بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
بهشت تحمیلی و تشخیص منکر توسط مردم سخن باطل و بی پایه و اساسی است
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ
 
امام حمعه تربت حیدریه با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان اظهار کرد: اسلام آمده است تا ارزشهای الهی و انسانی بر جوامع حاکم شود و مردم از ولنگاری و بی بند و باری پرهیز کنند.

 

وی با انتقاد از برخی دیدگاههای مطرح شده در خصوص بهشت تحمیلی و تشخیص منکر فقط توسط مردم، این سخنان را باطل و بی پایه و اساس دانست و گفت: اسلام آمده است تا مردم را هدایت و به سعادت و کرامت انسانی برساند و این به جز از راه دین امکان پذیرنیست.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: اینکه برخی می گویند مردم وقتی خودشان منکر را تشخیص دادند از آن دوری می کنند سخن باطلی است، زیرا برخی معروف ها و منکرها عرفی و قانونی است و بعنوان مثال برخی تحت تاثیر فرهنگ ولنگار غرب بدحجابی را یک ارزش می دانند کما اینکه این مقوله در اسلام یک منکر و ضد ارزش است.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه افزود: تشکیل جامعه اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی و حاکم شدن ارزشهای والای الهی و اخلاق بمعنای واقعی کلمه و خدا محوری بر ساس همه امور محقق می شود.

 

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید بعنوان یک فریضه الهی با همت مردم و مسئولان نهادیه تا ارزشها حاکم و ضد ارزشها از بین بروند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طومار فتنه داعش با تفکر بسیج در هم پیچیده شد نابودی داعش در منطقه جلوه ای از قدرت نمایی تفکر بسیج است طرح بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی در تربت حیدریه اجرا شد بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند ضرورت تعیین تکلیف سهام شهرداری و شرکت زعفرانیه در پروژه بافت فرسوده بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج مهمترین مسوولیت طلاب و روحانیون فهم و نشر معارف دین و پاسداری از مرزهای اسلامی است/حوزه و طلبه انقلابی باید در خدمت مردم باشد کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است پیروزی محور مقاومت توطئه راهبردی آمریکا در غرب آسیا را خنثی کرد