بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
بهشت تحمیلی و تشخیص منکر توسط مردم سخن باطل و بی پایه و اساسی است
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ
 
امام حمعه تربت حیدریه با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان اظهار کرد: اسلام آمده است تا ارزشهای الهی و انسانی بر جوامع حاکم شود و مردم از ولنگاری و بی بند و باری پرهیز کنند.

 

وی با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: اینکه برخی می گویند مردم وقتی خودشان منکر را تشخیص دادند از آن دوری می کنند سخن باطلی است، زیرا برخی معروف ها و منکرها عرفی و قانونی است و بعنوان مثال برخی تحت تاثیر فرهنگ ولنگار غرب بدحجابی را یک ارزش می دانند کما اینکه این مقوله در اسلام یک منکر و ضد ارزش است.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه افزود: تشکیل جامعه اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی و حاکم شدن ارزشهای والای الهی و اخلاق بمعنای واقعی کلمه و خدا محوری بر ساس همه امور محقق می شود.

 

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید بعنوان یک فریضه الهی با همت مردم و مسئولان نهادیه تا ارزشها حاکم و ضد ارزشها از بین بروند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری ار دو پاسگاه پلیس راه خراسان رضوی ۸۴ درصد منابع آبی خراسان رضوی در بخش کشاورزی است/جهاد کشاورزی فعالیت خاصی برای کنترل منابع آبی ندارد/طرح های جهاد کشاورزی باید الزام آور شود ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تربت حیدریه بودجه شهرداری تربت حیدریه ۷۱۰ میلیارد ریال برآورد شد بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود رفتار مناسب با معتادان بهبود یافته برگشت موفقیت آمیز به آغوش جامعه را بهمراه دارد «منوچهر امینیان» افسر انقلابی تیپ ۱۷۷ ارتش در تربت حیدریه برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه روایتی از پروژه های نیمه تمام تربت حیدریه/ از زخم کلنگ های یادگاری بر زمین مانده دولتها تا چشم انتظاری بودجه برای تکمیل پروژه ها حضور تماشایی ملت ایران در یوم الله ۲۲ بهمن، پیام اقتدار ملی و مبارزه با نظام سلطه را به جهان مخابره کرد جبهه استکبار از پویایی و زنده بودن انقلاب اسلامی عصبانی است/دشمن جایگاه رهبری و القای ناامیدی در بین جامعه را هدف قرار داده است جودوی کشور نیازمند بروز رسانی است