه از جامعه ایرانی ارائه کردند
بیانیه ۷۷ فعال اصلاحطلب با سرخطی از آدرس های غلط
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۱ ق.ظ
 
بیانیه ای که از شلیک بی محابای تفنگی می نویسد که از محل بیت المال تامین شده، اما به تخریب بیت المال و آتش زدن اموال مردم و خانه ها و تولیدی های آنان و حتی تیراندازی به رهگذران و انسان های بی گناه اشاره ای نمی کند، بیانیه ای کاملا مغرضانه و همراه با بوق های تبلیغاتی دشمن که نمونه های بارز آن را در نشریات و رسانه های زنجیری در دوران اصلاحات و برجام شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حدود یک ماه پیش بعد از شروع نا آرامی ها و در روزهایی که کشور در التهاب آشوب 48 ساعته قرار گرفته بود وآمریکا و اروپایی ها با بیانیه ها و مواضع خود همراه با تبلیغ رسانه های لندنی و سعودی تلاش داشتند تا با میدان داری و هدایت آشوب ها و اغتشاشات همچون بنزینی بر آتش این ناآرامی ها شوند به ناگاه صدای ناکوکی از داخل بلند می شود.

طبق اعلام رسمی رسانه های معاند بنا براین بود که درآبنده اعتراضاتی شروع شود و بیش از دو سال برای این ناآرامی ها نیز سازماندهی، شبکه سازی، شعارنویسی و برنامه ریزی شده بود و به ناگاه صدای ناکوک از داخل بلند می شود و بیانیه ای با امضای 77 فعال سیاسی اصلاحطلب تحت عنوان دفاع از حق اعتراض و محکومیت خشونت منتشر می شود.

بیانیه اعتراضی 77 فعال سیاسی اصلاح طلب با آدرس های غلط که هم نظام را به تصمیم گیری در پستوهای حکومتی و بی توجهی به قانون متهم می کند و هم در کلمات و جملاتی عجیب تر حق آگاهی و مشارکت مردم و نمایندگان آنها را انکار می کند.

بیانیه 77 فعال اصلاحطلب با سرخطی از آدرس های غلط

از شلیک بی محابای تفنگی می نویسد که از محل بیت المال تامین شده، اما به تخریب بیت المال و آتش زدن اموال مردم و خانه ها و تولیدی های آنان و حتی تیراندازی به رهگذران و انسان های بی گناه اشاره ای نمی کند، بیانیه ای کاملا مغرضانه و همراه با بوق های تبلیغاتی دشمن که نمونه های بارز آن را در نشریات و رسانه های زنجیری در دوران اصلاحات و برجام شاهد بودیم.

بیانیه ای که در نهایت مصطفی تاج زاده که در جریان فتنه 78 (کوی دانشگاه) معاون سیاسی وزیرکشور دولت اصلاحات و از بازداشت شدگان فتنه 88 مسئولیت آن را بعهده می گیرد و در حاشیه پنجمین کنگره حزب اتحاد ملت آن را رسما اعلام می کند.

محتوای این بیانیه بگونه ای بود که با واکنش برخی از فعالان اصلاح طلب مواجه می شود و صادق خرازی از آن بعنوان یک عقده گشایی یاد می کند که اصل نظام را زیر سئوال می برد و معتقد است که با چهار شبکه مجازی نمی توان خرد جمعی نظام سیاسی را به چالش کشاند و اگر در جایی اشتباه شده باید اشتباه را نقد کرد، اما نظام قدرت تعامل و سعه صدر داشت و آنان را تحمل کرد.

هدف بیانیه؛ عادی سازی روابط خارجی و مذاکره مجدد

متنی با سرخطی از آدرس های غلط که در نهایت با انتقاد از عملکرد نظام در مقابله با اشرار و آوردن دلایل ریز و درشت حرف آخر را می زند و از مسئولین می خواهد با عادی سازی روابط خارجی، بساط تحریم را جمع و بازهم پای یک میز با غرب بنشینند.

این خواسته آنها در حالی مطرح می شود که به یقین، بدعهدی آمریکا و بازی اروپایی ها با مسئولان ایرانی را در موضوع برجام می دانند و به آن اذعان می کنند.

بیانیه 77 نفره که با بیانیه 777 استاد و شخصیت دانشگاهی پاسخش را گرفت که آنها هم می گویند نسبت به وضع سیاسی و اجتماعی حساس هستند ولی جای حق و باطل را جابجا نمی کنند و در گذر از رویدادهای سخت نظاره گر نبوده و مردم را تنها نمی گذارند.

روشنفکرنماهایی که تصویری سیاه از جامعه ایرانی ارائه کردند

در این بیانیه، 777 شخصیت دانشگاهی هم اعتراضات و مطالبه به حق مردم را تائید و هم آشوب و اغتشاش را محکوم کرده و  از روشنفکر نماهایی که تصویری سیاه از جامعه ای ایرانی ارائه داده و جای قاتل و مقتول را تغییر دادند انتقاد می کند.

بیانیه ای 7 صفحه ای که هم مبانی نظری بیانیه 77 امضایی از خاستگاه و ریشه فکری امضا کنندگان تا عوام گرایی دروغین را نقد می کند و هم در تائید حق اعتراض و محکومیت جنگ خیابانی قلم می زند.

بیانیه ای که سران اصلاح طلب مطرح کرده بودند به لحاظ محتوایی و معنایی دقیقا همان بیانیه ای بود که درکاخ سفید منتشر شد و جای تامل دارد چرا برخی در کشور ساده انگارانه این جریان اغتشاش و آشوب را به ملت ایران منتصب می کنند؟

اساتیدی که با آگاهی و معرفت و شناخت ایرانیان از فتنه سال 88 تا اغتشاشات آبان 98 چاره و حل مشکلات را در توجه مسئولان به داخل و در دست گرفتن فرصت ها و دوری از شرطی کردن اقتصاد کشور به مذاکرات و وعده و وعیدها می دانند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شفافیت و مطالبه گری از ویژگی های اصلی حوزه خبر رسانی است مرگ یک کوهنورد در قله پیشکوه تربت حیدریه برداشت جو در بیش از ۷ هزار هکتار مزارع جلگه رخ تربت حیدریه اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است حوض انباری تاریخی، زیر پای شهر تربت حیدریه شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان