بدون نظر
 
مدیر آموزش و پرورش جلگه رخ:
برداشت گل محمدی از آموزشگاه های جلگه رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۷ ق.ظ
 
مدیر آموزش و پرورش جلگه رخ گفت: طرح کاشت گل محمدی برای نخستین بار در مدارس خراسان رضوی در۱۰ آموزشگاه منطقه رخ اجراء شد.

محمود قهار در گفت‌وگو‌  با خبرنگار تابان تربت؛ به منظور تشویق دانش‌آموزان به کاشت گل محمدی و ایجاد درآمد زایی، این کار از سال ۹۶ در مدارس این منطقه پایه گذاری و امسال نیز در سطح ۱۰ آموزشگاه اجراء شد که از این بابت توانستیم از فضای پرت و فاضلاب مدارس با کمک و همفکری معلمین و دانش‌آموزان به کاشت گل محمدی اقدام و در آمد حاصله از آن را صرف همان آموزشگاه کنیم.

 

وی تصریخ کرد: در آغاز کاشت در سال۹۶ فضایی به مساحت ۲ هزار مترمربع به این امر اختصاص یافت و بیش از ۲۰۰ کیلو‌ گل محمدی برداشت داشتیم.

 

قهار ادامه داد: درآمد نسبتا خوب و متناسب آب وهوایی این منطقه و نیاز آب کم این گیاه از جمله دلایل افزایش سطح زیر کشت این محصول شده و بنا داریم این طرح را در هر سال در ۴ تا ۵ آموزشگاه گسترش دهیم و در حال حاضر این طرح با استقبال خوبی روبرو شده است.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش جلگه رخ با اشاره به اینکه کاشت گل محمدی علاوه بر اشتغال‌زایی نیز درآمد مناسبی را نصیب متولیان این صنعت دربخش رخ کرده است اظهار کرد:کشت گل محمدی در منطقه رخ به صورت آبی و به شیوه قلمه ریشه‌دار و پاجوش صورت می‌گیرد و مزرعه گل محمدی در سال دوم کشت ،گل‌دهی خوبی دارد.

 

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری نیز ۴۰۰ کیلو گل محمدی ازسطح زیر این محصول در آموزشگاه‌های این منطقه برداشت کنیم، تصریح کرد: در ۱۰ مدرسه ودر هر مدرسه مساحتی بالغ بر ۳۰۰ متر مربع زیرکشت گل محمدی رفته است.

 

محمود قهار همچنین خاطر نشان کرد: حدود ۹۰۰ دانش‌آموز در کاشت گل محمدی با مدارس این منطقه همکاری داشته اند.

 

وی پیش بینی کرد: امسال مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیون ریال از فروش گل محمدی در ده آموزشگاه بخش جلگه رخ عاید شود که این مبلغ علاوه بر صرف هزینه در مدارس کمکی به دانش آموزان بی بضاعت خواهد شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!