بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
بهشت تحمیلی و تشخیص منکر توسط مردم سخن باطل و بی پایه و اساسی است
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ
 
امام حمعه تربت حیدریه با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان اظهار کرد: اسلام آمده است تا ارزشهای الهی و انسانی بر جوامع حاکم شود و مردم از ولنگاری و بی بند و باری پرهیز کنند.

 

وی با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: اینکه برخی می گویند مردم وقتی خودشان منکر را تشخیص دادند از آن دوری می کنند سخن باطلی است، زیرا برخی معروف ها و منکرها عرفی و قانونی است و بعنوان مثال برخی تحت تاثیر فرهنگ ولنگار غرب بدحجابی را یک ارزش می دانند کما اینکه این مقوله در اسلام یک منکر و ضد ارزش است.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه افزود: تشکیل جامعه اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی و حاکم شدن ارزشهای والای الهی و اخلاق بمعنای واقعی کلمه و خدا محوری بر ساس همه امور محقق می شود.

 

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید بعنوان یک فریضه الهی با همت مردم و مسئولان نهادیه تا ارزشها حاکم و ضد ارزشها از بین بروند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی ۲۷۸ میلیون دلار اعلام شد