بدون نظر
 
مدیر کل تعاون خراسان رضوی:
بهره مندی ۴۲۰۰ طرح از منابع مالی اشتغال روستایی در خراسان رضوی
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال 4200 طرح با صرف هزینه 3 میلیارد ریالی از منابع مالی اشتغال روستایی بهره مند شدند

به گزارش تابان تربت، محمد سنجری در یازدهمین جلسه کاگروه اشتغال تربت حیدریه که در جلگه رخ تربت حیدریه برگزار شد، با بیان اینکه امسال ایجاد 110 هزار فرصت شغلی در این استان هدفگذاری شده بود گفت: اکنون با ایجاد 117 هزار فرصت شغلی بیش از صد در صد میزان تعهد محقق شده است.

 

وی افزود:از ابتدای امسال 4200 طرح با صرف هزینه 3 میلیارد ریالی از منابع مالی اشتغال روستایی بهره مند شدند

 

سنجری با بیان اینکه با اجرای این طرح برای 10 هزار نفر اشتغال ایجاد شده، افزود: علاوه بر این 210 میلیارد تومان نیز برای ایجاد مشاغل خرد، مشاغل خانگی و مشاغل حمایتی در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از 130 میلیارد تومان آن توزیع و زمینه اشتغال بیش از پنج هزار نفر در استان فراهم شده است.

 

وی گفت: یکی از وظایف ما تنظیم روابط و مناسبات کار و به تبع آن رفع اختلافات بین کارگر و کارفرماست که در این راستا در 10 ماه امسال بیش از 6 هزار دادخواست بررسی شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 15 درصد کاهش داشته است.

 

در ادامه فرماندار ویژه تربت حیدریه حجم سرمایه گذاری در بخش های مختلف این شهرستان را 50 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم طی پنج سال اخیر و توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

 

علی رستمی اظهار کرد: این میزان سرمایه گذاری برای اجرای طرح تصیفیه فاضلاب، احداث نیروگاه برق و کارخانه فولاد، زرمهر (طلا) و توسعه گروه صنعتی هزینه شده و بیانگر این است که در زیرساخت های تربت حیدریه اقدام های اساسی صورت گرفته است.

 

وی با انتقاد از برخی مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان که تعامل و همکاری آنها با بخش خصوصی کمرنگ است، اظهار داشت: در حالی که سیاست دولت تمرکز زدایی و بنای کار نیز گسترش تصمیم گیری ها در استانهاست، مدیران استانی نیز باید به مدیران شهرستانی خود اختیار تصمیم گیری بیشتری بدهند.

 

فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و سرمایه گذاران در حکم سربازان این جبهه محسوب می شوند و مدیران حوزه های اقتصادی نیز موظفند به هر شکلی چتر حمایتی خود را از بخش خصوصی گسترش دهند.

 

رستمی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه، بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی را از رویکردهای اساسی دولتمردان ذکر کرد و افزود: برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود به شکل مطلوب استفاده می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست