بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۲ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار نربت حیدریه گفت: بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده است که باید درجهت راه اندازی و به ارزی آوری آن تلاش کنیم.

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی صبح امروز در همایش زعفران در تربت حیدریه گفت: تمام زنجیره های زعفران از تولید و صادرات باید دیده شود و سود حاصله از سهم خود را در این زنجیره ببرند.

وی افزود: به یک کنسرسیوم که با یک مدیریت واحد بتواند باعث ارتقای همه جانبه این محصول در همه حوزه های اقتصادی شود نیاز داریم.

 

رستمی اضافه کرد: در شرایطی که تولید کننده زعفران هستیم ولی کمترین مصرف را داریم، لذا صرف تولید بالا تنها عامل موفقیت محصول نیست بلکه نیاز به مدیریتی داریم که رابطه عرضه وتقاصا را مدیریت کند.

 

فرماندار تربت حیدریه اظهار داشت: برای تعادل درتولید زعفران به گردش مالی محصول باید توجه ویژه ای شود.

 

رستمی گفت: برای پایداری و دیده شدن زنجیره این محصول چاره ای نداریم که بالای ظرفیت مصرف تولید نکنیم تا بین عرضه وتقاضا مدیریت شود.

 

وی افزود: بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده است که باید درجهت راه اندازی آن تلاش کنیم.

 

رستمی یادآور شد: نیازمند مدیریت واحد در حوزه زعفران هستیم، چراکه پراکندگی در حوزه تصمیم گیری وتصمیم سازی به این محصول آسیب رسانده است.

 

رییس دانشگاه تربت حیدریه گفت: پژوهشکده زعفران تربت حیدریه بعنوان تنها پزوهشکده دنیا در دو سال گذشته اقداماتی مانند تدوین بانک اطلاعات جامع زعفران کشور، اخذ مجوز استاندارد برای تعیین شاخص زعفران در شهرستان که نیازی به مراجعه مرکز استان نیست را به نتیجه رسانده است

.

فتحی نسری گفت: همچنین یک اپلیکیش موبایلی ویژه کشاورزان طراحی شده تا با صاحب نظران این حوزه بتوانند ارتباط برقرار کنند و در واقع این تالار گفت و گو بین کشاورز و متخصص باعث ارتقای سطح کیفی محصولات می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس