بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۲ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار نربت حیدریه گفت: بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده است که باید درجهت راه اندازی و به ارزی آوری آن تلاش کنیم.

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی صبح امروز در همایش زعفران در تربت حیدریه گفت: تمام زنجیره های زعفران از تولید و صادرات باید دیده شود و سود حاصله از سهم خود را در این زنجیره ببرند.

وی افزود: به یک کنسرسیوم که با یک مدیریت واحد بتواند باعث ارتقای همه جانبه این محصول در همه حوزه های اقتصادی شود نیاز داریم.

 

رستمی اضافه کرد: در شرایطی که تولید کننده زعفران هستیم ولی کمترین مصرف را داریم، لذا صرف تولید بالا تنها عامل موفقیت محصول نیست بلکه نیاز به مدیریتی داریم که رابطه عرضه وتقاصا را مدیریت کند.

 

فرماندار تربت حیدریه اظهار داشت: برای تعادل درتولید زعفران به گردش مالی محصول باید توجه ویژه ای شود.

 

رستمی گفت: برای پایداری و دیده شدن زنجیره این محصول چاره ای نداریم که بالای ظرفیت مصرف تولید نکنیم تا بین عرضه وتقاضا مدیریت شود.

 

وی افزود: بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده است که باید درجهت راه اندازی آن تلاش کنیم.

 

رستمی یادآور شد: نیازمند مدیریت واحد در حوزه زعفران هستیم، چراکه پراکندگی در حوزه تصمیم گیری وتصمیم سازی به این محصول آسیب رسانده است.

 

رییس دانشگاه تربت حیدریه گفت: پژوهشکده زعفران تربت حیدریه بعنوان تنها پزوهشکده دنیا در دو سال گذشته اقداماتی مانند تدوین بانک اطلاعات جامع زعفران کشور، اخذ مجوز استاندارد برای تعیین شاخص زعفران در شهرستان که نیازی به مراجعه مرکز استان نیست را به نتیجه رسانده است

.

فتحی نسری گفت: همچنین یک اپلیکیش موبایلی ویژه کشاورزان طراحی شده تا با صاحب نظران این حوزه بتوانند ارتباط برقرار کنند و در واقع این تالار گفت و گو بین کشاورز و متخصص باعث ارتقای سطح کیفی محصولات می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهبری دستور داده‌اند که جلسات شورا بدون حضور روحانی هم برگزار شود ادامه راه جریان مقاومت شفاف است/اگر بنا بود بهانه سختی و کمبود گرفته شود هیچگاه خرمشهر آزاد نمی شد برخی رسانه های داخلی در خدمت عملیات روانی و ادبیات خشن دشمن قرار گرفتند/استراتژی نظام مقاومت و ایستادگی است در پی نشانی از «محمد قهرمان» در زادگاهش تربت حیدریه! ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه