بدون نظر
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه:
بزرگترین دغدغه شهرداری تربت حیدریه پرداخت حقوق کارکنان است/مجلس طرح یکپارچه مدیریت شهری را تعیین تکلیف کند/حاشیه نشینی حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی است
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۰ ق.ظ
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: دغدغه اصلی شهرداری تربت حیدریه بر این است که چگونه پایان ماه بتواند حقوق 790 نفر از نیروهای خود را پرداخت کند و این در شرایطی است که فقط ماهانه برای کارگران باید 600 میلیون تومان حقوق پرداخت کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد امانی شنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: با آغاز دور پنجم مدیریت شورای اسلامی شهر و شهرداری بنا را بر مدیریت و کاهش هزینه ها گذاشتیم، لذا در ابتدای امر ۱۲۰ نفر از نیروها را تعدیل کردیم که تنها ۲۸ نفر آنها رانند بودند و هم برای خود و هم برای اجاره ماشین از شهرداری هزینه دریافت می کردند.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: دغدغه اصلی شهرداری تربت حیدریه بر این است که چگونه پایان ماه بتواند حقوق ۷۹۰ نفر از نیروهای خود را پرداخت کند و این در شرایطی است که فقط ماهانه برای کارگران باید ۶۰۰ میلیون تومان حقوق پرداخت کند.

 

امانی افزود: در حال حاضر یکماه حقوق کارکنان معوق است و پاداش و عیدی سالانه را بر ۱۲ تقسیم کردیم تا در شب عید برای پرداخت عیدی پرسنل شهرداری دغدغه ای نداشته باشیم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: عوارض نوسازی شهر در سالجاری ۴ میلیارد تومان برآورد شده که در ۶ ماهه نخست امسال شهروندان تنها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن را پرداخت کردند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ پیمانکاری با شهرداری قرارداد ندارد، افزود: استفاده بهینه از نیروی انسانی و همچنین منابع در اختیار شهرداری و عدم استفاده از پیمانکار باعث شده تا بدهی ۳۸ میلیارد تومانی شهرداری(بدون بافت فرسوده که اکنون حدود ۱۳۵ میلیارد تومان است) در سالجاری ۲۵ درصد کاهش یابد و این در حالی است که این بدهی از ۳ میلیارد تومان به ۳۸ میلیارد هر سال در حال افزایش بود.

 

امانی خاطر نشان کرد: در شرایطی که در این وضعیت رکود اقتصادی نمی توان فعالیت عمرانی انجام داد اما ۳۵ مسیر که شهرداری برای بازگشایی آن از مردم هزینه دریافت کرده و تعهد دارد بازگشایی و یا در حال بازگشایی است و بخش عمده ای از مصالح بکار رفته تولید مدیریت شهری و برای آن شهرداری هزینه ای پرداخت نمی کند.

 

حاشیه نشینی حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی است

رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در ادامه حاشیه نشینی را حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی عنوان کرد و افزود: حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی در تربت حیدریه که در معرض هجوم مهاجران زیادی از روستاها و شهرهای جنوبی قرار گرفته این خطه از خراسان را آزار می دهد و همه این مشکلات به عدم مدیریت منابع آبی و روستایی بر می گردد.

 

امانی اضافه کرد: باید بررسی کنیم که چرا نتوانستیم منابع آبی و روستایی را به درستی مدیریت کنیم و حالا شاهد هجوم مهاجران به حاشیه شهر باشیم و از جیب مردم عوارض بگیریم و در حاشیه شهرها خدمات بدهیم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه اظهار داشت: نمایندگان ملت باید طرح مدیریت یکپارچه شهری را که در مجلس شورای اسلامی معطل مانده را تعیین تکلیف کنند، جرا که اگر دولت به کمک مدیریت شهری نیاید نمی توان با شهر فروشی و تراکم فروشی شهرها را مدیریت کرد.

 

اخذ پروانه پارکینگ در تربت حیدریه رایگان است

امانی اظهار داشت: ترافیکی در سطح شهر نداریم و آنچه اکنون مشهود است به هم ریختگی در هسته مرکزی شهر است که باید با تمرکز زدایی و احداث پارکینگ طبقاتی نیز مدیریت شود.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه بیان کرد: بارها اعلام کردیم با توجه به حجم زیاد خودروها بخصوص در هسته مرکزی شهر چنانچه سرمایه گذاری قصد احداث پارکینگ را داشته باشد پروانه آن رایگان خواهد بود.

 

وی در خصوص تعیین تکلیف منطقه گردشگری پیشکوه گفت: در این سالها فقط سرمایه گذار را آوردیم اما شرایط و زیر ساخت ها را برای سرمایه گذاری مهیا نکردیم و بعنوان مثال اگرشخصی قصد سرمایه گذاری را داشته باشد باید بداند که وضعیت تملک زمین و سایر زیر ساخت ها چگونه خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین محموله کمک های مردمی تربت حیدریه به مناطق سیل زده ارسال شد انتظار فرج موتور محرک مجاهدان خدا و آرمان انبیای الهی است/هسته های مقاومت جهان اسلام در حال سازماندهی است ولایت محوری و ولایت پذیری وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سایر ارتش های جهان حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد