بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
بهشت تحمیلی و تشخیص منکر توسط مردم سخن باطل و بی پایه و اساسی است
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ
 
امام حمعه تربت حیدریه با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان اظهار کرد: اسلام آمده است تا ارزشهای الهی و انسانی بر جوامع حاکم شود و مردم از ولنگاری و بی بند و باری پرهیز کنند.

 

وی با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: اینکه برخی می گویند مردم وقتی خودشان منکر را تشخیص دادند از آن دوری می کنند سخن باطلی است، زیرا برخی معروف ها و منکرها عرفی و قانونی است و بعنوان مثال برخی تحت تاثیر فرهنگ ولنگار غرب بدحجابی را یک ارزش می دانند کما اینکه این مقوله در اسلام یک منکر و ضد ارزش است.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه افزود: تشکیل جامعه اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی و حاکم شدن ارزشهای والای الهی و اخلاق بمعنای واقعی کلمه و خدا محوری بر ساس همه امور محقق می شود.

 

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید بعنوان یک فریضه الهی با همت مردم و مسئولان نهادیه تا ارزشها حاکم و ضد ارزشها از بین بروند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مرهون تبعیت از فرهنگ عاشورا جبهه استکبار با هجوم به اعتقادات و باورهای دینی در صدد براندازی نظام اسلامی است/ پاسخ به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا با حضور در میدان عمل و استقلال همه جانبه برگزاری آزمون تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در تربت حیدریه سهم تربت حیدریه از اشتغال در حوزه بازار مجازی تقریبا هیچ! افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه از تولید بذر سیب زمینی در رقابت با هلندی ها تا چند قلوزایی دامهای سبک حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بود/اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در تربت حیدریه اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان رضوی نمایشگاه «اقتصاد منهای نفت» در تربت حیدریه گشایش یافت تعدیل تبصره ۳ با موافقت وزارت نیرو امکان پذیر است آیت الله معصومی قاطعانه از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد