بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد؛
به دنبال معین های اقتصادی برای حمایت از مرکز رشد و پژوهشکده زعفران هستیم
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۷ ق.ظ
 
علی رستمی گفت: برای توسعه و حمایت از مراکز رشد و بویژه پژوهشکده ملی زعفران نیازمند ورود سرمایه گذار و معین های اقتصادی هستیم.

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: کسب و کارهای نوین و فناورانه و استارت آپ ها یکی از حوزه های توسعه اشتغال بشمار می رود و شهرستان تربت حیدریه با وجود مرکز رشد قوی و پژوهشکده ملی زعفران از ظرفیت بالایی در این حوزه برخوردار است.

وی تصریح کرد: برای توسعه و حمایت از مراکز رشد و بویژه پژوهشکده ملی زعفران نیازمند ورود سرمایه گذار و معین های اقتصادی هستیم.

وی با تاکید بر اهمیت کسب و کارهای نوین و فناورانه در ایجاد اشتغال و علمی سازی طرح ها بیان داشت:جهت حمایت از مراکز رشد و فناوری، پژوهشکده زعفران، طرح های تخصصی و استارت آپ ها نیز بدنبال معین های اقتصادی برای سرمایه گذاری در این حوزه ها هستیم.

رستمی همچنین از ‍ امضای ۴۵ تفاهم‌ نامه به ارزش ۲۲۰ هزار میلیارد ریال با سرمایه گذاران بخش خصوصی و ایجاد ۱۸۰۰ فرصت شغلی توسط معین های اقتصادی در سال گذشته خبر داد و افزود: از آغاز اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی، ۵ معین اولیه شهرستان تربت حیدریه به ۱۲ معین افزایش یافته است.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه پروژه ها و طرح های بزرگ سرمایه گذاری شهرستان شامل فولاد رخ، نیروگاه برق راشد، کارخانه کائولین بایگ و مجتمع های بزرگ خدماتی و رفاهی و نیز حوزه های صنایع خرد و کشاورزی است، افزود: در صورت راه اندازی و بهره برداری از این طرح ها ۷ هزار فرصت شغلی در ۳ سال اینده ایجاد می شود.

وی بیان داشت: از آغاز اجرای طرح ۲۵۰ شغل مستقیم، ۱۲۰۰ اشتغال غیر مستقیم و حدود ۳۰۰ شغل فصلی در حوزه های صنعت، کشاورزی، خدماتی، گردشگری و صنایع دستی توسط معین های اقتصادی شهرستان ایجاد شده است.

رستمی اظهار داشت: در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه این بخش، به دنبال معین های تخصصی و فعال برای سرمایه گذاری هستیم و امیدواریم با ورود بخش خصوصی بتوانیم شاهد احیا و رونق هر چه بیشتر این بخش باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام