بدون نظر
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه:
بزرگترین دغدغه شهرداری تربت حیدریه پرداخت حقوق کارکنان است/مجلس طرح یکپارچه مدیریت شهری را تعیین تکلیف کند/حاشیه نشینی حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی است
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۰ ق.ظ
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: دغدغه اصلی شهرداری تربت حیدریه بر این است که چگونه پایان ماه بتواند حقوق 790 نفر از نیروهای خود را پرداخت کند و این در شرایطی است که فقط ماهانه برای کارگران باید 600 میلیون تومان حقوق پرداخت کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد امانی شنبه شب در جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: با آغاز دور پنجم مدیریت شورای اسلامی شهر و شهرداری بنا را بر مدیریت و کاهش هزینه ها گذاشتیم، لذا در ابتدای امر 120 نفر از نیروها را تعدیل کردیم که تنها 28 نفر آنها رانند بودند و هم برای خود و هم برای اجاره ماشین از شهرداری هزینه دریافت می کردند.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: دغدغه اصلی شهرداری تربت حیدریه بر این است که چگونه پایان ماه بتواند حقوق 790 نفر از نیروهای خود را پرداخت کند و این در شرایطی است که فقط ماهانه برای کارگران باید 600 میلیون تومان حقوق پرداخت کند.

 

امانی افزود: در حال حاضر یکماه حقوق کارکنان معوق است و پاداش و عیدی سالانه را بر 12 تقسیم کردیم تا در شب عید برای پرداخت عیدی پرسنل شهرداری دغدغه ای نداشته باشیم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: عوارض نوسازی شهر در سالجاری 4 میلیارد تومان برآورد شده که در 6 ماهه نخست امسال شهروندان تنها یک میلیارد و 200 میلیون تومان آن را پرداخت کردند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ پیمانکاری با شهرداری قرارداد ندارد، افزود: استفاده بهینه از نیروی انسانی و همچنین منابع در اختیار شهرداری و عدم استفاده از پیمانکار باعث شده تا بدهی 38 میلیارد تومانی شهرداری(بدون بافت فرسوده که اکنون حدود 135 میلیارد تومان است) در سالجاری 25 درصد کاهش یابد و این در حالی است که این بدهی از 3 میلیارد تومان به 38 میلیارد هر سال در حال افزایش بود.

 

امانی خاطر نشان کرد: در شرایطی که در این وضعیت رکود اقتصادی نمی توان فعالیت عمرانی انجام داد اما 35 مسیر که شهرداری برای بازگشایی آن از مردم هزینه دریافت کرده و تعهد دارد بازگشایی و یا در حال بازگشایی است و بخش عمده ای از مصالح بکار رفته تولید مدیریت شهری و برای آن شهرداری هزینه ای پرداخت نمی کند.

 

حاشیه نشینی حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی است

رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در ادامه حاشیه نشینی را حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی عنوان کرد و افزود: حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی در تربت حیدریه که در معرض هجوم مهاجران زیادی از روستاها و شهرهای جنوبی قرار گرفته این خطه از خراسان را آزار می دهد و همه این مشکلات به عدم مدیریت منابع آبی و روستایی بر می گردد.

 

امانی اضافه کرد: باید بررسی کنیم که چرا نتوانستیم منابع آبی و روستایی را به درستی مدیریت کنیم و حالا شاهد هجوم مهاجران به حاشیه شهر باشیم و از جیب مردم عوارض بگیریم و در حاشیه شهرها خدمات بدهیم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه اظهار داشت: نمایندگان ملت باید طرح مدیریت یکپارچه شهری را که در مجلس شورای اسلامی معطل مانده را تعیین تکلیف کنند، جرا که اگر دولت به کمک مدیریت شهری نیاید نمی توان با شهر فروشی و تراکم فروشی شهرها را مدیریت کرد.

 

اخذ پروانه پارکینگ در تربت حیدریه رایگان است

امانی اظهار داشت: ترافیکی در سطح شهر نداریم و آنچه اکنون مشهود است به هم ریختگی در هسته مرکزی شهر است که باید با تمرکز زدایی و احداث پارکینگ طبقاتی نیز مدیریت شود.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه بیان کرد: بارها اعلام کردیم با توجه به حجم زیاد خودروها بخصوص در هسته مرکزی شهر چنانچه سرمایه گذاری قصد احداث پارکینگ را داشته باشد پروانه آن رایگان خواهد بود.

 

وی در خصوص تعیین تکلیف منطقه گردشگری پیشکوه گفت: در این سالها فقط سرمایه گذار را آوردیم اما شرایط و زیر ساخت ها را برای سرمایه گذاری مهیا نکردیم و بعنوان مثال اگرشخصی قصد سرمایه گذاری را داشته باشد باید بداند که وضعیت تملک زمین و سایر زیر ساخت ها چگونه خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست