بدون نظر
 
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور:
بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۱۰ ب.ظ
 
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: شجره طیبه بسیج، جلوه مشارکت سیاسی، فرهنگی و دفاعی یک ملت انقلابی است که در یک وحدت جمعی در همه این عرصه ها با اخلاص از آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع می کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام سید رضا تقوی امشب در جمع بسیجیان و اقشار مختلف مردم تربت حیدریه اظهار داشت: بسیج فصل نوینی در تاریخ انقلاب اسلامی است که کمتر در این زمینه به آن پرداخته شده و آنچه که بیشتر نمود داشته مطالب شعاری و احساسی بوده که بجای خود بسیار خوب است.

 

وی تصریح کرد: بسیج بعنوان یک جریان فرهنگی، انقلابی و اعتقادی نیازمند تحقیق و پژوهش ویژه است تا جامعه با این فرهنگ آشنا شود و به استناد این فرهنگ نیرو تربیت و کشور ساخته و در برابر دشمن محکم و استوار ظاهر شود.

 

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بیان داشت: امام خمینی(ره) بعنوان یک رهبر انقلابی آنچه که نیاز جامعه اسلامی بوده را بیان و نهادهای مختص آن را تاسیس کرده است، لذا آن بزرگوار احساس کرد که انقلاب نیازمند یک نیروی ویژه از بدنه مردم است به همین جهت شجره طیبه بسیج را بنا نهاد تا انقلابی که بر خاسته از متن مردم است توسط این نیروی مردمی تداوم داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: شجره طیبه بسیج، جلوه مشارکت سیاسی، فرهنگی و دفاعی یک ملت انقلابی است که در یک وحدت جمعی در همه این عرصه ها با اخلاص از آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع می کند.

 

تقوی نماد این اقتدار را حضور مردم دانست و گفت: انقلابی که از متن مردم سازماندهی شود و برای آن فداکاری کنند دلیل بر اقتدار و شکوه عزت آن است.

 

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ابراز داشت: بسیج با یک سلسله اعتقادات و تفکرات برخاسته از اهداف و آرمانهای انقلاب شکل گرفته و بعنوان نیروی صرف نظامی و سازمان یافته محسوب نمی شود، بلکه افراد با هر سن و جنسیتی و درجه ای اعم از باسواد و بی سواد و دارای منزلت اجتماعی عضوی از آن هستند و این شجره طیبه به استناد نیروی اخلاص،  در یک نقطه متمرکز شده است.

 

اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج

تقوی، نخستین ویزگی بسیجیان را اخلاص و معنویت عنوان کرد و افزود: بسیجی مخلص بدان معناست که همه کارهای او برای رضای خداوند و در خدمت مردم است و این اخلاص به فرموده امیر المومنین(ع) ثمره یقین است که پدیدار می شود.

 

وی تکلیف محوری را دومین شاخصه بسجیان دانست و گفت: بسیجیان هر زمان و مکانی که به آنها تکلیفی سپرده شود آن  را بر اساس آموزهای شرعی و انسانی خود به انجام می رسانند.

 

تقوی از حضور در صحنه، ولایت مداری، ایثار و مقاومت و شجاعت بعنوان دیگر شاخصه های شجره طیبه بسیج یاد کرد.

 

پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه شکست داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است، افزود: سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی با استناد به این تفکر محور مقاومت را تقویت کرد و جبهه مقاومت توانست بر دشمنی که به لحاظ فکری توسط وهابیت سعودی و به لحاظ نظامی توسط امریکا و اسرائیل تجهیز شده را شکست دهد.

 

وی بیان کرد: کسانی که تا دیروز می گفتند مسائل عراق و سوریه به ما ارتباطی ندارد یا ناآگاه و یا عامل دشمن بودند، زیرا در نقشه ها و سناریوهای بدست آمده هدف اصلی داعش مرکز محور مقاومت یعنی جمهوری اسلامی ایران بود.

 

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: گروه تروریستی داعش تا چند کیلومتری مرز جمهوری اسلامی ایران آمد و اگر نبود رهنمودهای رهبری و حضور شهدای مدافع حرم امروز با این عناصر تروریستی حاصل اتاق فکر آمریکا باید در همدان و تهران مقابله می کردیم

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد استقبال شهروندان تربت حیدریه از بهار با چهارشنبه ای بدون خطر نخستین مرکز بی خطر سازی زباله های عفونی خراسان رضوی به بهره برداری رسید ابریشم بایگ تربت حیدریه ثبت آثار ملی می شود زعفرانی ترین شهر جهان به استقبال زائران و مسافران نوروزی می رود فعالیت تشکیلاتی و اثربخش جامعه مداحان، توطئه ها و نقشه دشمنان انقلاب را خنثی می کند