بدون نظر
 
رییس کمیته امداد تربت حیدریه خبرداد؛
بهره برداری از ۴۲ طرح کمیته امداد تربت حیدریه در دهه فجر
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۳ ب.ظ
 
عبدالله زاده با بیان اینکه ۴۲ طرح این کمیته در ایام دهه فجر به بهره‌برداری رسید، گفت: این طرح‌ها شامل خدماتی، کشاورزی، صنفی و صنعتی، دانش بنیان، آبزیان و طیور است که با هزینه 41 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

سید سعید عبدالله زاده، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت با بیان اینکه ۴۲ طرح این کمیته در ایام دهه فجر به بهره‌ برداری رسید، گفت: این طرح‌ها شامل خدماتی، کشاورزی، صنفی و صنعتی، دانش بنیان، آبزیان و طیور است که با هزینه 41 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: 21 میلیارد ریال از این میزان سهم تسهیلات اشتغالزایی است و در قالب طرح‌های تسهیلات کارفرمایی، راهبری و هدایت شغلی در این شهرستان اجرا شده‌اند که با اجرای این طرح‌ها برای ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شد.

عبدالله زاده بیان کرد: در این راستا فاز یک نخستین مرکز تولید و تکثیر زالوی طبی به روش فارم تلفیقی (آکواپونیک) با اشتغال 12 نفر از بانوان سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد تربت‌حیدریه به بهره‌برداری رسید که قرار است در فاز دوم 20 و در فاز سوم 32 فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

توزیع 42 سری جهیزیه با کمک مراکز نیکوکاری به ارزش هر سری صد میلیون ریال و پرداخت 60 فقره تسهیلات ضروری به ارزش هر فقره به مبلغ 50 میلیون ریال برای رفع مشکل نیازمندان تحت پوشش، ساخت 40 باب سرویس بهداشتی و حمام و تعمیرات اساسی منازل، افتتاح 10 واحد مسکونی در رخ، کدکن و بایگ که برای ساخت هر واحد، یک میلیارد ریال هزینه شده است، افتتاح پنج مرکز نیکوکاری، کارآفرینی و اشتغالزایی در بخش رخ از دیگر اقداماتی است که عبدالله‌زاده به آن‌ها اشاره کرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت‌ حیدریه گفت: میزان تسهیلات پرداختی توسط این نهاد خدمات اجتماعی در سال‌جاری، 135 میلیارد ریال است که به ۳۵۷ نفر پرداخت شد.

وی افزود: 127 میلیارد ریال از این رقم مربوط به اعتبارات تبصره 16 برای اشتغالزایی است که به نهادهای حمایتی نظیر بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی تعلق می‌گیرد.

عبدالله زاده گفت: از محل صندوق امداد ولایت که جزو منابع داخلی است نیز، مبلغ هشت میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۵ هزار و ۹۹۸ نفر در قالب ۹ هزار و ۳۴۸ خانوار در این شهرستان زیرپوشش این نهاد هستند، گفت: این رقم معادل 13.5 درصد خانوارها و 7 درصد نفرات جمعیت شهرستان است.

عبدالله زاده همچنین گفت: 41 درصد افراد تحت پوشش به دلیل فوت سرپرست، 23 درصد به دلیل از کار افتادگی سرپرست خانوار و بقیه به دلایلی چون طلاق، بدسرپرست، مفقود شدن سرپرست و دیگر موارد تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی در خصوص حوزه بهداشت و درمان نیز گفت: تعداد بیمه‌شدگان کنونی این نهاد سه هزار و 585 نفر است که تحت پوشش بیمه پایه سلامت هستند و بر اساس منابع موجود تا سقف 60 درصد نیز هزینه‌های بیمه تکمیلی افراد تحت پوشش پرداخت می‌شود و 325 خانوار نیز تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند که عمده اینها زنان سرپرست خانوار هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه